Puerto Banús Marbella

20 míst co vidět na Costa del Sol

Nerja

Pláž

Nerja pláž

Město Nerja je nevýznamnější letovisko na Costa del Sol východně od Málagy. Na rozdíl od letovisek na západní části pobřeží není Nerja obsypána betonovými komplexy resortů a hotelů, ale její prostředí je mnohem více přírodní. Město leží na útesu nad mořem a na úpatí fotogenického pohoří Sierra Almijara.

Nerja je často označována za malou rybářskou vesnici, nicméně její hlavní obživou je v současnosti turistický ruch. Kromě pláží Nerja nabízí i několik dalších přírodních i historických atrakcí.

Pláže a koupání

Neočekávejte zde kilometry dlouhé rovné pláže, ale naopak menší vtěsnané mezi skalnaté útesy, což vytváří nádherné scenerie. Přímo ve městě Nerja najdete hned několik pláží, které jsou obvykle dlouhé 100 až 600 metrů.

Všechny místní pláže nabídnou veškeré potřebné zázemí od půjčoven lehátek a slunečníků přes restaurace nebo sprchy a toalety zdarma.

Největší pláží v Nerja je více než půlkilometrová Playa de Burriana, která kypí životem dnem i nocí. Právě zde je největší koncentrace plážových barů a restaurací, stejně jako nabídek vodních sportů.

Mezi další významné pláže přímo ve městě patří Playa la Torrecilla nebo Playa la Caletilla.

Dno klesá do moře poměrně strmě a pláže jsou tak vhodné zejména pro plavání a vodní sporty.

Balcon de Europa

Nejvyhledávanější atrakcí Nerjy je vyhlídka zvaná Balkón Evropy umístěná přímo v centru města na útesu nad mořem. Ze změti úzkých uliček centra se najednou ocitnete na široké pěší promenádě, která vás asi po 100 metrech zavede na půlkruhovou vyhlídku na moře, pobřeží a za velmi jasných dnů lze spatřit i vzdálené břehy Afriky.

Památky a zajímavosti

Nerja je příjemné městečko s úzkými uličkami a většinou jen nízkými domy. Nenajdete tu žádné výškové stavby hotelů, ani moderní stavby. Zároveň jsou však zde plně dostupné všechny služby od velkých supermarketů po desítky restaurací.

V Nerja a okolí pak kromě Balkónu Evropy můžete navštívit i další zajímavosti. Mezi nejznámější patří Cuevas de Nerja, ohromný jeskynní systém, který si zasluhuje samostatného miniprůvodce.

K významným památkám se řadí velmi fotogenický Akvadukt del Águila, který se s výškou 40 metrů klene nad roklí říčky Maro. Postaven byl v 19. století pro dopravu vody do mlýnů továrny na cukr. V roce 2010 byl kompletně restaurován, bohužel se k avkaduktu lze dostat pouze autem. Zaparkujte na malém parkovišti pod silničním mostem, odkud se k akvaduktu dostanete pěšky po cestě asi po 150 metrech.

Oblíbeným místem pro krátké výlety z Nerjy je horská vesnička Frigiliana s typickými andaluskými domky a krásnými výhledy.

Ubytování Nerja

Nerja patří k levnějším letoviskům na Costa del Sol a i během hlavních letních prázdnin zde budete mít na výběr z mnoha hotelů s cenami cca od 1 800 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji.

Z levnějších dobře hodnocených ubytování bychom vybrali třeba Hostal Tres Soles přímo u pláže nebo Hotel Bajamar Centro asi 400 metrů od pobřeží v centru města.

Doprava

Vypravíte-li se do Nerjy autem, máte možnost parkovat na ulicích zdarma, pokud není značkou uvedeno jinak (například v historickém centru není parkování možné, ale u pláží ano). Ve městě působí také mnoho placených hlídaných parkovišť cenami kolem 25 EUR za den, resp. kolem 6 EUR na 3 hodiny.

Železnice do města nevede, a tak jedinou možností veřejné dopravy jsou autobusy. Meziměstskou dopravu do Nerjy zajišťují autobusy největší španělské společnosti Alsa. Jízdenky zejména v letní sezoně ideálně kupujte online na webu alsa.es, abyste měli jistotu volného místa. Nejčastější spojení z Nerjy:

  • Málaga: 1-3x za hodinu, jízda trvá cca hodinu a půl a stojí kolem 5 EUR
  • Vélez-Málaga a Torre del Mar: 1-3x za hodinu, jízda trvá cca 30 minut a stojí kolem 2 EUR
  • Motril: 1x za hodinu, jízda trvá cca hodinu a stojí kolem 5,50 EUR
  • Granada: 4-6x za den, jízda trvá cca 2,5 hodiny a stojí kolem 11,50 EUR

Místní dopravu po městečku Nerja obstarávají 2 autobusové linky, v sezoně doplněné o třetí. Jízdenky koupíte u řidiče za ceny kolem 1,30 EUR.

Chystáš se na Costa del Sol?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 27. 07. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.