Cestování Covid-19

Vstup na území USA je zakázán pro většinu evropských národů (včetně Čechů a Slováků). Přes USA nelze aktuálně ani tranzitovat a to ani v případě, že neopustíte prostor letiště. Předpoklad obnovení možnosti běžného cestování se v současnosti pohybuje v rámci měsíců. 

Aktuální informace sledujte na webu Ministerstva zahraničí.

Zpět na seznam míst co vidět v USA
Grand Canyon

Grand Canyon NP

Je jedním z nejlepších národních parků v USA, jeden z TOP 10 turistických cílů. Kaňon je více než 2,5 km hluboký. Severní a jižní vstup jsou od sebe vzdáleny vzdušnou čarou více než 16 km, autem byste najeli bezmála 350 km. Vedle překrásných scenérií nabízí Grand Canyon také množství aktivit.

Nejvyhledávanější jsou turistické trasy a organizované výlety. Jižní okraj je ke vstupu do parku otevřen celoročně. Nejvíce turistů sem přijíždí v období květen až září. Vjezd do parku autem stojí 30 USD, platí na obou okrajích parku. Více informací o parku a aktivitách, které nabízí, se dočtete na oficiálním webu.

Hoover Dam

V překladu tzv. Hooverova přehrada leží na hranici státu Nevada a Arizona. Přechodem z jednoho státu do druhého si posuňte čas o hodinu zpět nebo vpřed. Hoover Dam leží na řece Colorado. V porodních bolestech byla postavena v polovině 30. let minulého století zejména proto, aby regulovala záplavy v oblasti a zásobovala vodou přilehlá města včetně Las Vegas. Dnes je také významným producentem elektřiny.  Lístky na Hoover Dam Tours a informace o stavbě naleznete na webu usbr.gov.

  • Naviguj: 36.1117, -113.998

Další místa v USA

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu