Puerto Banús Marbella

20 míst co vidět na Costa del Sol

Fuengirola

Hlavní pláž Fuengirola

Město Fuengirola je vedle Marbelly nejoblíbenějším letoviskem na pobřeží Costa del Sol. Na rozdíl od Marbelly se však kromě více než 8 km dlouhého pobřeží s plážemi může pochlubit i výrazně zajímavějšími památkami a atrakcemi a také napojením na železnici, která vás z centra Fuengiroly doveze přímo na letiště Málaga i do centra Málagy.

Pláže a koupání

Pobřeží Fuengiroly lemuje na 8 km většinou městských pláží s obytnými domy a hotely. Místní pláže pokrývá jemný světlý písek, moře je zde klidné, ale vstup do vody relativně strmý. Tato kombinace je však ideální pro plavání a vodní sporty.

Místní pláže jsou všechny vybaveny sprchami a toaletami zdarma a půjčovnami slunečníků či lehátek (cca 15 EUR20 EUR za set na den).

Celé pobřeží lemuje krásná plážová promenáda se širokým chodníkem, palmami, lavičkami a desítkami restaurací či barů.

Nejlepší pláže Fuengirola

 • Playa de los Boliches – hlavní pláž severně od centra Fuengiroly (mariny pro jachty), velmi živá a prostorná s bary fungujícími dlouho noci
 • Playa de Fuengirola – hlavní pláž jižně od centra Fuengiroly, o něco klidnější než Playa de los Boliches, avšak pořád s kompletním zázemím
 • Playa del Ejido – nádherná prostorná pláž mimo hlavní centrum města přímo pod hradem Sohail

Město a památky

Centrum Fuengiroly s úzkými uličkami, kde kontrastují živé nákupní pěší zóny se zapadlými rezidenčními ulicemi bez davů, je poměrně rozsáhlé a zabavíte se v něm klidně na půl dne. Samotné centrum města není nijak zvlášť staré, většina domů pochází ze 20. století.

Krásným klidným místem uprostřed města je veřejný park Parque del Sol, na který navazuje malá zoo Bioparc Fuengirola.

Nejvýraznější památkou je však bezpochyby krásný hrad Sohail vybudovaný v roce 956 n.l., který si zaslouží svého vlastního miniprůvodce.

Oblíbeným místem výletů z Fuengiroly je horská vesnička Mijas nebo sousední velké letovisko Benalmádena s lanovkou do hor a dalšími atrakcemi.

Zájezdy Fuengirola

Letovisko Fuengirola patří k místům, kam může být výhodnější cestovat se zájezdem než na vlastní pěst, byť zdaleka ne tak často jako například u blízkého letoviska Marbella. Týdenní pobyty v resortech u moře se dle ročního období dají u českých cestovek pořídit za ceny mezi 11 000 a 20 000 Kč na osobu minimálně se snídaní.

Sledujte nabídky cestovních kanceláří a porovnávejte je s cenami individuálního ubytování, viz níže.

Ubytování Fuengirola

Ceny apartmánů a hotelů jsou ve Fuengirole na průměru až mírném podprůměru ve srovnání s ostatními letovisky Costa del Sol. Nižší ceny než například v Marbelle má na svědomí mnohem více konkurenční prostředí.

Nejlevnější hotely v centru města pořídíte zhruba od 1 900 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji. Doporučili bychom například Hotel Las Rampas nebo Hotel Reyesol přímo v centru a asi 200 metrů od pláží.

Hledáte-li hotely přímo na pláži, počítejte s cenami od 3 000 Kč výš za noc ve 2lůžkovém pokoji. K nejlevnějším s velmi dobrým hodnocením patří Hostal Los Corchos, nejlepší resorty pak hledejte pod názvy Occidental Fuengirola či Hotel Yaramar.

Doprava a parkování

Autem

Fuengirola je výborně dostupná autem, autobusem i vlakem. Vypravíte-li se sem půjčeným autem, pamatujte, že parkování na ulicích v centru je zpoplatněno všude, kde jsou na vozovce namalované modré přerušované čáry. Naopak mimo širší centrum lze zaparkovat kdekoliv na ulici bez poplatku, pokud není značkou upraveno jinak.

Veřejná bezplatná parkoviště ve Fuengirole prakticky nejsou, využít však můžete mnoha placených garáží s cenami od 15 EUR na den.

Vlakem

Nejlepší variantou dopravy je příměstská železnice z Málagy, která má konečnou přímo v centru Fuengiroly a zastavuje také u pláží na severu ve stanici Los Boliches. Vlaky linky C1 (Cercanías) jezdí na trase od 6:00 do půlnoci každých 20 minut a dostanete se s nimi do těchto destinací:

 • Málaga: jízda trvá 46 minut a stojí 3,60 EUR
 • Letiště Málaga: jízda trvá 33 minut a stojí 2,70 EUR
 • Benalmádena: jízda trvá 12 minut a stojí 1,80 EUR
 • Informace na webu renfe.com

Autobusem

Autobusová stanice se nachází nedaleko nádraží na ulici C. Alfonso XIII. Hlavní meziměstské spoje obstarává jediná společnost Avanza, kterou se velmi často dostanete do okolních měst. Jízdenky můžete koupit v kanceláři přímo na zastávce nebo jednodušeji na webu booking.avanzabus.com:

 • Marbella: 2x za hodinu, jízda trvá 45 minut a stojí cca 3,50 EUR
 • Estepona: 5-7x za den, jízda trvá hodinu a čtvrt a stojí cca 6 EUR
 • La Cala de Mijas: 1x za hodinu, jízda trvá cca 20 minut a stojí asi 1,50 EUR
 • La Línea de la Concepción: 2-3x za den, jízda trvá 2 hodiny a stojí cca 10,40 EUR

Autobusem se samozřejmě lze dostat i do Málagy, přímo na letiště či do letovisek Benalmádena nebo Torremolinos, ale v těchto případech bývá výhodnější časově i cenově jet vlakem.

Kompletní výpis linek z Fuengiroly naleznete na webu malaga.avanzagrupo.com/es/destinos/fuengirola.

Jako MHD po Fuengirole slouží několik místních linek Avanzabus, lístek koupíte v trafice nebo u řidiče za 1,50 EUR.

Chystáš se na Costa del Sol?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 27. 06. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.