Zpět na seznam míst co vidět na Fuerteventuře
Pláž Sotavento

Pláž Sotavento

Tato pláž patří mezi nejkouzelnější místa na ostrově. Několik kilometrů rozlehlých písečných plání a tyrkysového moře se za každého přílivu změní na obrovskou lagunu s plytkou zářivě modrou vodou. Je tak právem označována za „Evropský Karibik“.

Dovolená Fuerteventura - nabídka zájezdů

Pohodové koupání i windsurfing

Jelikož se pláž nachází na východním pobřeží, nebičují ji silné oceánské vlny. Většinou je voda velice klidná, vhodná pro kitesurfing a windsurfing. Několikrát se zde pořádaly i světová mistrovství v těchto sportech. 

Protože se jedná o obrovskou otevřenou plochu bez porostu a útesů, vítr zde dokáže být skutečně silný. Návštěvu nedoporučujeme při větrnějším počasí, jelikož vítr umí z písku udělat nepříjemný peeling na tělo.

Koupání v mělké laguně je nejlepší za nízkého přílivu, kdy je voda mělká a křišťálově čistá. Časy přílivů a odlivů na Playa de Sotavento naleznete například na tomto webu.

Na pláži najdete půjčovny kitesurfů či windsurfů a v sezoně i několik málo stánků s občerstvením.

Ubytování

Přímo u pláže Sotavento se můžete ubytovat v nádherné soukromé Villa Sotavento, kde si lze pronajmout apartmán až pro 4 lidi s cenami po rozpočítání na osobu okolo 1 200 Kč na noc. Mnohem více hotelů pak najdete v blízkém letovisku Costa Calma.

Seznam hotelů v Costa Calma

Jak se sem dostat

Autem

Po zadání této pláže do GPS může být navigace poněkud zmatená. Pláž je rozlehlá a cesta k jižnější straně je aktuálně v rekonstrukci a není dostupná. 

K hlavní části pláže (ta s lagunou), se dostanete z kruhového objezdu u Costa Calma. Po sjezdu z dálnice na Costa Calma na kruhovém objezdu využijete hned první výjezd. Tato silnice vás dovede až do hotelové oblasti, kde naleznete různé možnosti parkování. Pláž leží hned pod touto hotelovou částí a že jste tady správně vám prozradí tyrkysová laguna za přílivu nebo velká písečná pláň s půjčovnou kitů a surfů po vaší levici. 

Autobusem

Přímo na pláž žádná autobusová linka nevede. Možnost je svézt se autobusem do města Costa Calma a dále jít pěšky na jih k Sotavento Beach. Cesta pěšky zabere cca 35 minut (3 km). 

  • Naviguj: 28.1092, -14.266

Další místa na Fuerteventuře

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu