Zpět na seznam míst co vidět na Costa del Sol
Jeskyně Nerja

Cueva de Nerja

Jeskynní komplex Cueva de Nerja se nachází na předměstí populárního letoviska Nerja a patří k vůbec nejnavštěvovanějším turistickým místům v celém Španělsku. Jeskyně vyhlodala ve vápencovém masivu voda zhruba před 5 miliony let, celková délka jeskynního systému dosahuje asi 5 km a objem jeskyní přesahuje 260 000 km3. Veřejnosti přístupná je zhruba třetina jeskyní.

Návštěva jeskyně Nerja vás naprosto uchvátí, jen málokde na světě uvidíte tak obrovské a masově přístupné jeskynní chrámy.

Největší stalagnát a hra barev

Pohyb po jeskyních je možný po širokých chodnících a schodištích, které pojmou velké množství lidí. Obrovské jeskynních chrámy jsou nasvícené reflektory různých barev a vytvářejí tak krásnou, ale decentní hru světel. Cueva de Nerja je domovem tisíců a tisíců stalaktitů i stalagmitů. Jejich spojením dochází k vytvoření krasových sloupů, tzv. stalgnátů.

Od roku 1998 do roku 2010 byla jeskyně Nerja zapsána v Guinnessově knize rekordů díky nejvyššímu stalagnátu světa, který měří 32 metrů. Později byl objeven vyšší stalagnát v Asii.

V největším jeskynním sále dosahujícím výšky přes 68 metrů se každoročně koná již od roku 1961 festival vážné hudby a baletu.

Vstupné a otevírací doba

Jeskyně Nerja je otevřená denně v časech 10:00–16:30.

Základní vstupné činí 12 EUR, pokud se k jeskyni chcete dostat výletním turistickým vláčkem z Nerjy, zaplatíte celkem 16 EUR.

Jeskyně lze navštívit i zdarma, avšak vstup je omezen pouze pro 45 lidí. Je třeba si zarezervovat online vstup na konkrétní datum, ideálně s předstihem alespoň jednoho měsíce. Vstup zdarma je možný vždy v 9:30 od pondělí do pátku.

Oficiální informace a online koupě vstupenek: entradas.cuevadenerja.es,

Jak se sem dostat

Cueva de Nerja se nachází na východním předměstí města Nerja. Z centra města k jeskyním jezdí každou hodinu autobus za cenu 1 EUR, případně můžete využít výletní vláček za 4 EUR, který jezdí taktéž jednou za hodinu.

Přímo u jeskyně je samozřejmě i bezplatné parkoviště, vchod se nachází jen nedaleko (cca 350 metrů) od dálnice A7.

  • Naviguj: 36.762, -3.84499

Další místa na Costa del Sol

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 19 dny
Navrhni úpravu