Barcelona

30 míst co vidět v Barceloně

L’Aquàrium

Akvárium Barcelona

V nově zrekonstruovaném přístavu Port Vell se můžete pokochat nejen pohledem na luxusní jachty a plachetnice, ale také navštívit místní akvárium, které patří mezi největší a zároveň nejzajímavější akvária v Evropě. Lákadlem číslo jedna je více než 8 000 druhů živočichů i rostlin. Oblíbenou atrakcí je i akrylový tunel, díky němuž můžete procházet středem akvária a kochat se pohledem na žraloky, rejnoky a hejna ryb.

Nejlepší ubytování v Barceloně

Žraloci i podmořský tunel

Hlavním lákadlem akvária je místní největší nádrž "oceanárium" o průměru 36 metrů s více než 4 miliony litry vody, v níž našly domov pestrobarevné ryby, murény, korály, rejnoci či hvězdice. Největšími hvězdami jsou však bezpochyby žraloci. Žijí zde dva druhy – žralok písečný a žralok dlouhoploutvý. Pod nádrží pak vede prosklený tunel pro pěší, ze kterého se naskytnou ty nejlepší pohledy na podmořský svět.

Každé úterý a pátek mezi 12:00 a 13:00 můžete sledovat krmení žraloků.

Kromě oceanária se barcelonské akvárium může chlubit dalšími 21 obrovskými nádržemi, které vždy vyplňují takřka celou stěnu dané místnosti. Jsou tematicky rozdělené do různých oblastí a můžete v nich obdivovat kromě stovek ryb i zajímavé korály či mořské rostliny.

Potápění se žraloky

Chcete-li zažít extra nevšední zážitek, můžete si dopředu na webu akvária zarezervovat potápění přímo se žraloky, ovšem samozřejmě z klece umístěné pod vodou.

Vstupné a otevírací doba

Otevřeno je denně v časech 10:00–20:00.

Vstupenky se prodávají za tyto ceny:

  • Dospělí nad 11 let: 21 EUR
  • Děti 5-10 let: 16 EUR
  • Děti 3-4 roky: 8 EUR
  • Potápění se žraloky: 300 EUR

Aktuální ceny a další informace najdete na oficiálním webu aguariumbcn.com

Poloha a doprava

Akvárium leží ve starém přístavu Port Vell jen asi 200 metrů pěšky od historického centra Barri Gotic. Dostat se sem můžete i MHD:

  • Metro: stanice Barceloneta cca 300 metrů – linka L4
  • Autobus: zastávka Port Vell přímo před vchodem – linka V17

Chystáš se do Barcelony?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.