Puerto Banús Marbella
Costa del Sol

20 míst co vidět na Costa del Sol

Cueva de Nerja

Příroda

Jeskyně Nerja

Jeskynní komplex Cueva de Nerja se nachází na předměstí populárního letoviska Nerja a patří k vůbec nejnavštěvovanějším turistickým místům v celém Španělsku. Jeskyně vyhlodala ve vápencovém masivu voda zhruba před 5 miliony let, celková délka jeskynního systému dosahuje asi 5 km a objem jeskyní přesahuje 260 000 km3. Veřejnosti přístupná je zhruba třetina jeskyní.

Návštěva jeskyně Nerja vás naprosto uchvátí, jen málokde na světě uvidíte tak obrovské a masově přístupné jeskynní chrámy.

Největší stalagnát a hra barev

Pohyb po jeskyních je možný po širokých chodnících a schodištích, které pojmou velké množství lidí. Obrovské jeskynních chrámy jsou nasvícené reflektory různých barev a vytvářejí tak krásnou, ale decentní hru světel. Cueva de Nerja je domovem tisíců a tisíců stalaktitů i stalagmitů. Jejich spojením dochází k vytvoření krasových sloupů, tzv. stalgnátů.

Od roku 1998 do roku 2010 byla jeskyně Nerja zapsána v Guinnessově knize rekordů díky nejvyššímu stalagnátu světa, který měří 32 metrů. Později byl objeven vyšší stalagnát v Asii.

V největším jeskynním sále dosahujícím výšky přes 68 metrů se každoročně koná již od roku 1961 festival vážné hudby a baletu.

Vstupné a otevírací doba

Jeskyně Nerja je otevřená denně v časech 10:00–16:30.

Základní vstupné činí 12 EUR, pokud se k jeskyni chcete dostat výletním turistickým vláčkem z Nerjy, zaplatíte celkem 16 EUR.

Jeskyně lze navštívit i zdarma, avšak vstup je omezen pouze pro 45 lidí. Je třeba si zarezervovat online vstup na konkrétní datum, ideálně s předstihem alespoň jednoho měsíce. Vstup zdarma je možný vždy v 9:30 od pondělí do pátku.

Oficiální informace a online koupě vstupenek: entradas.cuevadenerja.es,

Jak se sem dostat

Cueva de Nerja se nachází na východním předměstí města Nerja. Z centra města k jeskyním jezdí každou hodinu autobus za cenu 1 EUR, případně můžete využít výletní vláček za 4 EUR, který jezdí taktéž jednou za hodinu.

Přímo u jeskyně je samozřejmě i bezplatné parkoviště, vchod se nachází jen nedaleko (cca 350 metrů) od dálnice A7.

Chystáš se na Costa del Sol?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 27. 07. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.