Singapur

Průvodce destinací
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

Ekonomická džungle Asie, kterou chcete vidět

Singapur je městským státem v jihovýchodní Asii na jižním cípu Malajského poloostrova oddělený od pevniny Johorským průlivem. Ze severu sousedí s Malajsií a jih země omývá Jihočínské moře. Název Singa-pura znamená v překladu Lví město.

Město, které se stalo ekonomickým zázrakem posledních desetiletí, jednoduše nesmíte minout při svých cestách jihovýchodní Asií. Krátká dvou- až třídenní zastávka nabídne to nejdůležitější, co z celé země můžete zažít.

Pokochejte se krásou zahrad v Gardens by the Bay s fantasy nočním představením, navštivte největší vodní akvárium světa na ostrově Sentosa a večer se posaďte v okouzlující čtvrti Marina Bay nebo si vychutnejte drink v baru 1-Altitude. Náročnější cestovatelé se vykoupají v nekonečném bazénu na střeše nejznámějšího asijského hotelu Marina Bay Sands. Singapur prostě chcete zažít.

Odhal další zajímavosti

Co navštívit

Zavřít
Ikona pinu

Marina Bay

Záliv v centrální části Singapuru je obchodním distriktem a hlavním důvodem, proč se do Singapuru vydat. Své krásy vám představí zejména v nočním osvětlení mrakodrapů, hotelu Marina Bay Sands, na jehož střeše najdeme světoznámý bazín, ruského kola a soch lvů podél zátoky.

Stanice metre v této lokalitě: City Hall, Raffles Place, Marina Bay, Bayfront, Downtown, Esplanade a Promenade.

Zavřít
Ikona pinu

Sentosa

Zábavní park na jihu země je synonymem pro singapurské pláže a hlavní zábavu země. Skydiving centrum, největší vodní akvárium, aquapark a spoustu atrakcí na vás čeká právě zde.

Na ostrov jezdí automatizovaný vláček za 13 S$ nebo lanovka za 33 S$ ze stanice Sentosa Station.

Zavřít
Ikona pinu

Botanické zahrady

Singapore Botanic Gardens je oázou klidu v betonové džungli. Svůj domov zde našly desítky druhů flóry i fauny a najdete zde Národní zahradu orchidejí.

Nachází se v severní části země u stanice metra Botanic Gardens.

Zavřít
Ikona pinu

Kampong Glam

Ponořte se do historie a zapomeňte na uspěchaný Singapur. Najdete tu přes 190 let starou Sultánovu mešitu, malajské centrum dědictví Malay Heritage Centre a butiky v Haji Lane.

Kampong Glam se nachází nedaleko stanice metra Bugis.

Zavřít
Ikona pinu

Letiště Changi

Ano, i letiště v Singapuru stojí za návštěvu. Každoročně vyhlašované nejlepší letiště světa je skutečnou ukázkou toho, jak by mělo cestování letadlem vypadat. Během přestupů navštivte slunečnicovou, kaktusovou nebo orchidejovou zahradu, zaplavte si v bazénu, dojděte si na masáž nebo jen relaxujte u promítaného filmu v místním minikinu.

Počasí a sezóny

Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Průměrné počasí
Průměrná teplota 26 °C 27 °C 27 °C 27 °C 28 °C 28 °C 27 °C 27 °C 27 °C 27 °C 27 °C 26 °C
Teplota vody 28 °C 28 °C 29 °C 30 °C 30 °C 30 °C 30 °C 29 °C 29 °C 30 °C 30 °C 29 °C
Sluneční svit 6 h 8 h 7 h 8 h 9 h 8 h 8 h 9 h 9 h 8 h 6 h 6 h
Hlavní sezóna

Počasí

Tropické podnebí s sebou přináší vlhké podnebí a prakticky neustále oblačno, které obden vyústí ve velmi krátký, ale intenzivní déšť. Stačí se na 10 minut schovat do kavárny a následně máte celý den bez deště.

Počasí během celého roku přeje 30 °C teplotám a díky rovníkové poloze se můžete těšit na 12hodinové slunko na obloze.

