Zpět na seznam míst co vidět v Londýně
Wimbledon

Wimbledon

Wimbledon je beze sporu nejslavnější a také nejstarší tenisový turnaj na světě. Je součástí nejvyšší kategorie světových tenisových turnajů Grand Slamu. Svůj název tento turnaj dostal podle čtvrti, v níž se od roku 1877 hraje.

Grandlsamový turnaj se hraje tradičně na přelomu června a července každý rok.

Nejstarší tenisový turnaj

Turnaj v tenise se v jihozápadním okraji Londýna, ve čtvrti Wimbledon, uskutečnil poprvé v roce 1877. Hraje se tradičně na trávě, což se nezměnilo až do dnešních dní. V celé své historii turnaj neproběhl pouze 10x: v období První a Druhé světové války a v roce 2020 během pandemie Covidu-19.

Tradice a historie hrají ve wimbledonském turnaji důležitou roli. V celém areálu například nejsou povoleny žádné reklamní plochy, šatny pro tenisty jsou původní dřevěné a hráči musí hrát v předepsaném bílém oděvu. Všechny kurty pokrývá vysoce odolná tráva víceletý jílek.

K Wimbledonu také neodmyslitelně patří jahody se šlehačkou podávané se šampaňským. Každoročně se spotřebuje cca 28 tun jahod. Patronát nad grandslamovým turnajem drží královská rodina.

Centrální dvorec a další kurty

Tenisový areál All England Clubu ve Wimbledonu čítá na 40 travnatých kurtů, z nichž 18 je vyčleněné pro grandslamové zápasy. Největším dvorec je označen jednoduše jako Centre Court a odehrávají se na něm ty nejdůležitější zápasy. Pojme skoro 15 000 diváků a od roku 2007 je vybaven zatahovací střechou.

Vstupenky na Wimbledon a ceny

Lístky na zápasy hrané na kurtech All England Clubu se prodávají přes oficiální web: wimbledon.com a to pouze v určité dny, kdy se zahajuje předprodej. Proto doporučujeme se na zmíněném webu přihlásit k odběru newsletteru, aby vám termín zahájení předprodeje neunikl.

Ceny lístků pro zápasy hrané na Centre Courtu začínají na 75 GBP v prvních dnech turnaje a končí na 250 GBP na poslední finálové zápasy. Zápasy hrané na ostatních kurtech se prodávají za ceny mezi 40 GBP a 65 GBP.

Upozorňujeme, že vstupenky na hlavní grandlsamový turnaj bývají často vyprodané během pár minut.

Wimbledon Museum and Tours

Pokud nepotřebujete navštívit přímo zápas nebo zkrátka míříte do Londýna mimo dny, kdy se ve Wimbledonu hraje tenis, ale přesto byste rádi navštívili Centre Court, zamiřte do místního muzea. Zde jsou k dispozici i prohlídky tenisových kurtů. 

Muzeum a Centre Court je otevřeno celoročně od čtvrtka do neděle v časech 10:00–17:30.

Prohlídky tenisových kurtů jsou možné pouze od dubna do poloviny června, konkrétní data se liší rok od roku a najdete je na oficiálním webu muzea. Výjimkou je centrální dvorec, který je přístupný vždy spolu se vstupenkou do muzea.

Cena vstupenky činí 13 GBP a lze rezervovat online, abyste měli jistotu, že se do muzea dostanete. Počet vstupů je totiž omezený.

Jak se do Wimbledonu dostat?

Tenisové kurty i muzeum Wimbledonu jsou z centra nejlépe dostupné metrem zelené linky District. Nejbližší stanice od Centrálního dvorce se jmenuje Wimbledon a pro zelenou linku metra je konečná. Při cestě z centra si dejte pozor na větvení District Line: ne všechny spoje jezdí do Wimbledonu.

Od metra ke kurtům musíte dojít ještě asi 1 km pěšky, případně se svézt autobusovou linkou 493, která jezdí cca jednou za 7-10 minut i od stanice metra Southfields blíže k centru.

Ubytování ve Wimbledonu

Míříte-li do Wimbledonu opravdu na tenisová utkání a chtěli byste bydlet co nejblíže kurtům, zvolte ubytování v těchto hotelech:

Je třeba zmínit, že nejbližší hotely tenisovým kurtům bývají vyprodané i tři čtvrtě roku dopředu.

  • Naviguj: 51.4337, -0.214028

Další místa v Londýně

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 dny
Navrhni úpravu