Cestování Covid-19

Turistické cesty do Singapuru jsou zakázány, stejně jako tranzit přes místní letiště, a to ani v případě neopuštění tranzitní zóny. Aktuality najdete na webu singapurského ministerstva zdravotnictví

Ekonomická džungle Asie, kterou chcete vidět

Singapur je městským státem v jihovýchodní Asii na jižním cípu Malajského poloostrova oddělený od pevniny Johorským průlivem. Ze severu sousedí s Malajsií a jih země omývá Jihočínské moře. Název Singa-pura znamená v překladu Lví město.

Město, které se stalo ekonomickým zázrakem posledních desetiletí, jednoduše nesmíte minout při svých cestách jihovýchodní Asií. Krátká dvou- až třídenní zastávka nabídne to nejdůležitější, co z celé země můžete zažít.

Pokochejte se krásou zahrad v Gardens by the Bay s fantasy nočním představením, navštivte největší vodní akvárium světa na ostrově Sentosa a večer se posaďte v okouzlující čtvrti Marina Bay nebo si vychutnejte drink v baru 1-Altitude. Náročnější cestovatelé se vykoupají v nekonečném bazénu na střeše nejznámějšího asijského hotelu Marina Bay Sands. Singapur prostě chcete zažít.

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Hlavní sezóna
celoročně
Monzuny přichází od listopadu do ledna, vlhkost je celoroční.
Letenky od
14 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 43 %. Akční letenky do Singapuru
Průvodce pro tebe napsal David Eiselt

Praktické tipy před cestou do Singapuru

Hotel Marina Bay
Co vidět v Singapuru

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Singapuru

Mapa s místy co vidět a navštívit v Singapuru

Gardens by the Bay
Co dělat v Singapuru

Co dělat v Singapuru a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Singapur.

Počasí v Singapuru

Přehledně o počasí v Singapuru a teploty během roku. Kdy jet do Singapuru na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Metro SMRT
Doprava v Singapuru

Jak se dopravovat a cestovat v Singapuru? Cestování v Singapuru letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Singapurský dolar
Peníze a ceny v Singapuru

Čím platit v Singapuru a jaké jsou ceny? Místní měna je Singapurský dolar. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Singapuru?
Aktuální kurz 1 $ = 16.9 Kč

Singapurská kuchyně - Chilli krab
Jídlo v Singapuru

Co ochutnat v Singapuru a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Singapuru a kde se stravovat.

Lampiónový festival
Kultura a lidé v Singapuru

Jak se mluví v Singapuru? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Singapur a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Singapuru

Je Singapur bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Singapuru + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Singapuru

Je potřeba vízum a pas do Singapuru? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Singapuru?

Další průvodce v Singapuru a okolí

Indonésie
Kami sedang menunggu untuk Anda!
Už na tebe čekáme!
Indonésie
Průvodce zemí
Kuala Terrangu
Selamat datang, kawan saya!
Vítej, příteli!
Malajsie
Průvodce zemí
Thajsko
เรากำลังรอคุณอยู่!
Už na tebe čekáme!
Thajsko
Průvodce zemí
Vietnam
Chúng tôi đang chờ đợi bạn!
Už na tebe čekáme!
Vietnam
Průvodce zemí
Kambodža

Vítej, příteli!
Kambodža
Průvodce zemí

Cestopisy ze Singapuru od cestovatelů jako ty

Čtení na 19 minut
Borneem od západu do východu
Avatar uživatele
Ondřej Tollinger 2020-04-13T21:58:56+02:00 17 komentářů
Asie 2020

Ostrov, který překvapí, uchvátí, pobaví, ale i rozbrečí. Náš plán procestovat Borneo, respektive alespoň jeho malajsijskou a brunejskou část od západu na východ se zrodil jak jinak než náhodou. A tentokrát jsem již nezapomněl naplánovat zastávku v…

❤️ Oblíbené
Čtení na 18 minut
Nejen za orangutany na Borneo
Avatar uživatele Vercavlcek
Vercavlcek 2020-02-29T10:48:57+01:00 7 komentářů
Asie 2018

Vyprávění o tom, jak jsme využili zavedení nové linky nízkonákladovky Scoot z Berlína do Singapuru a podívali se do malajské části Bornea. . Jak to celé vzniklo? V únoru mi volal do práce Ondra, že z Berlína do Singapuru začíná létat nová přímá linka nízkonákladové společnosti Scoot a letenky se dají sehnat už za 200 éček - zpáteční!…

❤️ Oblíbené
Čtení na 18 minut
V business class nejdelší linkou světa (poslední díl)
Avatar uživatele
Kryštof Hájek 2019-05-30T01:15:29+02:00 12 komentářů
Napříč světem 2019

Jak jsem se proletěl 18 hodin ze Singapuru do New Yorku letem Singapore Airlines SQ22 v business třídě.... Úvodní díl: http://bit.ly/uvodni-dil 1. díl (Na druhou stranu Země aneb Convair nepočká): http://bit.ly/convair-whanganui 2. díl (Křížem krážem po Taranaki i Wellingtonu): http://bit.ly/taranaki…

❤️ Oblíbené
Čtení na 9 minut
Jak vznikla šišatá cesta kolem světa
Avatar uživatele
Kryštof Hájek 2019-03-19T00:38:43+01:00 20 komentářů
Napříč světem 2019

...aneb plánování bláznivé cesty napříč třemi světadíly přes USA, Nový Zéland, Austrálii, Malajsii, Indii a Singapur. Jaro roku 2018 je v plném rozpuku, mám po cestě do Peru, čeká mě Kolumbie, výlet za Tůčky do Ruska i první New York, zkrátka cestovatelské i letecké libido by mělo být plně zaopatřeno. Jenže člověk…

3 další cestopisy
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu