Honolulu

12 míst co vidět v Honolulu

Hanauma Bay

Pláž

Hanauma Bay

Malá zátoka v krásném prostředí bez mrakodrapů za zády a s nesmírně bohatým podmořským životem je oblíbeným cílem turistů i místních. Jedná se o ideální místo k odpočinku od ruchu velkoměsta a k nenáročném šnorchlování pro začátečníky v klidných vodách.

Nejlevnější hotely v Honolulu

Koupání a zázemí pláže

Pláž v Hanauma Bay pokrývá velmi jemný světlý písek, který ohraničují palmové háje poskytující příjemný stín. Dno od břehu klesá jen velmi mírně a díky uzavřené zátoce je zde moře velmi klidné, takže koupání na Hanauma Bay je ideální pro děti nebo méně zdatné plavce.

Zázemí pláže tvoří pouze plavčík, bezplatné WC a půjčovna šnorchlovacího vybavení, půjčovny lehátek a slunečníků tu nenajdete. Bar s restaurací se nachází u parkoviště asi 100 metrů od pláže, ceny jsou zde ale velmi nadsazené, proto si na pláž přineste dostatek vlastních zásob.

Vstupné a otevírací doba pláže

Aby se zamezilo přelidňování Hanauma Bay a ničení místního prostředí, vstup na pláž je výrazně regulován a zpoplatněn.

  • Otevřeno je mezi 6:45 a 14:00
  • Vstupné stojí 25 USD
  • Parkovné stojí 3 USD (lze platit jen v hotovosti)

Vstupné na pláž je nově nutné rezervovat online na oficiálním webu města Honolulu. Vstupenky se dají rezervovat vždy jen na 2 následující dny, rezervační systém se spouští každý den v 7:00 ráno havajského času. Vstupenky bývají vyprodané do 5 minut!

Šnorchlování v Hanauma Bay

Zátoka Hanauma Bay patří k nejlepším šnorchlovacím spotům nejen v Honolulu, ale na celých Havajských ostrovech. Mělké vody skrývají korálové útesy se stovkami druhů pestrobarevných rybek a jiných mořských živočichů. Prostředí Hanauma Bay je mírumilovné a vhodné i pro začátečníky.

Půjčovna šnorchlovacího setu přímo na pláži vyjde na cca 20 až 25 USD, levněji pořídíte šnorchlovací sety v centru Honolulu, například ve Snorkel Bob's.

Jak se sem dostat

Nejsnáze se k Hanauma Bay dostanete autem po dálnici číslo 72. Centrum Honolulu je vzdálené 20 km a autem sem podle dopravní situace dojedete asi za 35 minut. Značení je přehledné a dovede vás až k oficiálnímu parkingu asi 100 metrů od pláže.

Parkoviště je zpoplatněno částkou 3 USD, která lze zaplatit jen v hotovosti. Princip obsazování parkoviště funguje na bázi "kdo dřív přijede, ten parkuje" nehledě na to, zda máte rezervaci vstupu do Hanauma Bay online či nikoliv. Pokud se rozhodnete do 15 minut parkoviště opustit (například z důvodu přelidnění pláže), 3 dolary vám budou u výjezdu vráceny.

Alternativní způsob představuje autobusová linka číslo 22 jezdící z centra Honolulu, od pláže Waikiki nebo od Sea Life Parku. Autobus však jezdí jen jednou za hodinu, zastávka je přímo na parkovišti.

Chystáš se do Honolulu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.