Zpět na seznam míst co vidět na Fuerteventuře
Pláž Corralejo

Corralejo

Kanárské ostrovy jsou často označovány za dovolenou důchodců nebo těch, co vyhledávají krásné pláže, pokoj a klid. Z velké části to tak zajisté je, Corralejo se dá považovat za výjimku potvrzující pravidlo.

Dovolená Fuerteventura - nabídka zájezdů

Tohle živé nespoutané město, které nikdy nespí, naleznete na nejsevernějším cípu Fuerteventury obležené pouštními dunami, sopkou a divokými surfařskými plážemi a spoty. 

Centrum města se skládá ze staré a nové části, které mají výraznou hranici. Architektura ve staré části je pořád původní, hodně španělská a v noci ožije živou hudbou, zahrádkami a terasami. Nové centrum je moderní část plná nákupních center, obchodů s oblečením a parfémy. Dá se říct, že si zde najde své úplně každý. 

V nejsevernější části města se nachází obrovský přístav, který spojuje Fuerteventuru nejen s ostrovem Lobos, ležícím hned naproti městečku, ale také s Lanzarote nebo Gran Canariou. 

Ostatní jižnější a jihovýchodnější části města jsou poklidnější. Nachází se zde hlavně hotely nebo také surfařská vesnice (Pergolas III Calle d Villas), která se skládá ze 4 ulic stejných bílých domů, v nichž se nachází surfařské školy, jógová studia nebo i levnější hostely pro mladé lidi. U této vesnice najdete také nákupní centrum, autobusové nádraží (pozor jezdí zde jen autobus č. 6 do Puerto del Rosario) nebo skatepark.

Pláže a koupání

Nevýhodou v Corraleju může být dostupnost na pláž. Přímo v centru se nachází jedna menší městská pláž se sprchami, bary i restauracemi, pokud hledáte něco prostornějšího a hezčího, budete muset vycestovat mimo město.

Nejbližší tyrkysová pláž s bílým pískem se jmenuje Flag Beach (nebo jinak trojice pláží Pozo, Médano, Viejo), jedná se o několik kilometrů dlouhou pláž, kde máte k dispozici i lehátka, sprchy nebo bary. Je vyhledávána pro vhodné podmínky na kitesurfing a windsurfing. 

Dál od Corraleja naleznete v dunách několik dalších pláží, vhodnějších i pro surfování, zde však platí pravidlo, že nemají sprchy, toalety ani restaurace. 

Jinak je Corralejo velice krásné a moderní město, vhodné především pro mladé nebo lidi, kteří si rádi užijí i noční život v někdy divokých španělských ulicích.

Žijte jako místní

Pokud chcete zkusit klasické víkendové party kolečko domácích Corralečanů, tak zde je návod – večer začíná dobrou večeří se sklenkou sangrie nebo vína, pokračuje se do Buenaonda baru (surfařská hospoda, s velmi milou obsluhou, skvělými drinky i pivem), kolem půlnoci se přesouváme do Kiwi baru, což je klasický party klub a pokud vám to ve 4 ráno nestačí a Kiwi zavírá, zkuste to ještě ve Waikiki, který zvládne mít otevřeno i do 7:00 hod., ráno mladí domácí jezdí za vystřízlivěním rovnou na prkno na své surfspoty na severu města.

Ubytování

Corralejo nabízí opravdu širokou škálu ubytování od levných apartmánů s cenami od 700 Kč za noc pro 2 po klasické 4* resorty, kde za noc zaplatíte od 2 500 Kč ve dvoulůžkovém pokoji.

Hotely a ubytování Corralejo

Podívejte se i na konkrétní hotely a ubytování, které pro vás v Corraleju vybíráme:

Jak se sem dostat?

Autem

Do Corraleja se dostanete po dálnici z Puerto del Rosario za 30 minut. 

Díky autu se budete moci jednoduše pohybovat jak po samotném Corraleju, tak v rámci ostrova. Auto si můžete půjčit buď přímo na pobočkách autopůjčoven, nebo také online. V centru se takových kanceláří nachází velké množství.

Parkování je v Corraleju složitější, a to hlavně o víkendu, kdy sem jezdí i lidé z Puerto del Rosario nebo jiných měst. Parkování ve městě je zdarma a můžete zaparkovat kamkoli, kde je volno. Doporučujeme velké parkoviště přímo u přístavu, které se nachází hned u historické části centra, a tak nabízí skvělou lokalitu. 

Autobus

Z Corraleja jezdí autobusy č. 6 do Puerto del Rosario (jízdní řád a mapa) a č. 8 do El Cotillo (jízdní řád a mapa). Oba autobusy jezdí poměrně často. Do dalších částí ostrova se dostanete jen s přestupem v Puerto del Rosario.

Hlavní autobusová zastávka, z které odjíždí všechny autobusy, je zastávka na kruhovém objezdu mezi centrem a Aquaparkem. 

Pěšky

V rámci Corraleja se není žádný problém pohybovat pěšky. Z jedné strany města na druhou se dostanete za cca 30 minut, takže i když bydlíte v odlehlejších částech, máte to do centra pěknou procházkou. Corralejo je bezpečné město a není problém chodit pěšky i v noci. Pokud by vám chození nevyhovovalo, v centru jsou vždy dostupné taxíky.

  • Naviguj: 28.7287, -13.8637

Další místa na Fuerteventuře

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 20 dny
Navrhni úpravu