New York
Spojené státy americké

18 míst co vidět v USA

Crater Lake

Crater Lake

Neboli Kráterové jezero se nachází ve státě Oregon v kráteru sopky Mazama, který je v některých místech až 594 metru hluboký. Kráterové jezero je tak nejhlubším jezerem v USA. Zajet sem se vyplatí už jen kvůli neskutečným fotografiím, které zde můžete snadno vyfotit. Jezero je tak klidné a voda natolik čistá, že se okolní hory odrážejí na jeho hladině.

Pokud sem přijedete v zimě, vstup je zdarma, v létě se za vjezd do parku platí 10 USD. Návštěvnické centrum je otevřeno celoročně. Crater Lake Lodge, impozantní dřevěná chata s ubytováním, je otevřena pouze od května do října. Majitelé obou zařízení velmi dobře vědí o ČR. Mnoho českých studentů sem jezdí v létě na brigády rámci programů Work & Travel. Jakmile řeknete, že jste z ČR, povídají vám o Lence z Klatov, Tomášovi z Jičína, Petrovi z Frýdku a k tomu dostanete čaj a sušenky.

Okolí Kráterového jezera je vhodné ke sportovnímu vyžití – běžky, kola, turistika. Hlavně v zimě nezapomeňte natankovat plnou nádrž. Benzinky v okolí jezera přes zimu nefungují a počasí může být nevyzpytatelné. Více info naleznete pod těmito odkazy: 

Oregon je státem, kam se vyplatí zajet, pokud je vám blízký eko životní styl a outdoorový způsob trávení volného času. Pokud pojedete z Kalifornie, hned si všimnete naprosto jiného přístupu k životu a hlavně k přírodě. Najednou zmizí steroidy nahnané svaly a silikonové zlepšováky žen a kolem vás bude spousta lidí v trekových botách, v mikině s coffee-to-go v jedné ruce a knihou o současném umění v druhé. 

Jste-li filmovými fanoušky Stanleyho Kubricka, na hoře Mt. Hood stojí tzv. Timberline Lodge, který je přístupný veřejnosti buď k ubytování, nebo jen tak na večeři po celodenní lyžovačce. Jedná se přesně o ty prostory, kde se odehrává celý děj slavného filmu The Shinning s Jackem Nicholsonem v hlavní roli. Více na www.timberlinelodge.com/.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.