Ekonomická džungle Asie, kterou chcete vidět

Singapur je městským státem v jihovýchodní Asii na jižním cípu Malajského poloostrova oddělený od pevniny Johorským průlivem. Ze severu sousedí s Malajsií a jih země omývá Jihočínské moře. Název Singa-pura znamená v překladu Lví město.

Město, které se stalo ekonomickým zázrakem posledních desetiletí, jednoduše nesmíte minout při svých cestách jihovýchodní Asií. Krátká dvou- až třídenní zastávka nabídne to nejdůležitější, co z celé země můžete zažít.

Pokochejte se krásou zahrad v Gardens by the Bay s fantasy nočním představením, navštivte největší vodní akvárium světa na ostrově Sentosa a večer se posaďte v okouzlující čtvrti Marina Bay nebo si vychutnejte drink v baru 1-Altitude. Náročnější cestovatelé se vykoupají v nekonečném bazénu na střeše nejznámějšího asijského hotelu Marina Bay Sands. Singapur prostě chcete zažít.

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Hlavní sezóna
celoročně
Monzuny přichází od listopadu do ledna, vlhkost je celoroční.
Letenky od
14 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 43 %. Akční letenky do Singapuru
Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Praktické tipy před cestou do Singapuru

Co vidět v Singapuru

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Singapuru

Mapa s místy co vidět a navštívit v Singapuru

Co dělat v Singapuru

Co dělat v Singapuru a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Singapur.

Počasí v Singapuru

Přehledně o počasí v Singapuru a teploty během roku. Kdy jet do Singapuru na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava v Singapuru

Jak se dopravovat a cestovat v Singapuru? Cestování v Singapuru letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny v Singapuru

Čím platit v Singapuru a jaké jsou ceny? Místní měna je Singapurský dolar. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Singapuru?
Aktuální kurz 1 $ = 16.8 Kč

Jídlo v Singapuru

Co ochutnat v Singapuru a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Singapuru a kde se stravovat.

Kultura a lidé v Singapuru

Jak se mluví v Singapuru? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Singapur a jakou má rozlohu?

Bezpečnost v Singapuru

Je Singapur bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Singapuru + očkování a pojištění.

Víza v Singapuru

Je potřeba vízum a pas do Singapuru? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Singapuru?

Další průvodce v Singapuru a okolí

Di sini Anda akan menikmatinya!
Tady se ti bude líbit!
Indonésie
Průvodce zemí
Di sini anda akan menikmati ia!
Tady se ti bude líbit!
Malajsie
Průvodce zemí
Hi!
Ahoj!
Thajsko
Průvodce zemí
Chúng tôi mong muốn các bạn!
Těšíme se na tebe!
Vietnam
Průvodce zemí

Už na tebe čekáme!
Kambodža
Průvodce zemí

Cestopisy ze Singapuru od cestovatelů jako ty

❤️ Oblíbené
Čtení na 18 minut
V business class nejdelší linkou světa (poslední díl)
Kryštof Hájek 2019-05-30T01:15:29+02:00 12 komentářů
Napříč světem 2019

Jak jsem se proletěl 18 hodin ze Singapuru do New Yorku letem Singapore Airlines SQ22 v business třídě.... Úvodní díl: http://bit.ly/uvodni-dil 1. díl (Na druhou stranu Země aneb Convair nepočká): http://bit.ly/convair-whanganui 2. díl (Křížem krážem po Taranaki i Wellingtonu): http://bit.ly/taranaki…

❤️ Oblíbené
Čtení na 9 minut
Jak vznikla šišatá cesta kolem světa
Kryštof Hájek 2019-03-19T00:38:43+01:00 20 komentářů
Napříč světem 2019

...aneb plánování bláznivé cesty napříč třemi světadíly přes USA, Nový Zéland, Austrálii, Malajsii, Indii a Singapur. Jaro roku 2018 je v plném rozpuku, mám po cestě do Peru, čeká mě Kolumbie, výlet za Tůčky do Ruska i první New York, zkrátka cestovatelské i letecké libido by mělo být plně zaopatřeno. Jenže člověk…

❤️ Oblíbené
Čtení na 9 minut
Na skok v Singapuru
Avatar uživatele Jiří Macháček
Jiří Macháček 2019-01-24T21:03:14+01:00 0 komentářů
Singapur 2018

I cesta je cíl - tím naším na trase do Indonésie bylo město lvů, kouzelných zahrad a bezpečnostních kamer.. Jak se to seběhloIndonésie se stala cílem naší cesty v podstatě náhodou. Zvažovali jsme destinace jako Írán, Namibie či západ USA, načež se objevila zajímavá akce do Singapuru, kam jsme se také…

Čtení na 13 minut
Singapur, Malaysie, Thajsko, 5.-27.11. 2015
Ziggy1 2019-01-20T20:16:01+01:00 0 komentářů
Asie 2015

Přišel podzim roku 2015 a já s Michalem jsme tradičně jako každý rok chtěli za dobrodružstvím do světa. Po jižní Americe jsme zamířili do jihovýchodní Asie. Trasa byla jasná. Dostat se ze Singapuru…

1 další cestopis
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 dny
Navrhni úpravu