Zpět na seznam míst co vidět na Fuerteventuře
Morro Jable

Morro Jable

Morro Jable je nejjižnější město ostrova. Patří mezi typičtější turistické destinace, ale ani to mu neubírá na kouzlu. Město se skládá z 2 částí – starého Morro Jable a nové hotelové části. Obě jsou propojeny nádhernou několikakilometrovou písečnou pláží Playa de Matorral s tyrkysovou vodou připomínající karibské destinace. Kolem pláže ze starého města až k majestátnímu majáku Faro de Morro Jable vede dlouhá promenáda lemovaná květy a stromy. 

Starší část – původní Morro Jable – se skládá z rozlehlého náměstí, kde se konají různé oslavy a koncerty pořádané městem. Náměstí lemují budovy, v nichž se nachází obchůdky, kavárničky nebo restaurace. Naleznete tu jedny z nejlepších tapas barů na ostrově, speciálně vyhlášená je Mis Abuelos Tapas. Tato restaurace připravuje typické španělské tapas již léta, jen v kruhu rodiny a recepty si předávají z generace na generaci. Další skvělé restaurace naleznete i blíž k pláži, a pokud si chcete vychutnat skvělou večeři nebo oběd s pravou kanárskou atmosférou, tato část města je pro vás ta pravá.

Na kopečku nad starým městem se tyčí křesťanský kostel, u něhož naleznete krásnou vyhlídku na město. 

Nová část města se rozkládá v okolí majáku Morro Jable. Je plná hotelů, obchůdků s módou a celkově působí víc turistickým dojmem. Naleznete tu nejlepší hotely z celého ostrova. 

Samotné Morro Jable má odlehlejší polohu, je to skvělá možnost, jak poznat jih ostrova a absolvovat výlety na nedalekou Cofete nebo k majáku Punta Jandia. 

Jak se sem dostat?

Autem

Do Morro Jable se snadno dostanete po hlavní silnici, která vede celou Fuerteventurou. Toto město je nejjižnější zastávka, kam tato silnice vede. 

Parkování je zde možné u pláže v okolí majáku nebo v centru starého města, kde naleznete velké parkoviště. V menších uličkách mimo hlavní tah parkování nedoporučujeme. Parkování je v celém městě zdarma. 

MHD

Do Morro Jable se dostanete autobusem č. 1 z Puerto del Rosario. Cesta trvá cca 1,5 h a stojí 9,7 EUR/osoba. Spoj jezdí čtyřikrát denně v týdnu a jen dvakrát denně o víkendu, proto doporučujeme si přesný odjezd zjistit přímo na webu tiadhe.com. Pokud jedete z přilehlejších měst, využít můžete i linku č. 5 z Costa Calma. 

  • Naviguj: 28.0505, -14.352

Další místa na Fuerteventuře

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 10 hod
Navrhni úpravu