Singapur
Singapur

Peníze a ceny v Singapuru

Singapurský dolar

V Singapuru se platí singapurským dolarem s ISO kódem SGD a běžným značením jako S$. Jeden dolar se dělí na 100 centů a mince dosahují hodnot 10, 20, 50 centů a 1 dolar. Bankovky pak 2, 5, 10, 50, 100, 1.000 a 10.000 dolarů.

Při běžném přepočtu můžeme počítat 1 S$ jako 20 Kč.

Směnárny a platba kartou

První směnu doporučujeme provést již na letišti, neboť budete potřebovat singapurské dolary na vlak z letiště. V samotném městě pak není problém vyměnit v bankách či směnárnách v obchodních centrech, stejně tak jako kdekoli vybrat mezinárodní platební kartou z bankomatu.

Směníte zde jak eura, dolary, tak i australské dolary, malajské ringity, indonéské rupie či thajské bathy. Českou korunu zde nesměníte.

Platby kartou jsou běžně přijímané v kamenných obchodech. Chcete-li vyzkoušet street food, budete potřebovat singapurské dolary.

Kolik co stojí

Ačkoli je Singapur jihovýchodní asijský stát, ceny jsou zde v průměru dvakrát tak dražší v porovnání s Českou republikou.

Obvyklé ceny:

  • Hotel – 1.000 Kč za pokoj
  • Doprava na MHD – 40 Kč
  • Jídlo v pouliční restauraci – 100 Kč

Spropitné a smlouvání

Rozhodnete-li se navštívit kamennou restauraci, můžete se setkat se spropitným ve výši 10 % z ceny. Tato částka však nejde číšníkům, proto bývá standardní zaokrouhlit ještě o něco výše.

Obyčejně se však spropitné v pouličních restauracích a jídelnách nedává.

Smlouvání taktéž není obvyklé.

Jak ušetřit

Pokud už se do Singapuru vydáte, nešetřete na zážitcích. Soustřeďte se spíše na to, abyste využívali metro před taxi, jedli v jídelnách namísto restaurací a bydleli mimo hlavní centrum Marina Bay.

Denní rozpočet

Pro lepší přehled toho, kolik vás návštěva Singapuru bude stát, jsme pro vás připravili 3 varianty rozpočtů.

Nízkorozpočtový cestovatel se ubytuje v 2* a méně kvalitním hotelu v lokalitě Geylang na kraji města za 800 Kč/pokoj. Jezdí metrem a denně projezdí zhruba 100 Kč. Přes den se stravuje v místních jídelnách za 300 Kč. Denní náklady činí 800 Kč.

Střední cesta nám dovolí 3* hotel za 1.600 Kč/pokoj, jízdu metrem a denní náklady na stravování v lepších jídelnách a restauracích 600 Kč. Denně utratíme 1.500 Kč.

Chcete-li do toho praštit, neostýchejte se. Jako ubytování zvolte ikonu města 5* hotel Marina Bay Sands za 8.000 Kč/noc s nekonečným bazénem na střeše hotelu s nezapomenutelným panoramatem města. Na Sentose si vyzkoušíme Skydiving za 2.000 Kč a za jídlo utratíme v restauracích kolem 1.000 Kč. Denní náklady budou činit okolo 8.000 Kč za osobu.

Vždy počítejte s dostatečnou finanční rezervou, ideálně ve výši 20 % z celkových předpokládaných výdajů.

Chystáš se do Singapuru?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.