Zpět na seznam míst co vidět na Fuerteventuře
Lobos

Ostrov Lobos

Ostrov Lobos je malý ostrov na severu Fuerteventury. Je dobře viditelný z města Corralejo, odkud jezdí i výletní lodě a lodní taxi, převážející nejen turisty, ale i lokálce, kteří sem chodí trávit poklidné dny. Ostrov Lobos má několik pláží, některé jsou klidné a bez vln – ty ocení především nadšenci do šnorchlováni a potápění, kteří zde objeví bohatý podvodní svět. Další pláže, otevřené víc k oceánu, jsou skvělým místem pro surfing a jsou často označovány i jako lokální spot pro domácí surfaře. 

Ostrov je znám svými tyrkysovými zátokami, krásnými výhledy a jednoznačně stojí za celodenní návštěvu. 

Jak se sem dostat?

Lodí

Z přístavu v Corraleju máte několik možností, jak se na ostrov Lobos dostat. Pro vstup na ostrov je nutno zaplatit poplatek, s tím vám pomůže každá cestovní agentura ve městě, která vám zajistí i loď. Tyto agentury mají většinou striktní program a omezený čas na ostrově. 

Pokud preferujete volnější program bez průvodce, přímo v přístavu naleznete několik lokálních lodí, které vás za domluvený poplatek (většinou kolem 10 EUR na osobu) na Lobos dovezou a pomůžou vám i se vstupním poplatkem. Nejlepší je si pak domluvit čas, kdy vás vyzvednou a vezmou zpátky do Corraleja, popřípadě je možnost přímo na ostrově odchytit jinou loď vracející se zpátky do města. 

Na ostrově funguje mobilní signál. 

  • Naviguj: 28.749, -13.8215

Další místa na Fuerteventuře

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 2 dny
Navrhni úpravu