Zpět na seznam míst co vidět na Tenerife
Lanovka Tenerife

Pico del Teide

Jednou z nejoblíbenějších turistických destinací, kterou byste při návštěvě Tenerife rozhodně neměli vynechat, je výšlap na nejvyšší horu Španělska, Pico del Teide (3.718 m), která je zároveň činnou sopkou a přírodním symbolem celého ostrova. Věřte, že pokud se sem vypravíte, určitě nebudete litovat. Jedinečná měsíční krajina plná lávových útvarů a siřičitých pramenů stojí za zhlédnutí stejně jako nebývalý výhled na oceán a sněhově bílé mraky.

Impozantní El Teide naleznete přibližně ve středu ostrova ve stejnojmenném národním parku, který zabírá 36 % ostrova. Vrchol Pico del Teide je naprosto unikátní lokalitou, proto je přístup na něj striktně omezen a je tedy nutné si vyřídit povolení na oficiálních stránkách národního parku. Povolení je vydáváno zdarma, z důvodu obrovského zájmu je nutné ho rezervovat se značným předstihem.

Až do výšky 3.555 metrů se můžete přiblížit visutou kabinovou lanovkou, ke které se dostanete autem, ale i autobusem číslo 342. Lanová dráha jezdí od 9:00 do 16:00, poslední jízda dolů jede v 16:50. Cena jízdenky je 27 €.

  • Naviguj: 28.2721, -16.6423

Další místa na Tenerife

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Veronika Čermáková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu