Grand Anse
Seychely

Víza na Seychely

Vízum: cena, platnost

Při cestách na Seychelské ostrovy nemusíte řešit víza. Pro všechny druhy evropských pasů, tedy i českých a slovenských, platí bezvízový styk po dobu 3 měsíců.

Po příletu na Seychely si jen vystojíte krátkou frontu na pasovou kontrolu a dostanete prosté razítko do pasu. Neplatíte žádný poplatek, samotný vstup na Seychely je zdarma, avšak platí se poplatek za povinnou online autorizaci, viz níže.

Nutná autorizace online

Abyste vůbec byli vpuštěni na palubu letadla, musíte nově (od pandemie Covid-19) ještě před cestou vyplnit online autorizaci. Tato autorizace je zpoplatněna a týká se zejména informací o místě pobytu, celní deklarace a osobních údajů. Při vyplňování cestovní autorizace se nahrává fotografie cestovního pasu i obličeje.

Potřebné údaje vyplníte pouze přes seychelský vládní web: seychelles.govtas.com.

Vyplnění elektronického dotazníku je povinné a cena je následující:

  • 10 EUR – schválení do 24 hodin
  • 30 EUR – schválení do 6 hodin
  • 70 EUR – schválení do 60 minut

Platnost cestovního pasu

Seychely nepožadují platnost pasu nad rámec cesty. Pas proto nemusí být platný ještě 3 či 6 měsíců po cestě, jak bývá u mimoevropských zemí zvykem. Stačí, když platnost zcela pokryje pobyt na Seychelách + návrat domů. Pokud například ze Seychel budete odlétat 1.7. s příletem do ČR 2.7., stačí, když pas bude platný právě do 2.7. téhož roku.

Pozor však při cestování s přestupem v zemích, které platnost pasu nad rámec cesty vyžadují. Například přes Turecko nebo Emiráty není možné ani tranzitovat s pasem, který vyprší méně než 3, resp. 6 měsíců po konci cesty.

Další dokumenty

Mimo platný cestovní pas jsou po příletu kontrolovány následující dokumenty:

  • rezervace ubytování po celou dobu pobytu
  • zpáteční letenka
  • dostatek financí na pobyt (minimálně 150 USD na den)

Ověření ubytování provádí imigrační pracovník i telefonickým dotazem přímo do hotelu, doporučuji proto neriskovat a mít skutečně vše zařízeno předem.

Některé soukromé apartmány nabízené skrze airbnb.com a jim podobné portály nejsou brány jako oficiální ubytovací služba, proto vám majitel zajistí potvrzení o ubytování v jiném hotelu. Na danou skutečnost se informujte u hostitele.

Celní předpisy

Za účelem ochrany a udržení autentičnosti přírody je na Seychely zakázán dovoz jakýchkoliv živočišných i rostlinných produktů.

Bezcelně lze dovézt 200 kusů cigaret nebo 250 gramů tabáku, 2 litry alkoholu, 2 litry vína a 200 mililitrů parfému.

Vývoz produktů z divokých zvířat, ryb, rostlin a produktů z kokosové palmy Lodocei seychelské je možný pouze na základě povolení Ministerstva životního prostředí.

Chystáš se na Seychely?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 02. 04. 2023

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.