Kde se ubytovat v Londýně

Jste ochotni obětovat čas v metru výměnou za levnější ubytování, nebo si připlatíte a užijete si krátké docházkové vzdálenosti nejznámějších míst v okolí Hyde Parku? Ale ruku na srdce, Londýn nebude levný nikdy – může být jen drahý a extrémně drahý.

Za pravé centrum Londýna se považuje oblast Westminster, která se následně dělí na několik menších. Tzv. City of London spadá pod správu City of Westminster, která je jednou z 32 londýnských čtvrtí. Zahrnuje na 2 tisíce možností ubytování, takže je rozhodně z čeho si vybírat a pokud nebudete mít jednu z nejdůležitějších památek za rohem, rozhodně nestrávíte dojezdem veřejnou dopravou víc, než jen pár minut.

Ve středu Westminsteru se nachází Hyde Park. Po východním kraji je čtvrť Maifar s Covent Garden jako East End, na západní straně pak Kensington jako West End a jižně od Hyde Parku u břehu Temže je Chelsea jako South End.

Pokud najdete pro vás cenově přijatelné ubytování v jedné z těchto čtvrtí, vyhráli jste – bydlíte totiž v Londýně. Cokoliv dál se už dá považovat za předměstí a ještě větší předměstí, kdy na cestě při dojíždění do centra strávíte několik desítek minut.

Cenově dostupné ubytování nabízí zejména hotelový řetězec Travellodge.

Během letních prázdnin můžete využít ubytování na kolejích University of Westminster (westminster.ac.uk) či během celého roku na dalších kolejích prostřednictvím International Student House (ish.org.uk),

Ceny

Jak již bylo zmíněno výše, cena ubytování se bude hodně odvíjet od vzdálenosti od centra.

Za nejvzdálenější londýnský hostel můžete dát i 200 Kč za osobu, v centru pak bude úspěch 600 Kč.

V případě klasických hotelů standardních kvalit počítejte s cenou v centru okolo 2 000 Kč za pokoj pro dva. Nespoléhejte na komfortní ubytování, pokoje budou malé, ale disponovat vlastním sociálním zařízením.

Vyšší standard si pak řekne klidně o 5 000 Kč za noc.

Pozor taktéž na roli prázdnin, víkendů a svátků. Ceny jsou v Londýně hodně dynamické a rozdíl mezi zimou a létem může být i dvojnásobný. Ostatně podobné principy můžeme vídat i v dalších metropolí.

Vyhledej si svůj hotel v Londýně. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu