Honolulu

12 míst co vidět v Honolulu

Diamond Head

Diamnond Head

Sopečný vrcholek s velkým kráterem uprostřed ční nad východním Honolulu a už z dálky je jasné, že z něj bude úchvatný výhled na celé město a pláž Waikiki. Diamond Head se tyčí do výšky 232 m n. m. a kráter má průměr přes 1,2 km. Vrchol patří k nejvyhledávanějším turistickým atrakcím na ostrově Oahu.

Nejlevnější hotely v Honolulu

O něco dál od centra, za to však pěšky lépe dostupnou další vyhlídkou je hora Koko Head poblíž zátoky Hanauma Bay.

Turistická stezka a úchvatný výhled

Na vrchol Diamond Head vede jediná oficiální turistická cesta s betonovými schody, ostatní způsoby výstupu jsou zakázané z důvodu ochrany tufových stěn kráteru. Cesta začíná uprostřed kráteru, kam vede tunelem silnice.

  • celkem necelé 3 km (1,45 km jedním směrem)
  • převýšení 120 metrů
  • mapa trasy

Z vrcholu se naskytne úžasný výhled na celé město Honolulu, pláž Waikiki, Tichý oceán i pohoří Ko'olau.

Vstupné a otevírací doba

Vstup na vrchol kráteru je regulovaný. Otevřeno je od 6:00 do 16:00, brána se zavírá v 18:00, do té doby musíte stihnout Diamond Head opustit.

Vstupné stojí 5 USD + poplatek za parkoviště pak 10 USD, platba je možná pouze kreditní kartou.

Jak se sem dostat

Pěší cesta z města do kráteru je nepříjemná a vede po silnici včetně úzkého tunelu bez chodníku. Je sice legální skrz tunel procházet pěšky a tunel je dlouhý jen cca 200 metrů, ale dbejte velmi důsledně opatrnosti, tunel je určen primárně pro auta.

Nejbližší autobusová zastávka se nachází 1,1 km od začátku trasy (zastávka "Diamond Head Road / 18th Ave"), na kterou jezdí linky 2, 3, 9, 23 a 24.

Pokud máte k dispozici auto, do návštěvnického centra uprostřed kráteru určitě zajeďte, parkoviště stojí 10 USD, ale ušetříte si přes 2 km dlouhou cestu pěšky po silnici.

Chystáš se do Honolulu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.