Průvodce městem
Londýn
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování v Londýně

Kde se ubytovat v Londýně

Jste ochotni obětovat čas v metru výměnou za levnější ubytování, nebo si připlatíte a užijete si krátké docházkové vzdálenosti nejznámějších míst v okolí Hyde Parku? Ale ruku na srdce, Londýn nebude levný nikdy – může být jen drahý a extrémně drahý.

Za pravé centrum Londýna se považuje oblast Westminster, která se následně dělí na několik menších. Tzv. City of London spadá pod správu City of Westminster, která je jednou z 32 londýnských čtvrtí. Zahrnuje na 2 tisíce možností ubytování, takže je rozhodně z čeho si vybírat a pokud nebudete mít jednu z nejdůležitějších památek za rohem, rozhodně nestrávíte dojezdem veřejnou dopravou víc, než jen pár minut.

Ve středu Westminsteru se nachází Hyde Park. Po východním kraji je čtvrť Maifar s Covent Garden jako East End, na západní straně pak Kensington jako West End a jižně od Hyde Parku u břehu Temže je Chelsea jako South End.

Pokud najdete pro vás cenově přijatelné ubytování v jedné z těchto čtvrtí, vyhráli jste – bydlíte totiž v Londýně. Cokoliv dál se už dá považovat za předměstí a ještě větší předměstí, kdy na cestě při dojíždění do centra strávíte několik desítek minut.

Cenově dostupné ubytování nabízí zejména hotelový řetězec Travellodge.

Během letních prázdnin můžete využít ubytování na kolejích University of Westminster (westminster.ac.uk) či během celého roku na dalších kolejích prostřednictvím International Student House (ish.org.uk),

Ceny

Jak již bylo zmíněno výše, cena ubytování se bude hodně odvíjet od vzdálenosti od centra.

Za nejvzdálenější londýnský hostel můžete dát i 200 Kč za osobu, v centru pak bude úspěch 600 Kč.

V případě klasických hotelů standardních kvalit počítejte s cenou v centru okolo 2 000 Kč za pokoj pro dva. Nespoléhejte na komfortní ubytování, pokoje budou malé, ale disponovat vlastním sociálním zařízením.

Vyšší standard si pak řekne klidně o 5 000 Kč za noc.

Pozor taktéž na roli prázdnin, víkendů a svátků. Ceny jsou v Londýně hodně dynamické a rozdíl mezi zimou a létem může být i dvojnásobný. Ostatně podobné principy můžeme vídat i v dalších metropolí.

Vyhledej si svůj hotel v Londýně. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Památky, historii, nákupy, sportovní zápasy i nejzářivější hvězdy své kategorie. A je toho ještě mnohem víc. Londýn je místo střetu mnoha kultur, ať jsou to exotické ulice a čtvrti, kde se dá ochutnat pravý orient anebo velké komunity lidí napříč Evropou, kteří přišli za životními zkušenostmi či přivýdělkem. Dechberoucích 8,3 milionů obyvatel je na evropské poměry opravdu velkolepé číslo a i z hlediska etnického tu na vás čeká doslova celý svět.

Pro všechny obdivovatele památek a muzeí je centrum Londýna rájem na zemi. Znovu je zde na pořadu dne různorodost spojující moderní architekturu a mrakodrapy s nádherným historickým jádrem, a to vše lze vidět jako na dlani třeba z Londýnského oka. K tomu připočítejte bezpočet muzeí, nádherně udržované parky a sídla britské šlechty a o nekonečné procházky máte postaráno.

Jako milovníky sportu vás přitáhne jedna z nejkvalitnějších fotbalových lig světa se svými proslulými kluby, jako je Arsenal, Chelsea nebo Tottenham. I přesto, že na některé zápasy je téměř nemožné se dostat, vždy je možnost zavítat alespoň do útrob stadionu na komentovanou prohlídku. A i když vás netáhne zrovna fotbal, pravidelně tu pořádá turné NBA nebo je možné navštívit i pro nás exotičtější sporty, jako je rugby nebo kriket.

Průvodce pro tebe napsal Kristýna Cikhardtová
Připrav se na
3–7 dní
Chcete-li vidět to nejznámější a příliš se nezdržovat, prodloužený víkend je ideální.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Městskou turistiku můžete provozovat za libovolného počasí během celého roku.
Více o počasí
Letenky od
2 000 Kč
Klasická cena zpátečních letenek z Prahy i okolních letišť. V akci i za čtvrtinu.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu