Puerto Banús Marbella

20 míst co vidět na Costa del Sol

Benalmádena

Letovisko, Písčitá pláž, Lanovka, Chrám

Pláž Benalmádena

Oblíbené letovisko Benalmádena na pobřeží Costa del Sol tvoří spolu se sousedními městy Torremolinos a Fuengirola jednu velkou rekreační zónu, která nabízí nekonečné městské pláže, ale i výlety do romantických vesniček v horách, památky a další atrakce.

Nejlepší plážové resorty - Benalmádena

V porovnání s ostatními letovisky na Costa del Sol nabízí Benalmádena větší množství mimoplážových aktivit a je tak ideálním místem pro aktivnější dovolenou.

Pláže a koupání

Pláže v Benalmádeně pokrývá jemný světlý písek a jsou ideální k odpočinku, plavání a vodním aktivitám. Hlavní pás pláží se táhne 4 km od přístaviště jachet v centru Benalmádeny směrem na jih. Díky uměle vybudovaným rozšířením pláže směrem do moře je místy široká až 70 metrů a své místo si tak zde najde každý i v hlavní letní sezóně.

Na sever od přístaviště pak můžete relaxovat na Playa de Carihuela, která měří přes 3 km, je méně členitá než hlavní pláž na jihu a volně přechází v letovisko Torremolinos.

Podél celého pobřeží Benalmádeny se vine krásná pěší promenáda plná stánků, restaurací a barů otevřených dlouho do noci. Můžete tak během dne vystřídat hned několik pláží a mezi nimi si připravit hezkou procházku ve stínu palem.

Mořské dno klesá od břehu poměrně svižně a moře je tak ideální ke koupání a různým vodním sportům, na jejichž nabídky narazíte naprosto všude.

Porovnej zájezdy Benalmádena

Město a památky

Benalmádena je poměrně velké 60tisícové město nabízející veškeré služby od velkých supermarketů a obchodních domů po desítky restaurací. Pás podél moře okupují hotely všech možných kategorií, zbytek města většinou klidné vilové čtvrti. Samotná Benalmádena nemá přímo historické centrum, avšak v části Arroyo de La Miel najdete úzké uličky plné obchůdku, barů a restaurací. 

Historická část s malými typicky bílými andaluskými domky se nachází až asi 4 km od centra Benalmádeny a najdete ji pod názvem Rancho Domingo.

Oblíbenou atrakcí v Benalmádeně je zámek vybudovaný v 90. letech 20. století Castillo de Colomares postavený jako monument na památku mořeplavce Kryštofa Kolumba.

V Benalmádeně navštívíte také oblíbenou mořskou zoo Selwo Marina s delfíními show, případně akvárium SEA LIFE Center.

Lanovka Benalmádena

Parádní atrakci k půldennímu výletu představuje kabinková lanovka Teleférico de Benalmádena, která vás na 5 565 metrech po překonání 769metrového převýšení vyveze do pohoří Sierra de Mijas, odkud se naskytnou úchvatné výhledy na pobřeží, Benalmádenu a za jasných dní i na africký kontinent v pozadí.

Lístky na lanovku vždy koupíte online na webu lanové dráhy telefericobenalmadena.com, při koupi přes internet máte poměrně výrazné slevy až 30%. Zpáteční lístek stojí od 12,90 EUR.

Buddhistická stúpa osvícení

Na okraji Benalmádeny poblíž vesničky Rancho Domingo můžete navštívit zajímavou buddhistickou památku – stúpu osvícení. S výškou 33 metrů se jedná o nejvyšší stúpu osvícení v Evropě a v rámci světa je naprosto unikátní. Jde totiž vejít přímo dovnitř, kde se nachází malá meditační místnost, což je u podobných stúp osvícení velmi výjimečné. Meditační místnost mimo jiné slouží k ukázce kultury tibetského buddhismu.

