Zdraví

Na ostrovech není zaznamenán zvýšený výskyt žádné z exotických nemocí, není nutné speciální očkování a nehrozí ani přírodní katastrofy.

Doporučuje se nelehat na písek bez osušky nebo ručníku. Zejména v době nadměrného výskytu mořských řas můžete být poštípáni muškami zvanými „sand fly“. U některých jedinců je poštípání doprovázeno třídenními nárazovými horečkami.

Co se týče moře, dbejte na bezpečnost a striktně dodržujte případná upozornění na mořské proudy. Výstrahu rozhodně nepodceňujte, proud bývá extrémně silný. Pod vodou při šnorchlování se pak nedotýkejte ničeho, co neznáte.

K ošetření drobných ranek či štípanců použijte aloe vera – rostliny naleznete na mnoha místech, případně je k zakoupení mast v indických obchodech.

Při cestách na Seychely si sjednejte kvalitní cestovní pojištění a zároveň u sebe mějte vždy dostatek hotovosti nebo platební kartu pro případ náhlého úrazu nebo onemocnění. 

Kriminalita

Zločin a útoky proti turistům jsou na Seychelách ojedinělé, ale i přesto je doporučena základní opatrnost. Nenechávejte věci bez dozoru a cennosti si při opuštění hotelu ukládejte alespoň do zavazadel.

Důležité kontakty

Telefonní čísla, která se vám mohou během pobytu hodit, jsou následující:

  • Nouzová situace – 999 (společné pro policii, hasiče i ambulanci)
  • Victoria Hospital – +248 4 388020 (hlavní nemocnice na Mahé)

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu