Londýn

Ubytování v Londýně

Kde se ubytovat v Londýně

Jste ochotni obětovat čas v metru výměnou za levnější ubytování, nebo si připlatíte a užijete si krátké docházkové vzdálenosti nejznámějších míst v okolí Hyde Parku? To je hlavní dilema, které budete řešit při výběru ubytování v Londýně. Hotely v mimo centrum nabídnou výrazně výhodnější ceny než hotelu v centru.

Centrum Londýna

Za pravé centrum Londýna se považuje oblast mezi Buckinghamským palácem a Tower Bridge. Tzv. City of London spadá pod správu City of Westminster, která je jednou z 32 londýnských čtvrtí. Zahrnuje na 2 tisíce možností ubytování. Výhodou je výrazná redukce dojíždění za památkami, čímž lze ušetřit pár liber denně za jízdenky. Nevýhoda je zjevná - cena samotného ubytování. Nejnižší ceny za noc startují na 3 000 Kč.

Za centrum Londýna se dají však považovat i další čtvrtě v rámci 1. nebo 2. zóny londýnského metra, odkud jednak budete jezdit levněji a jednak do samotného nitra Londýna vás nikdy nečeká cesta delší než 20 minut. Hledejte hotely taky v klidnějších čtvrtích Kensington a Paddington v okolí Hyde Parku nebo rušné čtvrti Waterloo na jižním břehu Temže. V těchto místech už můžete narazit i na ceny od 2 200 Kč za noc.

Okrajové části

Na nižší ceny výjimečně pohybující se už kolem 1 400 Kč za noc narazíte v oblastech dál od centra. Ideální je však nebydlet dál než ve 4. zóně metra, odkud cesta do centra trvá stále přijatelných 45-50 minut. Důsledně dbejte, aby váš hotel byl v blízkosti stanice metra nebo vlaku. Ze čtvrtí, kde najdete největší koncentraci hotelů (včetně větších a známějších řetězců), můžeme jmenovat Stratford, Wembley nebo Hammersmith.

Canary Wharf

Preferujete-li moderní čtvrti obklopené vodou z Temže i umělých kanálů, pak zaměřte svou pozornost ne jedno z business center Londýna, oblast Canary Wharf, kde najdete zejména moderní a nově postavené hotely s cenami od 3 500 Kč.

Tipy na nejlepší hotely v Londýně

Abychom aspoň trochu usnadnili výběr toho nejlepšího ubytování, přinášíme vám tipy na konkrétní hotely, kdy z tisíců nabídek vybereme ty nejvýhodnější pro každou kategorii.

Nejlevnější ubytování

Nejnižší ceny kolem 1 500 Kč obvykle v Londýně nabízí hostely ve společných pokojích pro několik lidí, případně malé soukromé hotýlky dál od centra se sdílenou koupelnou. Je také dobré číst hodnocení, které bývá často velice špatné, zejména pokud jde o čistotu a velikost místa. Slušnější levné hotely lze pořídit mezi 2 000 a 2 500 Kč za noc

  • Pelican London Hotel and Residence *** – moderní hotel v areálu univerzitní nemocnice. Stanice metra Tooting Broadway 300 metrů (40 minut do centra - £11 za celodenní lístek)
  • Mayflower Hotel & Apartments **** – aparthotel v Kensingtonu, patří mezi nejoblíbenější v Londýně, stanice metra Earls's Court 30 metrů (15 minut do centra -  £7,70 za celodenní lístek)
  • Best Western London Highbury *** – známý řetězec na klidném místě, stanice metra Finsbury Park 200 metrů (40 minut do centra - £11 za celodenní lístek)

Levné hotely přímo v centru

Hledáte-li ubytování s nejlepším poměrem ceny a výkonu přímo v nejužším centru Londýna (Westminster, City of London, Covent Garden, Soho), nejnižší ceny startují na 3 500 Kč za noc:

Kvalitní hotelové řetězce

Pokud si rádi dopřáváte nebo si potrpíte na standard, na který jste zvyklí z jiných hotelů, využijte tyto tipy z nadnárodních hotelových řetězců.

Ceny se pohybují v rozmezí 3 800 Kč až 5 000 Kč za noc pro dva, v některých dnech však i levněji.

Luxusní hotely

Londýn patří mezi města s největším počtem luxusních pětihvězdičkových hotelů na světě. Nabídky jsou opravu široké od levnějších hotelů na krajích Londýna u dálnic či letišť po ty nejdražší hotely v Evropě v samotném centru.

K tradičním 5* hotelům s rozumnou cenou kolem 6 500 Kč za noc pro dva patří London Marriott Hotel Canary Wharf.

Naopak mezi vůbec ty nejdražší hotely s cenami kolem 35 000 Kč, kde pobyt je spíš ukázkou společenského statutu než prosté přespaní, patří jedinečný Bulgari Hotel London nebo Mandarin Oriental Hyde Park.

Ceny ubytování v Londýně

Jak již bylo zmíněno výše, cena ubytování se bude hodně odvíjet od vzdálenosti od centra. Za nejvzdálenější londýnský hostel můžete dát i 1 000 Kč za osobu, v centru pak bude úspěch 1 800 Kč.

V případě klasických hotelů standardních kvalit počítejte s cenou v centru okolo 2 000 Kč za pokoj pro dva. Nespoléhejte na komfortní ubytování, pokoje budou malé, ale disponovat vlastním sociálním zařízením.

Vyšší standard si pak řekne klidně o 5 000 Kč za noc.

Pozor taktéž na roli prázdnin, víkendů a svátků. Ceny jsou v Londýně hodně dynamické a rozdíl mezi zimou a létem může být i dvojnásobný. Ostatně podobné principy můžeme vídat i v dalších metropolí.

Chystáš se do Londýna?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 13. 04. 2022
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Londýně. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.