Grand Anse
Seychely

Počasí na Seychelách a kdy sem jet

Počasí na Seychelách

Seychely leží v tropickém vlhkém klimatu a mimo oblast cyklón. Silné větry a bouřky jsou na Seychelách raritní.

Počasí na Seychelách přeje celoroční návštěvě. Zatímco léta jsou suchá a bez srážek, zimy přinesou větší vlhkost a pár kapek deště. Vždy však počítejte s průměrnými teplotami vzduchu mezi 25 a 30°C, teplotou moře 25°C a dny plnými slunce s mírným vánkem.

I když je ze statistik patrné, že během zimních vlhkých měsíců spadne výrazně větší množství srážek než během léta, není třeba se obávat, že by vám celá dovolená propršela. Srážky během období vlhka jsou často velmi intenzivní, ale obvykle se objeví 1-2x denně na dobu plus minus 30 minut a po té se opět budete těšit ze slunečné polojasné oblohy.

Podnebí je podobné na všech ostrovech. Na největším ostrově Mahé s hlavním městem Victoria bývá trochu deštivěji díky horskému úbočí.

Teplota moře na Seychelách je po celý rok skoro stejná. Pohybuje se mezi 26 a 30 °C. Nejvíce "studená" je v červenci a srpnu, nejteplejší pak v dubnu a květnu.

Seychely během roku

Takto vypadá konkrétně počasí na Seychelách v jednotlivých měsících.

Počasí v lednu

Během ledna vrcholí období vlhka a spadne zdaleka největší úhrn srážek z celého roku. Ovlivní výrazně negativně tyto deště vaší dovolenou? Ani ne. Srážky jsou sice velmi intenzivní, ale také krátké. Obvykle odpoledne nebo pozdě večer spustí prudký liják, který za 20 až 40 minut odejde a vystřídá jej opět slunečné počasí. Tyto přeháňky se můžou objevit 1x nebo klidně 3x během dne, ale že by trvaly déle než hodinu se stává výjimečně.

Chcete-li uniknout evropské zimě, období dešťů se nebojte a užijte si během dne povětšinou polojasnou oblohu s neustále vykukujícím sluníčkem a teplotami kolem 26 °C.

Před a po dešti bývá větrno, což jen zpříjemní letní teploty, na druhou stranu viditelnost v moři pro šnorchlování a potápění není v tomto období úplně ideální.

Počasí v únoru

Únor je poslední z hlavních měsíců období dešťů. Pořád musíte počítat s velmi hustým deštěm, kdy voda doslova padá z nebes. Objeví se však většinou jen 1x nebo 2x za den a do hodiny zase zmizí. Mraků navíc pomalu ubývá a z polojasné oblohy se často po velkou sekci dne stává jasno.

Teploty se pohybují kolem 26 °C a zmírňují je mírné větry. Viditelnost pod vodou stále není úplně ideální, ale pro šnorchlování při pobřeží rozhodně bohatě postačí.

Počasí v březnu

Během března pomalu ustupuje období vlhka, které přinášejí severozápadní pasáty. Ty v tomto období slábnou a prudké lijáky se sice pořád objevují poměrně často, ale už ne každý den. Stejně jako v hlavním období dešťů navíc trvají jen pár desítek minut.

Obloha je po většinu dne slunečná s pár fotogenickými mráčky a teploty stoupají až na 28 °C.

Počasí v dubnu

Duben se na Seychelách nese ve znamení bezvětří, ubývajících srážek a nejvyšších teplot z celého roku. Ve dne očekávejte stabilních 29 až 30 °C, vysokou vlhkost a občas silnou přeháňku, která odejde stejně rychle, jako přišla.

Pobyt venku je kvůli bezvětří a vysokým teplotám občas unavující, ale vše vám vynahradí skvělé podmínky pro potápění a šnorchlování. Právě díky absenci větru je mořská hladina klidná a viditelnost pod vodou naprosto parádní.

Počasí v květnu

Květen je velmi podobný dubnu. Teploty jsou vysoké a dosahují až 30 °C a vánek prakticky vůbec nefouká. Díky tomu je skvělá podvodní viditelnost a i během května jsou tak nejlepší podmínky pro potápění a šnorchlování.

Přeháněk je podobně jako v březnu či dubnu. Občas, zhruba každý 2. den, na 20 minut silně sprchne. A to je celé. Deště se tak ani v květnu bát nemusíte.

Počasí v červnu

Během června začínají vanout jihovýchodní pasáty, které přinášejí hlavní období sucha a také hlavní sezonu pro návštěvu Seychel. Počasí je zkrátka ukázkové. Teploty se drží na stabilních 26 až 27 °C a obloha je po většinu dne jasná.

