Málaga
Málaga

15 míst co vidět v Malaze

Playa de la Malagueta

Malagueta

Hlavní městská pláž s pískem a pozvolným vstupem do moře bude vaší nejčastější zastávkou během horkých dnů. Pláž Malagueta patří mezi nejznámější a nejhezčí městské pláže ve Španělsku a rozhodně ji při cestě do Málagy nesmíte minout.

Koupání a zázemí pláže

Malaguetu pokrývá jemnější písek s občasnými oblázky světlešedé barvy a může se chlubit velmi mírným vstupem do moře, které je zde po většinu roku klidné. Pláž Malagueta začíná u hlavního majáku místního přístavu a pokračuje na více než 2 km podél městské zástavby směrem na východ.

V celé délce pláž lemuje rušná ulice s desítkami restaurací a barů a širokou pěší promenádou stíněnou palmami. I přímo na pláži najdete pár menších restaurací, samozřejmostí jsou toalety a sprchy zdarma. 

Využít můžete také mnoha půjčoven lehátek a slunečníků, které nabízejí jeden set za ceny kolem 15 EUR na den.

Ubytování na pláži

Není nic lepšího než se ubytovat v hotelu s výhledem na moře a zároveň se skvělou dostupností do centra, které je od pláže co by kamenem dohodil. Z klasických hotelů zde najdete pouze 3* Soho Boutique Las Vegas s cenami okolo 3 500 Kč za noc pro 2 a také jeden z nejlepších hotelů v Málaze, 5* Gran Hotel Miramar, kde ceny začínají na 7 000 Kč za noc.

Zejména v části u přístavu však narazíte na mnoho soukromých apartmánů v domech s výhledem na moře s různorodými cenami (nejnižší cca od 2 500 Kč na noc).

Jak se sem dostat

Na nejnavštěvovanější část pláže u přístavu dojdete z historického centra Málagy do 15 minut pěšky. Můžete však samozřejmě využít i autobusy MHD, které projíždějí podél celé pláže a mají zde hned několik zastávek. Využít můžete zejména linky 14 a 40.

Chystáš se do Malagy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 25. 02. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.