Kdy vyrazit

Z mnohých zdrojů se můžete dočíst, že monzunová sezona přichází od listopadu do ledna. Prakticky to však neznamená naprosto nic a počasí zůstává po celý rok stejné. Průměrné srážky se mimo sezonu mohou měnit max. o 5 %. Singapur navštivte kdykoli.

Zobrazit více

Praktické tipy

Kultura a jak se domluvíš

Historie v kostce Singapur byl založen roku 1819 britským botanikem, ornitologem a politikem Sirem Thomasem Stamford Rafflesem. Roku 1867 se stal britskou kolonií, v níž setrval až do roku 1965 s výjimkou několikaleté okupace Japonců během druhé světové války. Dnes je Singapur nezávislou republikou v čele s prezidentem a jedná se o jeden z nejdynamičtěji ekonomicky rostoucích států. Singapur je největší námořní přístav světa. Lidé V Singapuru žije…

Jak ušetříš

Singapurský dolar V Singapuru se platí singapurským dolarem s ISO kódem SGD a běžným značením jako S$. Jeden dolar se dělí na 100 centů a mince dosahují hodnot 10, 20, 50 centů a 1 dolar. Bankovky pak 2, 5, 10, 50, 100, 1.000 a 10.000 dolarů. Při běžném přepočtu můžeme počítat 1 S$ jako 20 Kč. [imageFill 1654] Směnárny a platba kartou První směnu doporučujeme provést již na letišti, neboť budete potřebovat singapurské dolary na vlak z letiště. V…

Jak se budeš dopravovat

Jak do Singapuru Cesta do Singapuru bývá velmi často součástí komplexnějších cest po jihovýchodní Asii, proto si probereme hned několik možností. Letecky z Evropy se do Singapuru dostanete vždy s minimálně jedním přestupem, například aerolinkami Turkish Airlines, Emirates, China Eastern, British Airways či Air France a KLM. Přímým letem můžeme letět z Frankfurtu se Singapore Airlines. Ceny zpátečních letenek se pohybují v rozmezí 13.000–15.000 Kč a doba…

Co ochutnáš

Singapurská kuchyně Chutná-li vám některé z asijských kuchyní, v Singapuru budete potěšeni. Jídla jsou totiž kombinací čínské, malajské, indické a západní kuchyně, která v sobě skrývají pravé gurmánské taje. Nejznámější jídla jsou: Chilli crab – celý krab podávaný s nudlemi v jemně pálivé chilli omáčce, kaya – džem kombinující vajíčko a kokos se servíruje především k snídani na tousty společně se sladkým kafem (kopi), laksa – bílé nudle v krémové…

Jaké výlety podnikneš

Noční podívaná v Gardens by the Bay Ocitněte se na chvíli v zemi fantasy filmu Avatar. Každý den v nočních hodinách se v parku Gardens by the Bay odehrává světelná show, která do rytmu hudby osvětluje místní konstrukce v podobě obřích stromů. Budete okouzleni. Během dne se procházejte v zahradách a obdivujte sochy, květinový dům či si vyšlápněte na vyhlídkový most spojující mohutné stromy (vstupné 18 S$). Garden by the Bay se nachází za hotelem Marina…

Na co si dej pozor

Zdraví Během pobytu v Singapuru nehrozí žádné závažnější zdravotní rizika. Pitná voda je nezávadná, ale i přesto se doporučuje pít vodu balenou. Zdravotní péče je na velmi vysoké úrovni. Je nutné v případě ošetření a úrazů počítat s velmi vysokými částkami, které se mnohdy hradí před zákrokem. Sjednejte si kvalitní cestovní pojištění – obyčejné k platebním kartám je nedostatečné. Kriminalita Singapur je bezpečnější než Česká republika a bez problémů…

Víza a na co mysli před cestou

Vízum Občané České republiky a Slovenska mohou cestovat na území Singapuru bez víz po dobu 90 dní. Další dokumenty Při vstupu do země můžete být dotázáni na předložení zpáteční letenky nebo letenky do třetí země, do níž přes Singapur cestujete. Očkování Při cestách do Singapuru není potřeba zvláštní očkování. Vystačí cestovatelský základ žloutenka A+B a břišní tyfus. Celní předpisy Zakázáno je dovážet žvýkačky, erotické zboží, masné výrobky, hračky…

Zavřít

Kultura a jak se domluvíš

Historie v kostce

Singapur byl založen roku 1819 britským botanikem, ornitologem a politikem Sirem Thomasem Stamford Rafflesem. Roku 1867 se stal britskou kolonií, v níž setrval až do roku 1965 s výjimkou několikaleté okupace Japonců během druhé světové války. Dnes je Singapur nezávislou republikou v čele s prezidentem a jedná se o jeden z nejdynamičtěji ekonomicky rostoucích států.

Singapur je největší námořní přístav světa.

Lidé

V Singapuru žije přibližně 5,5 milionů obyvatel, z nichž 75 % tvoří Číňané, 13 % Malajci, 9 % Indové a zbytek ostatní národnosti. Vírou zde převládá buddhismus, v nějž věří třetina obyvatel.

Lidé jsou obecně velmi čistotní a dbají o své město. Nejednou zahlédnete někoho, kdo se ohýbá pro odpadek a hází ho tam, kam patří – do koše.

Svátky

Pokud byste žili v Singapuru, oslavili byste příchod Nového roku třikrát.

 • Nový rok – 1.1.
 • Čínský nový rok – proměnlivě leden–únor
 • Muslimský nový rok – proměnlivě duben, září–říjen

Dále Singapurci slaví několik festivalů:

 • Thaipusam (leden–únor) je dramatický hinduistický festival, může se jednat o dopravu nádob s mlékem, nebo o propichování různých částí těla, nejčastěji tváří a jazyka. U věřících podstupujících tyto oběti se předpokládá očista modlitbou a půstem po dobu 48 hodin před začátkem oslav.
 • Narození Opičího boha (únor, září) je oslavou odehrávající se v čínských svatyních Eng Hoon a Cumming Street. Typická čínská slavnost v podobě odhánění zlých duchů akrobatickými kousky.
 • Wesak (květen) oslavy buddhistů připomínající narození, smrt a osvícení Buddhy najdete v Temple od 1.000 Lights a Thian Hok Keng Temple. Již od brzkého rána lidé poslouchají mnichy přednášející sutry, Buddhovo učení. Přináší se různé dary a konec dne je zakončen vypuštěním ptáků představujících svobodu pro osamělé lidské duše.
 • Deepavali (říjen–listopad) je festival světla „Festival of Lights“ oslavující vítězství krále Rama nad démonem Ravanou. Všude se zapalují olejové lampy, neboť hinduisté věří, že bohyně hojnosti a majetku Lakshmi nepřijde tam, kde není světlo.
 • Loy Krathong (listopad) je nejstarší thajský festival, kdy se v East Coast Parkway vypouštějí lodičky ve tvaru lotosu se zapálenou svíčkou. Uctívají se vodní duchové a zapomíná se na vše zlé, co se v minulém roce odehrálo.
 • Yu Lan (podzim) bývá znám jako lampiónový festival. Oslavuje se a děkuje za sklizeň předešlého roku. Vyrábí se papírové lampióny a v Čínské zahradě se koná i soutěž o ten nejkrásnější.

Lampiónový festival

Více k festivalům dohledáte na yoursingapore.com.

Kultura

Kulturně je Singapur míchanicí převážně čínské a malajské kultury, která je však nepochybně zasažena západním ekonomickým světem.

Zcela zásadním prvkem singapurské kultury je čistota a slušnost. Setkáte se se zákazy a přísnými pokutami na každém kroku, jedná se však o banality za účelem dodržování ohleduplnosti vůči ostatním. V Singapuru byste neměli:

 • Chodit na červenou,
 • žvýkat žvýkačku,
 • předbíhat fronty,
 • jíst ve veřejných prostředích,
 • neodhazovat na zem odpadky.

To je jen výčet toho nejdůležitějšího, na co byste si měli dát pozor. S více než pokutou by se turisté setkali s pohrdavými pohledy místních. Cestujeme a jsme v daném státě na návštěvě, proto bychom měli dodržovat místní pravidla.

