Průvodce státem
Singapur
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Singapuru

Noční podívaná v Gardens by the Bay

Ocitněte se na chvíli v zemi fantasy filmu Avatar. Každý den v nočních hodinách se v parku Gardens by the Bay odehrává světelná show, která do rytmu hudby osvětluje místní konstrukce v podobě obřích stromů. Budete okouzleni.

Během dne se procházejte v zahradách a obdivujte sochy, květinový dům či si vyšlápněte na vyhlídkový most spojující mohutné stromy (vstupné 18 S$).

Garden by the Bay se nachází za hotelem Marina Bay Sands, stanice metra Bayfront.

Gardens by the Bay

Pláže

Několik málo pláží naleznete na zábavním ostrově Sentosa. Moře ani pláže nejsou úchvatné, ale jako změna prostředí z betonové džungle velmi vítané.

Dopravíte se sem automatizovaným vláčkem, který stojí 13 S$ za zpáteční cestu.

Zábava a adrenalin

Ostrov Sentosa nabídne nejen pláže, ale spoustu možností, jak se zabavit. Za zmínku stojí skydiving centrum iFly Singapore, aquacentrum Adenture Cove Waterpark, největší mořské akvárium a jiné. Více informací najdete na sentosa.com.sg.

Vyhlídky

Ačkoli každý turista hned míří na vyhlídku v Marina Bay Sands hotelu, je zbytečné jít ve stejných šlépějích. Mnohem lepší panoramata na vás čekají z mrakodrapu One Raffles Place zahrnující i právě výhled na Marina Bay Sands.

Mrakodrap naleznete u stanice metra Raffles place a vyhlídka nese název 1-Altitude. Vstupné činí 25 S$ a v ceně je i jeden nealkoholický drink v baru na vyhlídce. Užijte si nezapomenutelnou romantiku.

Singapur

Pro romantiky

Romantika na vás čeká v nočních hodinách v oblasti Marina Bay Sands. Procházejte se podél vodní nádrže a obdivujte krásně osvětlené výškové stavby.

Historie a umění

Navštivte několik zajímavých muzeí a památníků. Za zmínku stojí Asian Civilisations Museum, Changi Museum, Dalhousie Obelisk, Kranji War Memorial, MINT muzeum hraček a Národní muzeum Singapuru.

Umění můžete obdivovat v Národní galerii či novodobé umění v rámci tzv. Orchad Art Trail: The Art of Shopping, tedy při procházení nákupní ulicí Orchad Road.

Nakupování

Asijská nejznámější nákupní ulice se nachází v Singapuru a jmenuje se Orchad Road. Je dlouhá 2 kilometry a nabídne butiky nejznámějších značek.

Vaší zastávkou by měla být i hipsterská oblast Tiong Bahru plná kaváren. Nevynechejte pekařství Tiong Bahru Bakery a kavárnu PS Café Petit.

Hazard

V Singapuru naleznete taktéž jedno z největších asijských kasín. Nachází se v podzemí hotelu Marina Bay Sands. K vstupu do kasina si nezapomeňte vzít cestovní pas.

Ekonomická džungle Asie, kterou chcete vidět

Singapur je městským státem v jihovýchodní Asii na jižním cípu Malajského poloostrova oddělený od pevniny Johorským průlivem. Ze severu sousedí s Malajsií a jih země omývá Jihočínské moře. Název Singa-pura znamená v překladu Lví město.

Město, které se stalo ekonomickým zázrakem posledních desetiletí, jednoduše nesmíte minout při svých cestách jihovýchodní Asií. Krátká dvou- až třídenní zastávka nabídne to nejdůležitější, co z celé země můžete zažít.

Pokochejte se krásou zahrad v Gardens by the Bay s fantasy nočním představením, navštivte největší vodní akvárium světa na ostrově Sentosa a večer se posaďte v okouzlující čtvrti Marina Bay nebo si vychutnejte drink v baru 1-Altitude. Náročnější cestovatelé se vykoupají v nekonečném bazénu na střeše nejznámějšího asijského hotelu Marina Bay Sands. Singapur prostě chcete zažít.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Monzuny přichází od listopadu do ledna, vlhkost je celoroční.
Více o počasí
Letenky od
14 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 43 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu