Grand Anse
Seychely

Bezpečnost na Seychelách

Zdraví

Na ostrovech není zaznamenán zvýšený výskyt žádné z exotických nemocí, není nutné speciální očkování a nehrozí ani přírodní katastrofy.

Doporučuje se nelehat na písek bez osušky nebo ručníku. Zejména v době nadměrného výskytu mořských řas můžete být poštípáni muškami zvanými „sand fly“. U některých jedinců je poštípání doprovázeno třídenními nárazovými horečkami.

Co se týče moře, dbejte na bezpečnost a striktně dodržujte případná upozornění na mořské proudy. Výstrahu rozhodně nepodceňujte, proud bývá extrémně silný. Pod vodou při šnorchlování se pak nedotýkejte ničeho, co neznáte.

K ošetření drobných ranek či štípanců použijte aloe vera – rostliny naleznete na mnoha místech, případně je k zakoupení mast v indických obchodech.

Při cestách na Seychely si sjednejte kvalitní cestovní pojištění a zároveň u sebe mějte vždy dostatek hotovosti nebo platební kartu pro případ náhlého úrazu nebo onemocnění. 

Očkování

Na Seychelské ostrovy se není potřeba speciálně očkovat. Postačí vám základní očkování pro cestovatele.

Pokud jste před příletem navštívili nějakou zemi s výskytem žluté zimnice a zdrželi se v ní, bude požadován mezinárodní očkovací průkaz s potvrzením o očkování proti žluté zimnici. Pokud jen v dané zemi přestupujete na další let (např. Addis Abeba s Ethiopian Airlines), očkování není potřeba.

Kriminalita

Zločin a útoky proti turistům jsou na Seychelách ojedinělé, ale i přesto je doporučena základní opatrnost. Nenechávejte věci bez dozoru a cennosti si při opuštění hotelu ukládejte alespoň do zavazadel.

Důležité kontakty

Telefonní čísla, která se vám mohou během pobytu hodit, jsou následující:

  • Nouzová situace – 999 (společné pro policii, hasiče i ambulanci)
  • Victoria Hospital – +248 4 388020 (hlavní nemocnice na Mahé)

Chystáš se na Seychely?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 17. 08. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.