Fuerteventura Cofete

25 míst co vidět na Fuerteventuře

Ostrov Lobos

Ostrov

Lobos

Lobos je malý ostrov na severu Fuerteventury. Je dobře viditelný z města Corralejo, odkud jezdí i výletní lodě a lodní taxi, převážející nejen turisty, ale i lokálce, kteří sem chodí trávit poklidné dny. Ostrov Lobos má několik pláží, některé jsou klidné a bez vln – ty ocení především nadšenci do šnorchlováni a potápění, kteří zde objeví bohatý podvodní svět. Další pláže, otevřené víc k oceánu, jsou skvělým místem pro surfing a jsou často označovány i jako lokální spot pro domácí surfaře. 

Ostrov je znám svými tyrkysovými zátokami, krásnými výhledy a jednoznačně stojí za celodenní návštěvu.

Dovolená Fuerteventura - nabídka zájezdů

Na ostrůvku Lobos očekávejte vyschlou sopečnou krajinu s nejvyšším bodem 127 metrů nad mořem, odkud se naskytnou nádherné výhledy. Na ostrově funguje mobilní signál. 

Jak se sem dostat

Z přístavu v Corraleju máte několik možností, jak se na ostrov Lobos dostat. Pro vstup na ostrov je nutno zaplatit poplatek, s tím vám pomůže každá cestovní agentura ve městě, která vám zajistí i loď. Tyto agentury mají většinou striktní program a omezený čas na ostrově, respektive přesný čas odjezdu zpět do Corraleja.

Ceny zpátečních lístků na loď i s povolením ke vstupu se pohybují mezi 15 EUR a 17 EUR dle jednotlivých lodních společností. Stačí v Corraleju přijít do přístavu a zaplatit na místě.

Chystáš se na Fuerteventuru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 16. 02. 2024

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.