Každoročně se v Singapuru konají závody Formule 1 Grand Prix na městském okruhu v Marina Bay. Zajímavostí je, že se závod jezdí v noci za umělého osvícení v městských ulicích.

Jazyk

Jedním z úředních jazyků je angličtina, dorozumět se proto nebývá problém. Další oficiálními jazyky jsou mandarinština, malajština a tamilština.

Turismus

Pokud bychom měli vybrat jeden z stát z jihovýchodní Asie, který je nejvíce připraven na turisty, byl by to zcela jistě Singapur. Již na mezinárodním letišti Changi pochopíte, že turismus zde hraje velkou roli a město se vám bude snažit pobyt za každou cenu ulehčit a zpříjemnit.

Organizovaná doprava, výborné turistické mapy a značky, dostatek hotelů a hostelů či informační centra dělají ze Singapuru stát bez turistických překážek.

Geografie

Singapur je vlastně ostrovní stát, který je od malajského poloostrova oddělen Johorským průlivem. Samotný povrch země je mírně kopcovitý s nejvyšším místem Bukit Timah dosahujícím 163 metrů nad mořem.

Rozloha se neustále uměle zvětšuje tím, že se ostrůvky přiléhající k Singapuru dosypávají pískem. Za posledních 50 let se země zvětšila z 580 km² na 710 km². Země je zhruba stokrát menší jak Česká republika.

Časový posun je +6 hodin během letního a +7 během zimního času.

Zavřít

Jak ušetříš

Singapurský dolar

V Singapuru se platí singapurským dolarem s ISO kódem SGD a běžným značením jako S$. Jeden dolar se dělí na 100 centů a mince dosahují hodnot 10, 20, 50 centů a 1 dolar. Bankovky pak 2, 5, 10, 50, 100, 1.000 a 10.000 dolarů.

Při běžném přepočtu můžeme počítat 1 S$ jako 20 Kč.

Singapurský dolar

Směnárny a platba kartou

První směnu doporučujeme provést již na letišti, neboť budete potřebovat singapurské dolary na vlak z letiště. V samotném městě pak není problém vyměnit v bankách či směnárnách v obchodních centrech, stejně tak jako kdekoli vybrat mezinárodní platební kartou z bankomatu.

Směníte zde jak eura, dolary, tak i australské dolary, malajské ringity, indonéské rupie či thajské bathy. Českou korunu zde nesměníte.

Platby kartou jsou běžně přijímané v kamenných obchodech. Chcete-li vyzkoušet street food, budete potřebovat singapurské dolary.

Kolik co stojí

Ačkoli je Singapur jihovýchodní asijský stát, ceny jsou zde v průměru dvakrát tak dražší v porovnání s Českou republikou.

Obvyklé ceny:

 • Hotel – 1.000 Kč za pokoj
 • Doprava na MHD – 40 Kč
 • Jídlo v pouliční restauraci – 100 Kč

Spropitné a smlouvání

Rozhodnete-li se navštívit kamennou restauraci, můžete se setkat se spropitným ve výši 10 % z ceny. Tato částka však nejde číšníkům, proto bývá standardní zaokrouhlit ještě o něco výše.

Obyčejně se však spropitné v pouličních restauracích a jídelnách nedává.

Smlouvání taktéž není obvyklé.

Jak ušetřit

Pokud už se do Singapuru vydáte, nešetřete na zážitcích. Soustřeďte se spíše na to, abyste využívali metro před taxi, jedli v jídelnách namísto restaurací a bydleli mimo hlavní centrum Marina Bay.

Denní rozpočet

Pro lepší přehled toho, kolik vás návštěva Singapuru bude stát, jsme pro vás připravili 3 varianty rozpočtů.

Nízkorozpočtový cestovatel se ubytuje v 2* a méně kvalitním hotelu v lokalitě Geylang na kraji města za 800 Kč/pokoj. Jezdí metrem a denně projezdí zhruba 100 Kč. Přes den se stravuje v místních jídelnách za 300 Kč. Denní náklady činí 800 Kč.

Střední cesta nám dovolí 3* hotel za 1.600 Kč/pokoj, jízdu metrem a denní náklady na stravování v lepších jídelnách a restauracích 600 Kč. Denně utratíme 1.500 Kč.