A déšť? Ten se objeví i v období sucha, ale jak ve všech jiných měsících většinou jen na půlhodinky, a to ještě pouze každý 3. - 4. den. Navíc oproti období vlhka jsou přeháňky slabé a dá se v nich v pohodě pobývat i na pláži nebo v moři. V červnu obecně spadne nejméně úhrnů srážek.

Počasí v červenci

V červenci pokračuje sušší období jen s občasnými slabými a velmi krátkými přeháňkami, které se navíc objevují jen pár dní v měsíci. Teploty se drží na příjemných 26 °C a vysokou vlhkost vzduchu kompenzuje neustálý příjemný jihovýchodní vánek.

Podvodní viditelnost není tak dobrá jako v jarních bezvětrných měsících, ale jinak je počasí skvělé pro všechny ostatní vodní aktivity i treky po ostrůvcích.

Počasí v srpnu

Počasí na Seychelách v srpnu je prakticky identické s červencem. Těšit se můžete z teplot kolem 26 °C a příjemného větru, díky kterému zapomenete i na ne tak moc příjemnou vysokou vlhkost vzduchu.

Prší spíš symbolicky ve formě krátkých slabších přeháněk, a to je jen párkrát za měsíc.

Počasí v září

V září doznívá období jihovýchodních pasátů, které přinášejí neustále jasné počasí. Ke konci měsíce trochu sílí přeháňky, což ale znamená jen intenzivnější déšť. Délka přeháňky do 40 minut se nemění a objeví se zhruba jednou za 3 dny.

Teplota vzduchu během září stoupá na 27 °C.

Počasí v říjnu

Během oficiálně končím období sucha. Jako turista to však prakticky nepoznáte. Sprchne jednou za tři dny na pár minut, většinou odpoledne nebo v noci.

Stále fouká jemný vánek, který výrazně zpříjemní vysokou vlhkost i teploty okolo 27 °C.

Počasí v listopadu

V listopadu čekejte většinu dne slunečno nebo polojasno, odpoledne se mohou objevit větší oblaka, ze kterých zhruba jednou za dva dny silně sprchne. Déšť však málokdy trvá déle než tři čtvrtě hodiny. Teplota vystupuje na 26 až 27 °C.

V tomto měsíci končí jihovýchodní pasáty, ale ještě nezačnou foukat severozápadní. Počasí je klidné a bezvětrné, což zvyšuje i podvodní dohlednost a listopad tak patří k nejlepším měsícům pro potápění a šnorchlování.

Počasí v prosinci

Prosinec je první měsíc období dešťů. Přeháňky se můžou objevit každý den, ale klidně třeba 4 dny nemusí sprchnout. I kdyby vám však během dovolené pršelo denně, nic to nemění na faktu, že stačí přečkat jednu silnou přeháňku trvající do hodiny a zbytek dne si budete užívat slunečného počasí s příjemnými teplotami kolem 27 °C.

Vysokou tropickou vlhkost krásně kompenzuje slabý vánek, díky kterému je pobyt venku pohodový.

Tabulka teplot během roku

Seychely - Na malém souostroví bude všude stejné počasí

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
přeháňky
29 °C
únor
přeháňky
30 °C
březen
přeháňky
31 °C
duben
přeháňky
31 °C
květen
polojasno
30 °C
červen
polojasno
29 °C
červenec
polojasno
28 °C
srpen
polojasno
28 °C
září
polojasno
29 °C
říjen
polojasno
29 °C
listopad
polojasno
30 °C
prosinec
přeháňky
30 °C

Teplota moře na Seychelách -

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
prázdné
28 °C
únor
prázdné
29 °C
březen
prázdné
29 °C
duben
prázdné
30 °C
květen
prázdné
29 °C
červen
prázdné
28 °C
červenec
prázdné
26 °C
srpen
prázdné
26 °C
září
prázdné
27 °C
říjen
prázdné
28 °C
listopad
prázdné
28 °C
prosinec
prázdné
28 °C

Kdy jet na Seychely

Ideálními měsíci k návštěvě jsou duben a květen společně s říjnem a listopadem. V těchto měsících je nejlepší podvodní viditelnost a lákají tak ke šnorchlování a potápění. Těšit se také můžete na nejvyšší teploty okolo 28-30 °C.

Tolik ke statistikám a průměrům.

Ve skutečnosti vám počasí na Seychelách bude přát po celý rok. Ani období dešťů, tedy naše zima, vám dovolenou nepokazí. Déšť většinou trvá do 45 minut a objeví se 1-2x denně, mnohem spíše ale tak 1x za dva až tři dny.

Seychely neleží v zóně cyklón, takže se není třeba obávat konkrétního "no-go" období.

Chystáš se na Seychely?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 03. 09. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.