Málaga
Málaga

15 míst co vidět v Malaze

Centre Pompidou Málaga

Museum

Centrum Pompidou Malaga

První zahraniční pobočka slavného kulturního centra a galerie moderního umění Centre Georges Pompidou v Paříži vznikla právě zde, v Málaze. Zdejší pobočka vznikla v roce 2015 s tím, že každých 5 let se může prodlužovat smlouva na vystavování pařížských sbírek i v Málaze a zatím nevypadá, že by Centre Pompidou Málaga mělo v nejbližších letech ukončit svoji činnost.

Galerie moderního umění

Centre Pompidou slouží zejména jako výstavní prostor a galerie moderního umění. Nemá žádné stálé sbírky, ty se mění zhruba jednou za pár měsíců a s odstupem vždy kopírují vybrané expozice z mateřského Centre Pompidou v Paříži. Setkat se zde můžete prakticky se všemi směry umění od obrazů, přes sochařství po fotografie.

Kromě galerie slouží prostory Centre Pompidou i k různým přednáškám či kulturním akcím.

Nejvýraznějším prvkem galerie je bezpochyby skleněná barevná kostka umístěná na přístavní promenádě Muelle Uno, zbytek výstavních prostor je umístěný hlavně pod zemí.

Vstupné a otevírací doba

Vstupenky mají vždy stejnou cenu pro všechny aktuálně platné výstavy. 

Dospělí zaplatí 9 EUR při kombinaci stálých a krátkodobých výstav, lze však navštívit pouze stálé expozice (7 EUR) nebo pouze krátkodobé (4 EUR).

Vstup zdarma mají všichni studenti po předložení evropské ISIC karty.

Centre Pompidou je otevřeno denně kromě úterý v časech 9:30–22:00

Oficiální web: centrepompidou-malaga.eu/plan-your-visit/

Jak se sem dostat

K Centre Pompidou dojdete pěšky z historického centra přes Parque de Málaga do 15 minut, stejně jako k pláži Malagueta. Nejbližší autobusová zastávka se jmenuje Paseo del Parque (Plaza del General Torrijos) a nachází se cca 100 metrů od vstupu. Zastavují zde linky A, 1, 4, 8, 14, 21, 36, 37, 38, 40, C2.

Chystáš se do Malagy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 10. 05. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.