Honolulu

12 míst co vidět v Honolulu

Koko Head

Koko Head

Od centra vzdálenější alternativou k Diamond Head, je další sopečný kráter Koko Head. Nachází se kousek za městem, budete si tak připadat více v přírodě, přičemž výhledy jsou odsud neméně spektakulární.

Nejlevnější hotely v Honolulu

Výstup na Koko Head

Výstup na vrchol vede po kolejích, které jsou nataženy zajímavým způsobem (jsou zpevněny pražci, po nichž se nahoru šplhá jako po schodech). Počítejte však s velkým převýšením a celkem s 1 048 schody, vezměte si kvalitní obuv a vyhraďte alespoň 2 hodiny času.

Koleje byly nataženy za Druhé světové války k usnadnění přístupu vrcholu, kde byly vybudované vojenské bunkry.

Kráter a botanická zahrada

Samotný kráter je pak z části vyplněn hezkou botanickou zahradou, do níž vede přístup z druhé strany než ke kolejím, po nichž se šplhá na vrchol. Botanická zahrada využívá suššímu mikroklimatu kráteru a nabídne zajímavou a raritní suchomilnou vegetaci. Vstup do botanické zahrady je zdarma.

Jak se sem dostat

Ke Koko Head se nejsnáze dostanete autem. Z Honolulu se vypravte po silnici číslo 72 na východ, na křižovatce s Lunalilo Home Road se dejte vlevo a po asi 300 metrech odbočte vpravo na Anapalau Street, po které dojedete k bezplatnému parkovišti. Od něj již vede značená trasa směrem na Koko Head. Podívejte se na mapu trasy z Honolulu.

Nejbližší autobusová zastávka linky 1 leží na Lunalilo Home Road asi 2 km od začátku trasy.

Chystáš se do Honolulu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.