Vízum

Při cestách na Seychelské ostrovy nemusíte řešit víza. Vízum obdržíte po příletu na mezinárodní letiště Mahé zdarma, a to maximálně na 3 měsíce.

Další dokumenty

Mimo platný cestovní pas jsou po příletu kontrolovány následující dokumenty:

  • rezervace ubytování po celou dobu pobytu
  • zpáteční letenka
  • dostatek financí na pobyt

Ověření ubytování provádí imigrační pracovník i telefonickým dotazem přímo do hotelu, doporučuji proto neriskovat a mít skutečně vše zařízeno předem.

Některé soukromé apartmány nabízené skrze airbnb.com a jim podobné portály nejsou brány jako oficiální ubytovací služba, proto vám majitel zajistí potvrzení o ubytování v jiném hotelu. Na danou skutečnost se informujte u hostitele.

Očkování

Na Seychelské ostrovy se není potřeba speciálně očkovat. Postačí vám základní očkování pro cestovatele.

Pokud jste před příletem navštívili nějakou zemi s výskytem žluté zimnice a zdrželi se v ní, bude požadován mezinárodní očkovací průkaz s potvrzením o očkování proti žluté zimnici. Pokud jen v dané zemi přestupujete na další let (např. Addis Abeba s Ethiopian Airlines), očkování není potřeba.

Celní předpisy

Za účelem ochrany a udržení autentičnosti přírody je na Seychely zakázán dovoz jakýchkoliv živočišných i rostlinných produktů.

Bezcelně lze dovézt 200 kusů cigaret nebo 250 gramů tabáku, 2 litry alkoholu, 2 litry vína a 200 mililitrů parfému.

Vývoz produktů z divokých zvířat, ryb, rostlin a produktů z kokosové palmy Lodocei seychelské je možný pouze na základě povolení Ministerstva životního prostředí.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu