Průvodce státem
Singapur
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Singapuru

Jak do Singapuru

Cesta do Singapuru bývá velmi často součástí komplexnějších cest po jihovýchodní Asii, proto si probereme hned několik možností.

Letecky z Evropy se do Singapuru dostanete vždy s minimálně jedním přestupem, například aerolinkami Turkish Airlines, Emirates, China Eastern, British Airways či Air France a KLM. Přímým letem můžeme letět z Frankfurtu se Singapore Airlines. Ceny zpátečních letenek se pohybují v rozmezí 13.000–15.000 Kč a doba letu se odvíjí od délky přestupu, standardně 15–18 hodin.

Mezinárodní letiště v Singapuru je jediné – Changi Intl. Airport.

Velmi často bývá také v oblibě tzv. multi–city varianta, tedy s příletem do Singapuru a odletem například z Kuala Lumpur či Bangkoku. Naskýtá se tak vynikající příležitost k cestě napříč Malajským poloostrovem.

Letenky do Singapuru z okolních měst (Kuala Lumpur, Jakarta, Denpasar/Bali, Bangkok) zakoupíte u lokálních aerolinek při jednosměrné cestě v rozmezí 800–2.000 Kč.

Autobusem či autem pojedete přes jeden ze dvou hraničních přechodů z Malajsie – Tuas a Woodlands Checkpoint. Jízdenky z Kuala Lumpur stojí 500–1.000 Kč.

Alternativou je jízda autobusem z Johor Bahru, kam se levně dostanete letecky na malajských vnitrostátních letech. Cena se pohybuje okolo 20–50 Kč.

Vlakem pojedete z Johor Bahru s malajskými drahami Keretapi Tanah Melayu na hraniční přechod Woodlands, který má oddělenou kontrolu od autobusů, a proto bude přechod hranic bez zdržení. Jízdenka stojí 5 malajských ringitů. Od hranic se přesuneme pěšky nebo autobusem na singapurské metro.

Jak se nejlépe dopravovat

Singapur je spíše jedno velké město, takže půjčení auta se určitě nevyplatí. Nejlépe uděláte, když se budete pohybovat pěšky nebo metrem.

Městská doprava

Vzhledem k městskému státu je doprava v Singapuru jedno velké MHD. Jezdí se vlevo.

Nejčastěji využívanou dopravou je singapurské metro, jehož fotky naleznete v každém správném cestopisu. Jmenuje se totiž Super Mass Rapid Transit, zkráceně SMRT. Informace a jízdní řády.

Metro SMRT

Metro v Singapuru má 5 základních linek oddělených barvami a 3 menší okruhy na předměstích. My si vystačíme s těmi hlavními.

Na letiště zajíždí zelená linka East West Line (více o dopravě z letiště v Singapuru) a Downtownem (Marina Bay) křižují modrá, žlutá, červená a zelená. Kompletní mapa metra.

Koupě jízdenky probíhá v samoobslužných automatech, kde si navolíte cílovou stanici a dle toho zaplatíte požadovanou sumu, obvykle 1,50–2,50 S$. Po zaplacení obdržíte jízdenku v podobě kartičky, kterou můžete ještě pětkrát dobít. Samotná kartička stojí 0,1 S$, získáte však slevu z třetí jízdy 0,1 S$ a ještě jednu při šesté jízdě.

Alternativou jsou městské autobusy, jejich jízdní řád a trasy naleznete na sbtransit.com.sg.

Ekonomická džungle Asie, kterou chcete vidět

Singapur je městským státem v jihovýchodní Asii na jižním cípu Malajského poloostrova oddělený od pevniny Johorským průlivem. Ze severu sousedí s Malajsií a jih země omývá Jihočínské moře. Název Singa-pura znamená v překladu Lví město.

Město, které se stalo ekonomickým zázrakem posledních desetiletí, jednoduše nesmíte minout při svých cestách jihovýchodní Asií. Krátká dvou- až třídenní zastávka nabídne to nejdůležitější, co z celé země můžete zažít.

Pokochejte se krásou zahrad v Gardens by the Bay s fantasy nočním představením, navštivte největší vodní akvárium světa na ostrově Sentosa a večer se posaďte v okouzlující čtvrti Marina Bay nebo si vychutnejte drink v baru 1-Altitude. Náročnější cestovatelé se vykoupají v nekonečném bazénu na střeše nejznámějšího asijského hotelu Marina Bay Sands. Singapur prostě chcete zažít.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Monzuny přichází od listopadu do ledna, vlhkost je celoroční.
Více o počasí
Letenky od
14 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 43 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu