Málaga
Málaga

15 míst co vidět v Malaze

Playa de la Misericordia

Pláž

Pláž Misericordia

Pláž Misericordia je s více než 2 km nejdelší pláží v Málaze. Na rozdíl od populární turistické Malaguety je Misericordia oblíbená zejména mezi místními obyvateli, hlavně proto, že leží poblíž velkých obytných čtvrtí a trochu dále od historického centra.

Dominantou pláže je starý průmyslový komín, který zde byl ponechán jako memento historické průmyslové čtvrti.

Koupání a zázemí pláže

Pláž pokrývá jemný našeidvělý písek a vstup do vody je pozvolný. Není sice tak široká jako slavnější Playa de la Malagueta, ale díky své délce zde vždy najdete dostatek volného místa.

Každých pár metrů narazíte na plážové bistro, bar či restauraci, samozřejmostí jsou půjčovny lehátek a slunečníků (kolem 12 EUR za set na den). Podél celé pláže Misericordia i přilehlých menších pláží se táhne dlouhá promenáda pro pěší lemovaná palmami.

Ubytování u pláže

Podél celé pláže najdete mnoho soukromých apartmánů, ale jen dva klasické hotely. Přímo na promenádě se můžete ubytovat ve 4* skvěle hodnoceném hotelu Vincci Málaga, hledáte-li nízkorozpočtovější ubytování, zvolte Hotel Solymar asi 100 metrů od pláže a blíže centru.

Jak se sem dostat

Playa de la Misericordia sice leží dál od historického centra, ale velmi snadno se sem dostanete autobusy MHD. Podél celé délky pláže projíždí linka 40 zastavující hned na několika zastávkách. Jízdní řády MHD najdete na webu dopravního podniku.

O ulici vedle (cca 80 metrů od pláže) pak projíždí linky 7 a 15.

Chystáš se do Malagy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 28. 12. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.