Přímo ke stúpě se dostanete autobusovými linkami z Benalmádeny (cca jednou za 3-10 minut), ale i Torremolinos, Mijas nebo Fuengiroly.

Ubytování Benalmádena

Benalmádena se pyšní širokou škálou různých ubytovacích zařízeních. Nejlevnější nabídky v letní sezoně na dobře dostupných místech začínají s cenami od 2 400 Kč na noc ve 2lůžkovém pokoji. Doporučili bychom třeba studiové apartmány JSM Apartamentos u přístaviště nebo Hotel Mediterraneo Carihuela přímo na pláži.

Nejlevnější ubytování v širším okolí pak hledejte v historické části Rancho Domingo, odkud však k moři musíte jezdit autobusem. Například Boutique Hotel Pueblo nebo Hotel Casa Rosa nabízejí ubytování už od 1 700 Kč za noc.

Hledáte-li naopak resorty přímo u pláže, pak očekávejte ceny od 3 500 Kč pro 2 osoby na noc výš. K nejlépe hodnoceným hotelům v Benalmádeně patří Hotel Best Siroco u centrální mariny nebo luxusní apartmány Happy Puerto Marina přímo v přístavu.

Doprava

Jak se nejlépe dostat do Benalmádeny veřejnou dopravou nebo autem?

Vlakem

Benalmádena je spojena přímo s Málagou i místním letištěm příměstskou železnicí, která dále pokračuje až do letoviska Fuengirola. Vlaky na této trase jezdí každých 20 minut a zastavují ve stanici Benalmádena-Arroyo de La Miel, která se nachází asi 2 km od moře. Vlakem linky C1 se jednoduše a rychle dostanete například do těchto destinací

  • Málaga: jízda trvá 46 minut a stojí 2,70 EUR
  • Letiště Málaga: jízda trvá 32 minut a stojí 2,05 EUR
  • Fuengirola: jízda trvá 16 minut a stojí 1,80 EUR
  • Informace na webu renfe.com

Autobusem

Do Benalmádeny míří velké množství autobusových linek místního dopravce Avanza, kterými se snadno dostanete do okolních letovisek i do Málagy. Vzhledem k tomu, že autobusy zajíždějí i přímo k moři, můžou být vhodnější i než vlak, byť celková délka jízdy do destinací, kam míří železnice, bude vždy delší.

Jízdenky na lokální spoje koupíte u řidiče nebo ve stánku Avanza na zastávce Puerto Marina a kompletní výpis linek a jízdních řádů pak na webu avanza.com. Jízdenky na dálkové spoje pořídíte i na webu Avanza.

  • Málaga: 3x za hodinu, jízda trvá 45 minut a stojí cca 2 EUR
  • Torremolinos: cca každých 5-10 minut, jízda trvá 15 minut a stojí cca 1,50 EUR
  • Marbella: 3-4x za den, jízda trvá hodinu a stojí cca 5 EUR
  • La Línea de la Concepción: 1x za den, jízda trvá 2 a čtvrt  hodiny a stojí cca 12 EUR

Autobusem se můžete dopravovat i po Benalmádeně samotné, kde je velmi frekventovaná trasa Marina – nádraží – Rancho Domingo (Colomares), po které jezdí autobusy různých linek zhruba jednou za 5 minut. Jízdenky na lokální linky lze koupit i přes mobilní aplikaci.

Autem

Pokud si budete v Málaze na letišti půjčovat auto, do Benalmádeny dojedete po dálnici AP-7 po 14 km a asi 20 minutách. Pohyb v úzkých a frekventovaných ulicích ale může být dost stresující, stejně jako hledání místa k zaparkování. Po městě působí několik veřejných garáží s cenami okolo 10 EUR15 EUR za den parkování.

Na ulicích v širším centru můžou parkovat jen místní na modrých zónách. Existuje zde však parkoviště zdarma poblíž pláže v ulici Pje. del Águila.

Chystáš se na Costa del Sol?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 06. 05. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.