Zpět na seznam míst co vidět na Costa del Sol
Mijas

Mijas

Mijas je horské městečko tyčící se nad letovisky Benalmádena a Fuengirola a velmi oblíbeným místem pro výlety od moře. Mijas je vtěsnáno do úbočí svahů pohoří Sierra de Mijas a patří k typickým ukázkám andaluských městeček. Vypravte se sem na půldenní výlet, nechte se unášet úzkými uličkami klikatícími se nahoru a dolů a typickými bílými domy, které patří k Andalusii stejně jako neustálé slunce.

Z mnoha míst ve městečku se naskytnou překrásné výhledy na velkou část pobřeží Costa del Sol a za jasných dní odsud můžete spatřit i břehy afrického kontinentu.

Mijas je město plné restaurací a obchůdků a nejlepší čas k jeho návštěvě je v podvečer, kdy ulice ožívají nočním životem.

Ubytování

Město je také jedním z výchozích bodů pro pěší výlety do pohoří Sierra Mijas a v takovém případě bude ideální se zde alespoň na 1-2 noci ubytovat. Ceny jsou zde přívětivější než v přímořských letoviscích a za noc zde zaplatíte v hlavní sezoně už od 1 400 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji.

Z nejlevnější velmi dobře hodnocených ubytování bychom vybrali penzion La Posada de Mijas nebo Hostal El Escudo de Mijas.

Doprava

Město Mijas je velmi dobře dostupné autobusovou dopravou. Jízdenky do okolních míst koupíte u řidiče, ve stáncích nebo mobilní aplikaci a vyjdou vás maximálně na 2 až 3 EUR. Z Mijas se dostanete do těchto destinací:

  • Naviguj: 36.5977, -4.63586

Další místa na Costa del Sol

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 21 dny
Navrhni úpravu