Barcelona
Barcelona

30 míst co vidět v Barceloně

Pláž Barceloneta

La Barceloneta

Jen pár metrů od centra města narazíte na čtvrť s názvem Barceloneta, která byla v minulosti chudou rybářskou vesnicí. Díky obnovám města před olympiádou roku 1992 se však situace změnila a město zde vybudovalo krásné pláže, moderní přístav a ulice plné restaurací, kaváren i klubů. Barceloneta jednoznačně patří k nejdůležitějším barcelonským atrakcím. O její kvalitě svědčí i fakt, že získala titul nejlepší městské pláže na světě a celkově třetí nejlepší světové pláže.

Nejlepší ubytování v Barceloně

Promenáda a písečná pláž

Pláž Barceloneta se oficiálně nazývá hlavní prostřední část čtvrti Barceloneta, fakticky však jako Barcelonetu všichni berou i sousední pláže Somorrostro, Sant Miquel a Sant Sebastia, které jsou s Barcelonetou spojené. Dohromady tak vytváří jednolitý 2 km dlouhý pás pláže.

Těšit se zde můžete na jemný světlý písek, který je každé ráno vzorně upravován a okolí pravidelně uklízeno. Barceloneta se rozhodně řadí mezi nejčistší městské pláže na světě.

Podél celého pobřeží se táhne pěší promenáda plná restaurací, barů, obchodů a klubů. Nejživější část je právě uprostřed na původní pláži Barceloneta, kde si můžete užívat zábavy až do pozdních nočních hodin.

Koupání a vybavení pláže

Pláž je široká a prostorná a i když v letní sezoně může být nacpaná k prasknutí, vždy si zde najdete volné místo. Koupání a plavání ve Středozemním moři je bezproblémové, vstup do vody je pozvolný a bez kamenů a velké vlny zde neočekávejte. 

Podél celé pláže jsou rozmístěny sprchy se sladkou vodou, které nejsou za poplatek, stejně jako veřejné toalety.

Skříňky pro uschování věcí jsou k dispozici u informačního bodu, konkrétně na tomto místě. Skříňku si lze pronajmout pouze na celý den za poplatek cca 5 EUR, platit lze pouze v hotovosti.

Poloha a doprava

Pláž leží jen asi 0,5 km od historického centra Barri Gotic a třídy La Rambla a pohodlně sem dojdete pěšky od většiny hlavních pamětihodností. Stejně tak se sem dostanete i veřejnou dopravou:

  • Metro: stanice Barceloneta cca 350 metrů od pláže – linka L4 nebo stanice Ciutadella/Vila Olímpica cca 150 metrů od severního kraje pláže – linka L4
  • Autobus: mnoho zastávek podél celé pláže – linky D20, V15, V19, 47, 59
  • Tramvaje: zastávka Ciutadella/Vila Olímpica cca 200 metrů od severního kraje pláže – linka T4
  • Vlak: jedno z hlavních nádraží dálkové dopravy Estació de França cca 400 metrů od pláže
  • Lanovka: na jižní okraj jezdí visutá kabinová lanovka Aeri del Port do hlavního přístavu a botanické zahrady

Chystáš se do Barcelony?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 12. 12. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.