Chcete-li do toho praštit, neostýchejte se. Jako ubytování zvolte ikonu města 5* hotel Marina Bay Sands za 8.000 Kč/noc s nekonečným bazénem na střeše hotelu s nezapomenutelným panoramatem města. Na Sentose si vyzkoušíme Skydiving za 2.000 Kč a za jídlo utratíme v restauracích kolem 1.000 Kč. Denní náklady budou činit okolo 8.000 Kč za osobu.

Vždy počítejte s dostatečnou finanční rezervou, ideálně ve výši 20 % z celkových předpokládaných výdajů.

Zavřít

Jak se budeš dopravovat

Jak do Singapuru

Cesta do Singapuru bývá velmi často součástí komplexnějších cest po jihovýchodní Asii, proto si probereme hned několik možností.

Letecky z Evropy se do Singapuru dostanete vždy s minimálně jedním přestupem, například aerolinkami Turkish Airlines, Emirates, China Eastern, British Airways či Air France a KLM. Přímým letem můžeme letět z Frankfurtu se Singapore Airlines. Ceny zpátečních letenek se pohybují v rozmezí 13.000–15.000 Kč a doba letu se odvíjí od délky přestupu, standardně 15–18 hodin.

Mezinárodní letiště v Singapuru je jediné – Changi Intl. Airport.

Velmi často bývá také v oblibě tzv. multi–city varianta, tedy s příletem do Singapuru a odletem například z Kuala Lumpur či Bangkoku. Naskýtá se tak vynikající příležitost k cestě napříč Malajským poloostrovem.

Letenky do Singapuru z okolních měst (Kuala Lumpur, Jakarta, Denpasar/Bali, Bangkok) zakoupíte u lokálních aerolinek při jednosměrné cestě v rozmezí 800–2.000 Kč.

Autobusem či autem pojedete přes jeden ze dvou hraničních přechodů z Malajsie – Tuas a Woodlands Checkpoint. Jízdenky z Kuala Lumpur stojí 500–1.000 Kč.

Alternativou je jízda autobusem z Johor Bahru, kam se levně dostanete letecky na malajských vnitrostátních letech. Cena se pohybuje okolo 20–50 Kč.

Vlakem pojedete z Johor Bahru s malajskými drahami Keretapi Tanah Melayu na hraniční přechod Woodlands, který má oddělenou kontrolu od autobusů, a proto bude přechod hranic bez zdržení. Jízdenka stojí 5 malajských ringitů. Od hranic se přesuneme pěšky nebo autobusem na singapurské metro.

Jak se nejlépe dopravovat

Singapur je spíše jedno velké město, takže půjčení auta se určitě nevyplatí. Nejlépe uděláte, když se budete pohybovat pěšky nebo metrem.

Městská doprava

Vzhledem k městskému státu je doprava v Singapuru jedno velké MHD. Jezdí se vlevo.

Nejčastěji využívanou dopravou je singapurské metro, jehož fotky naleznete v každém správném cestopisu. Jmenuje se totiž Super Mass Rapid Transit, zkráceně SMRT. Informace a jízdní řády.

Metro SMRT

Metro v Singapuru má 5 základních linek oddělených barvami a 3 menší okruhy na předměstích. My si vystačíme s těmi hlavními.

Na letiště zajíždí zelená linka East West Line (více o dopravě z letiště v Singapuru) a Downtownem (Marina Bay) křižují modrá, žlutá, červená a zelená. Kompletní mapa metra.

Koupě jízdenky probíhá v samoobslužných automatech, kde si navolíte cílovou stanici a dle toho zaplatíte požadovanou sumu, obvykle 1,50–2,50 S$. Po zaplacení obdržíte jízdenku v podobě kartičky, kterou můžete ještě pětkrát dobít. Samotná kartička stojí 0,1 S$, získáte však slevu z třetí jízdy 0,1 S$ a ještě jednu při šesté jízdě.

Alternativou jsou městské autobusy, jejich jízdní řád a trasy naleznete na sbtransit.com.sg.

Zavřít

Co ochutnáš

Singapurská kuchyně

Chutná-li vám některé z asijských kuchyní, v Singapuru budete potěšeni. Jídla jsou totiž kombinací čínské, malajské, indické a západní kuchyně, která v sobě skrývají pravé gurmánské taje.

Nejznámější jídla jsou:

 • Chilli crab – celý krab podávaný s nudlemi v jemně pálivé chilli omáčce,
 • kaya – džem kombinující vajíčko a kokos se servíruje především k snídani na tousty společně se sladkým kafem (kopi),
 • laksa – bílé nudle v krémové omáčce z kokosu a kari podávané s krevetami.

Vyzkoušet musíte zmrzlinu s typicky asijskými příchutěmi durianu a červených fazolí. Pokud chcete zaujmout místní, objednejte si zmrzlinu v „roti” chlebu.

Singapurská kuchyně - Chilli krab

Jak se stravovat jako místní

Chcete-li ochutnat pravou singapurskou kuchyni, vydejte se jedné z jídelen (hawker–centre), které čekají na každém rohu. Vzhledem příliš nevábí, ale hygiena je na velmi vysoké úrovni. Poznáte je dle typických plastových židlí a stolečků.

Jídla jsou levná a pohybují se mezi 3 a 6 S$.

Jí se vidličkou a lžící. Vidličkou nabíráme jídlo na lžíci, která se drží v pravé ruce.

Obvyklé ceny v restauracích

Nejlevnější ceny nabídnou již zmíněné jídelny s porcí za 3–6 S$.

V klasických a lepších restauracích počítejte s cenou za jídlo 20–30 S$. Fast foody či restaurace ve food–courtech jsou obvykle o 3 S$ dražší než pouliční jídelny.

Zavřít

Jaké výlety podnikneš

Noční podívaná v Gardens by the Bay

Ocitněte se na chvíli v zemi fantasy filmu Avatar. Každý den v nočních hodinách se v parku Gardens by the Bay odehrává světelná show, která do rytmu hudby osvětluje místní konstrukce v podobě obřích stromů. Budete okouzleni.

Během dne se procházejte v zahradách a obdivujte sochy, květinový dům či si vyšlápněte na vyhlídkový most spojující mohutné stromy (vstupné 18 S$).

Garden by the Bay se nachází za hotelem Marina Bay Sands, stanice metra Bayfront.

Gardens by the Bay

Pláže

Několik málo pláží naleznete na zábavním ostrově Sentosa. Moře ani pláže nejsou úchvatné, ale jako změna prostředí z betonové džungle velmi vítané.

Dopravíte se sem automatizovaným vláčkem, který stojí 13 S$ za zpáteční cestu.

Zábava a adrenalin

Ostrov Sentosa nabídne nejen pláže, ale spoustu možností, jak se zabavit. Za zmínku stojí skydiving centrum iFly Singapore, aquacentrum Adenture Cove Waterpark, největší mořské akvárium a jiné. Více informací najdete na sentosa.com.sg.

Vyhlídky

Ačkoli každý turista hned míří na vyhlídku v Marina Bay Sands hotelu, je zbytečné jít ve stejných šlépějích. Mnohem lepší panoramata na vás čekají z mrakodrapu One Raffles Place zahrnující i právě výhled na Marina Bay Sands.

Mrakodrap naleznete u stanice metra Raffles place a vyhlídka nese název 1-Altitude. Vstupné činí 25 S$ a v ceně je i jeden nealkoholický drink v baru na vyhlídce. Užijte si nezapomenutelnou romantiku.

Singapur

Pro romantiky

Romantika na vás čeká v nočních hodinách v oblasti Marina Bay Sands. Procházejte se podél vodní nádrže a obdivujte krásně osvětlené výškové stavby.

Historie a umění

Navštivte několik zajímavých muzeí a památníků. Za zmínku stojí Asian Civilisations Museum, Changi Museum, Dalhousie Obelisk, Kranji War Memorial, MINT muzeum hraček a Národní muzeum Singapuru.

Umění můžete obdivovat v Národní galerii či novodobé umění v rámci tzv. Orchad Art Trail: The Art of Shopping, tedy při procházení nákupní ulicí Orchad Road.

