Puerto Banús Marbella

20 míst co vidět na Costa del Sol

Torremolinos

Letovisko, Písčitá pláž, Aquapark

Pláže v Torremolinos

Torremolinos je nejbližším velkým letoviskem od letiště Málaga a populárním dovolenkovým cílem pobřeží Costa del Sol. Bouřlivý rozvoj Torremolinos jako turistického centra nastal v polovině 20. let, kdy město navštěvovaly slavné osobnosti jako Frank Sinatra, Marlon Brando či Ava Gardnerová.

Dnes je Torremolinos moderním městem s plážemi i několika atrakcemi.

Nejlepší plážové resorty - Torremolinos

Pláže a koupání

Pobřeží Torremolinos okupují krásné dlouhé pláže, které marina, přístaviště jachet, dělí na dvě části. Delší severní část měří přes 3 km a končí de facto až na předměstí Málagy. Největší pláží je Playa del Bajondillo, která zaujímá většinu rozlohy pobřeží. 

Pláže jižně od mariny jsou o něco prostornější a volně přecházejí v sousední letovisko Benalmádena.

Místní pláže pokrývá jemný světlý písek a podél celého pobřeží se vine široká pěší promenáda s palmami, desítkami restaurací, tapas barů i diskoték. Najdete zde také půjčovny lehátek a slunečníků nebo nejrůznější nabídky vodních sportů a aktivit.

Klesání dna je poměrně strmé, ale minimálně prvních 10 metrů od břehu je pozvolnějších.

Porovnej zájezdy Torremilinos

Město a zajímavosti

Torremolinos je moderní město bez historického centra, avšak s plným zázemím. Koncentrace obchodů, supermarketů a restaurací je zde pravděpodobně největší ze všech letovisek na Costa del Sol.

Zabavit se můžete na několika golfových hřištích nebo v oblíbeném Crocodile Parku s živými krokodýli. Ten sousedí s velkým akvaparkem Aqualand Torremolinos.

Ubytování Torremolinos

Ceny hotelů v Torremolinos se pohybují mírně nad průměrem na Costa del Sol. Nejlevnější hotely seženete zhruba od 2 200 Kč za noc pro 2, zatímco větší hotely přímo u pláže stojí od 3 500 Kč na noc ve 2lůžkovém pokoji výš.

Doprava

Nejlépe se do Torremolinos dostanete vlakem přímo z centra Málagy, letiště i sousedních letovisek Benalmádena či Fuengirola. Vlaky příměstské linky Cercanías C1 jezdí po celé trase každých 20 minut od 6:00 do půlnoci.

  • Málaga: jízda trvá 23 minut a stojí 2,05 EUR
  • Letiště Málaga: jízda trvá 10 minut a stojí 1,80 EUR
  • Benalmádena: jízda trvá 7 minut a stojí 1,80 EUR
  • Informace na webu renfe.com

Do Torremolinos i při pohybu po městě můžete využít i několik autobusových linek společnosti Avanza. Seznam všech linek autobusů v Torremolinos najdete na tomto webu.

Chystáš se na Costa del Sol?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 06. 05. 2024