Fuerteventura Cofete

25 míst co vidět na Fuerteventuře

Sopka Bayuyo

Sopka

Bayuyo

Oblast jižně od Corraleja patří do části ostrova, kde se odehrály poslední sopečné erupce. Tyhle výbuchy se udály asi před 10 000 lety a pokryly sever ostrova lávovými poli a popelem. Erupce sopky Bayuyo značně rozšířila velikost ostrova. Sopka vyzařovala lávu ze dvou kráterů, pokryla celý sever a rozšířila ostrov o 100 km2.

Dovolená Fuerteventura - nabídka zájezdů

Sopka Bayuyo má 2 krátery téměř stejné velikosti, jeden se otevírá na severozápad, druhý na severovýchod. Hlavní vrchol se nachází na tenkém hřebenu mezi krátery, a přestože dosahuje pouze 217 metrů, poskytuje nádherný výhled na ostrovy Lanzarote, Los Lobos a i celé okolí.

Na vrchol vedou dvě cesty, z nichž severní lemuje západní okraj východního kráteru. Je to poněkud scénická cesta, protože pohledy směrují na lávové pole v okolí. Je však také velmi strmá a v kombinaci s teplem, s nímž se zde často setkáváme, je mnohem náročnější, než byste očekávali od hory této velikosti. Druhá trasa sleduje západní okraj západního kráteru. Je méně strmá, ale je také těžší ji najít.

Nedoporučuje se na sopku lézt mimo již vychozené trasy. Celé okolí tvoří lávová pole, která jsou křehká a hrozí zde i vážnější zranění. Kromě toho může být orientace v lávových polích poněkud obtížná.

Jak se sem dostat

Autem

Autem se potřebujete dostat až do města Corralejo. Nejblíž k sopce se dá dostat po silnici mezi Corralejem a Lajares (nejedná se o dálnici, která vede do Corraleja, ale o vedlejší cestu z jihozápadu Corraleja směrem do Lajares). Zaparkovat se dá přímo pod sopkou, dále už je nutno využít vychozené chodníky.

Pěšky

Vydat se můžete z města Corralejo. Ideální je také využit silnici mezi Corralejem a Lajares, jelikož cesta přes lávové pole může být nebezpečná.

Chystáš se na Fuerteventuru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 16. 02. 2024