Zpět na seznam míst co vidět na Fuerteventuře
Popcorn Beach

Popcorn Beach

Popcorn Beach se nachází v severní části ostrova nedaleko od Corraleja. Jedná se o jedinečný přírodní úkaz, kde na cca 500 m pobřeží naleznete zvětralé sněhově bílé kamínky v podobě popcornu. Pláž je větrná a přístup do moře funguje přes skály a těžký terén, může to být však skvělý odpočinek od písku za ušima, jelikož kamínkové pláže nejsou na Fuerteventuře tak časté. 

Pozor! Odnášení kamínků z pláže je přísně zakázané a někdy pláž kontroluje i policie. Pláž je natolik unikátní, že není možný ani umělý nános nových kamínků a pokud by turisté pláž rozebrali, navždy by zanikla. 

Jak se sem dostat?

Autem

I když leží pláž jen kousíček od Corraleja, je nutné přijet autem z druhé strany. Z dálnice je potřeba odbočit na město Lajares a před vstupem do Lajares na kruhovém objezdu odbočit na město Majanicho. Po příjezdu do Majanicha v přístavu odbočte doprava a pokračujte pořád rovně, dokud nenarazíte na krásnou bílou pláž s malým barevným domečkem. 

Na kole

Na kole je možné jet i přímo z Corraleja, kolem surfařských pláží na severu ostrova. I když je tato cesta na mapě vyznačená, nedoporučuje se ji využít pro jízdu půjčeným autem, jelikož není zpevněná. Pro kolo je tato stezka ideální. 

  • Naviguj: 28.7526, -13.8995

Další místa na Fuerteventuře

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 9 hod
Navrhni úpravu