Puerto Banús Marbella

20 míst co vidět na Costa del Sol

Mijas

Vesnice

Mijas

Mijas je horské městečko tyčící se nad letovisky Benalmádena a Fuengirola a velmi oblíbeným místem pro výlety od moře. Mijas je vtěsnáno do úbočí svahů pohoří Sierra de Mijas a patří k typickým ukázkám andaluských městeček. Vypravte se sem na půldenní výlet, nechte se unášet úzkými uličkami klikatícími se nahoru a dolů a typickými bílými domy, které patří k Andalusii stejně jako neustálé slunce.

Z mnoha míst ve městečku se naskytnou překrásné výhledy na velkou část pobřeží Costa del Sol a za jasných dní odsud můžete spatřit i břehy afrického kontinentu.

Mijas je město plné restaurací a obchůdků a nejlepší čas k jeho návštěvě je v podvečer, kdy ulice ožívají nočním životem.

Ubytování

Město je také jedním z výchozích bodů pro pěší výlety do pohoří Sierra Mijas a v takovém případě bude ideální se zde alespoň na 1-2 noci ubytovat. Ceny jsou zde přívětivější než v přímořských letoviscích a za noc zde zaplatíte v hlavní sezoně už od 1 400 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji.

Z nejlevnější velmi dobře hodnocených ubytování bychom vybrali penzion La Posada de Mijas nebo Hostal El Escudo de Mijas.

Doprava

Město Mijas je velmi dobře dostupné autobusovou dopravou. Jízdenky do okolních míst koupíte u řidiče, ve stáncích nebo mobilní aplikaci a vyjdou vás maximálně na 2 až 3 EUR. Z Mijas se dostanete do těchto destinací:

Chystáš se na Costa del Sol?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 06. 05. 2024