Nakupování

Asijská nejznámější nákupní ulice se nachází v Singapuru a jmenuje se Orchad Road. Je dlouhá 2 kilometry a nabídne butiky nejznámějších značek.

Vaší zastávkou by měla být i hipsterská oblast Tiong Bahru plná kaváren. Nevynechejte pekařství Tiong Bahru Bakery a kavárnu PS Café Petit.

Hazard

V Singapuru naleznete taktéž jedno z největších asijských kasín. Nachází se v podzemí hotelu Marina Bay Sands. K vstupu do kasina si nezapomeňte vzít cestovní pas.

Zavřít

Na co si dej pozor

Zdraví

Během pobytu v Singapuru nehrozí žádné závažnější zdravotní rizika. Pitná voda je nezávadná, ale i přesto se doporučuje pít vodu balenou.

Zdravotní péče je na velmi vysoké úrovni. Je nutné v případě ošetření a úrazů počítat s velmi vysokými částkami, které se mnohdy hradí před zákrokem. Sjednejte si kvalitní cestovní pojištění – obyčejné k platebním kartám je nedostatečné.

Kriminalita

Singapur je bezpečnější než Česká republika a bez problémů je možné se pohybovat během noci i ve čtvrtích jako Geylang, který je proslulý jako Singapurský Red District – prostitucí.

Stále je však vhodné být na pozoru a nenechávat cennosti bez dohledu.

Riziko katastrof

V Singapuru nehrozí žádné z přírodních katastrof.

Internet a elektřina

Připojení k internetu je na velmi dobré úrovni. Spoustu bezplatných wifi hotspotů naleznete napříč městem, zejména v blízkosti kaváren, obchodních center a stanic metra.

Zásuvky jsou britského typu, nezapomeňte si redukci.

Důležité kontakty

Zaznamenejte si následující kontakty:

 • Policie – tísňové volání 999
 • Záchranná služba a hasiči 995
 • Lékařská služba 6311 1111, 6321 4311

Adresa českého honorárního úřadu:

 • 1 Temasek Avenue, #41- 00 Millenia Tower, 039192 Singapore
 • Tel. +65-6434-9825
Zavřít

Víza a na co mysli před cestou

Vízum

Občané České republiky a Slovenska mohou cestovat na území Singapuru bez víz po dobu 90 dní.

Další dokumenty

Při vstupu do země můžete být dotázáni na předložení zpáteční letenky nebo letenky do třetí země, do níž přes Singapur cestujete.

Očkování

Při cestách do Singapuru není potřeba zvláštní očkování. Vystačí cestovatelský základ žloutenka A+B a břišní tyfus.

Celní předpisy

Zakázáno je dovážet žvýkačky, erotické zboží, masné výrobky, hračky a zapalovače napodobující zbraně, cigarety a žvýkací tabák.

Pokud se v zemi zdržíte více jak 48 hodin a necestujete z Malajsie, můžete pro svou vlastní potřebu dovézt 1l lihovin, 1l vína a 1l piva.

Rezervuj

1.

Letenky

Cestovatelé k nám chodí nejen pro rady, ale i levné letenky. Najdi si i ty svou letenku do Singapuru.

2.

Hotely

Mít kde složit hlavu není od věci. Podívej se na nabídku hotelů, hostelů i apartmánu v Singapuru.

3.

Půjčení auta

Jsi milovník roadtripů? Podívej se na nabídku dostupných vozů k vyzvednutí nejen na letišti.

nebo

Zájezdy

Pokud dáváš přednost hotovému řešení, naplánuj si dovolenou v Singapuru s cestovní kanceláří.

Diskuze

Jsme největší cestovatelská komunita v Česku a na Slovensku. Máš dotaz nebo hledáš spolucestovatele? Zeptej se ve fóru!

Založ nové téma

Akční letenky do Singapuru

Low-costem z Berlína do Singapuru i Perthu během prázdnin
-29 %

Jedem!

Cesta kolem světa s Air New Zealand z Londýna
-46 %

Akce starší 2 týdnů

Výprodej do jihovýchodní Asie
-36 %

Akce starší 2 týdnů

Byl jsi v Singapuru?
Navrhni úpravu

Tohoto průvodce pro vás připravili