Miami z výšky

20 míst co vidět v Miami

Lincoln Road

Čtvrť

Lincoln Road

Pěší nákupní třída plná obchodů a restaurací je jedno z míst, které byste na Miami Beach určitě neměli vynechat. Funguje jako společenské, kulturní i politické centrum města. Je také svědkem desítek festivalů a slavností, z nichž nejznámější je bezpochyby Miamský karneval.

Nejživější místo Miami Beach

Zatímco slavná Ocean Drive žije především v noci, Lincoln Road je nejrušnější přes den, ale i tady je rušno až do pozdních večerních hodin.

Na rozdíl od Ocean Drive, kde dominují bary a kluby, na Lincoln Road si užijí především milovníci nákupu a posezení v kavárnách. Po celé 1,5 km dlouhé třídě najdete luxusní butiky, slevové obchody s oblečením a množství denních restaurací, kaváren a obchodních domů.

Lincoln Road a oblast kolem této ulice se považuje za nejrušnější část Miami Beach a místo, kde přechází slavná South Beach v užší plážovou část zvanou Mid Beach.

Ubytování na Lincoln Road

Hotely se koncentrují na východní konec Lincoln Road k oblasti poblíž pláže. Ceny jsou tu o něco vyšší než v okolí Ocean Drive a startují obvykle na 4 000 Kč za noc v pokoji pro 2.

K nejlevnějším patří Cadet Hotel **** nebo Albion Hotel ***.

Doprava na Lincoln Road

Oblast má nejlepší dostupnost MHD z celé Miami Beach, protože právě zde se kříží většina linek. Dostanete se sem pouze autobusem, cesta z Downtownu trvá asi 35 minut, zatímco z letiště 30 minut.

Autobusové linky zastavující na Lincoln Road:

  • Linka 120 (jízdní řád a mapa) – jezdí po celé délce pobřeží od North Beach přes Mid po South Beach a dále do Downtownu Miami
  • Linka 150 (jízdní řád a mapa) – spojuje celou oblast South Beach s miamským letištěm
  • Linka J (jízdní řád a mapa) – označovaná také jako l. 110 spojuje jen severní část South Beach v místech, kde přechází v Mid Beach, s miamským letištěm
  • Linka S (jízdní řád a mapa) – označovaná také jako l. 119 jede ze severní části South Beach (oblast Lincoln Road) na sever až na North Beach, na jih pokračuje po západním břehu Miami Beach (tj. mimo pláže) do Downtownu Miami
  • Linka M (jízdní řád a mapa) – označovaná také jako l. 113 jede podobně jako linka S od Lincoln Road po západním pobřeží Miami Beach do Downtownu
  • Linka 115 (jízdní řád a mapa) – zastávkový spoj klikatící se z Lincoln Road na sever směrem k North Beach

Chystáš se do Miami?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 07. 06. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.