Letecky

Do Londýna zamíříte jedině letecky. Málokterá destinace v Evropě má tolik leteckých linek a přímých spojení s každým regionálním letištěm v okolí. Však jen z Prahy na londýnská letiště míří lety nejenom z Prahy, ale i z Brna, Ostravy a Pardubic. Z Prahy pak napočítáte přes 20 letů denně.

Londýn má několik letišť:

Jak se dostat z letiště najdete pod uvedenými odkazy, v krátkosti pak shrnuté výhody na stránce všechna londýnská letiště.

Na Heathrow a City létá z Prahy společnost British Airways. Její ceny nemusí být závratné, ale zpravidla je dvakrát tak dražší, než nabídky ostatních konkurentů. Na Gatwick poletíte z Prahy se Smart Wings a easyJet. Do Stastedu míří znovu easyJet a z celé ČR i aerolnie Ryanair Luton je doménou aerolinek Wizz Air, které sem naopak létají i ze Slovenska (Bratislavy, Košic a Popradu) a poslední Southend obstarává taktéž easyJet.

Standardní letenky se pohybují okolo 2 tisíc za zpáteční letenku. Věnujte pak ale pozornost při porovnávání cen i časům odletů a zejména zavazadlům v ceně. Ne všechny aerolinky mají totožná pravidla.

Autobusem

Pokud byste z jakéhokoliv důvodu  měli strach z létání, do Londýna se dostanete také přímým autobusovým spojem Regiojet.

Odjíždí se každý den z Prahy v 18:00 s příjezdem v 11:15 místního času. Zhruba 18 hodinová jízda vás vyjde na 950 Kč v jednom směru.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu