Singapur
Singapur

Co dělat v Singapuru

Noční podívaná v Gardens by the Bay

Ocitněte se na chvíli v zemi fantasy filmu Avatar. Každý den v nočních hodinách se v parku Gardens by the Bay odehrává světelná show, která do rytmu hudby osvětluje místní konstrukce v podobě obřích stromů. Budete okouzleni.

Během dne se procházejte v zahradách a obdivujte sochy, květinový dům či si vyšlápněte na vyhlídkový most spojující mohutné stromy (vstupné 18 S$).

Garden by the Bay se nachází za hotelem Marina Bay Sands, stanice metra Bayfront.

Pláže

Několik málo pláží naleznete na zábavním ostrově Sentosa. Moře ani pláže nejsou úchvatné, ale jako změna prostředí z betonové džungle velmi vítané.

Dopravíte se sem automatizovaným vláčkem, který stojí 13 S$ za zpáteční cestu.

Zábava a adrenalin

Ostrov Sentosa nabídne nejen pláže, ale spoustu možností, jak se zabavit. Za zmínku stojí skydiving centrum iFly Singapore, aquacentrum Adenture Cove Waterpark, největší mořské akvárium a jiné. Více informací najdete na sentosa.com.sg.

Vyhlídky

Ačkoli každý turista hned míří na vyhlídku v Marina Bay Sands hotelu, je zbytečné jít ve stejných šlépějích. Mnohem lepší panoramata na vás čekají z mrakodrapu One Raffles Place zahrnující i právě výhled na Marina Bay Sands.

Mrakodrap naleznete u stanice metra Raffles place a vyhlídka nese název 1-Altitude. Vstupné činí 25 S$ a v ceně je i jeden nealkoholický drink v baru na vyhlídce. Užijte si nezapomenutelnou romantiku.

Pro romantiky

Romantika na vás čeká v nočních hodinách v oblasti Marina Bay Sands. Procházejte se podél vodní nádrže a obdivujte krásně osvětlené výškové stavby.

Historie a umění

Navštivte několik zajímavých muzeí a památníků. Za zmínku stojí Asian Civilisations Museum, Changi Museum, Dalhousie Obelisk, Kranji War Memorial, MINT muzeum hraček a Národní muzeum Singapuru.

Umění můžete obdivovat v Národní galerii či novodobé umění v rámci tzv. Orchad Art Trail: The Art of Shopping, tedy při procházení nákupní ulicí Orchad Road.

Nakupování

Asijská nejznámější nákupní ulice se nachází v Singapuru a jmenuje se Orchad Road. Je dlouhá 2 kilometry a nabídne butiky nejznámějších značek.

Vaší zastávkou by měla být i hipsterská oblast Tiong Bahru plná kaváren. Nevynechejte pekařství Tiong Bahru Bakery a kavárnu PS Café Petit.

Hazard

V Singapuru naleznete taktéž jedno z největších asijských kasín. Nachází se v podzemí hotelu Marina Bay Sands. K vstupu do kasina si nezapomeňte vzít cestovní pas.

Chystáš se do Singapuru?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.