Diamnond Head

19 míst co vidět na Oahu

Kaneohe Sandbar

Kaneohe Sandbar

Za jedinečnou přírodní atrakcí zamiřte do pitoreskní zátoky Kaneohe Bay na s mnoha malými ostrůvky a korálovým útesem vystupujícím až téměř nad hladinu. Necelých 500 metrů od břehu se z hlubin moře strmě zdvihá mělčina, která tak vytváří největší pískoviště se slanou vodou na světě.

Nejlevnější ubytování na Oahu

Voda je zde tak mělká, že se po ploše o velikosti několika fotbalových hřišť můžete bez problému procházet, fotit okolní ostrovy a pevninu nebo si třeba zahrát volejbal u natažené sítě - to vše půl kilometru od břehu, mezi kterým vás dělí hlubiny korálového moře.

U krajů tohoto velkého "mořského pískoviště" se dá skvěle šnorchlovat a pozorovat hejna ryb či želvy.

Výška vody se liší podle aktuálního přílivu a odlivu, maximálně však bude po pás.

Jak se sem dostat

Na Kaneohe Sandbar se snadno dostanete jednou z mnoha výletních lodí vyplouvajících z přístaviště ve městečku Kaneohe. Mnoho společností nabízí různé druhy výletů od prosté plavby tam a zpět po šnorchlovací tripy. Cena šnorchlovacích výletů začíná zhruba na 130 USD, vyplouvá se s z přístaviště na sever od Kanehoe (poloha na mapě).

U přístaviště lze bezplatně zaparkovat a přímo u něj se také nachází autobusová zastávka linky 60 z Honolulu (jízdní řád).

Ubytování

Kaneohe Bay nabízí nádherné výhledy a velmi klidné prostředí pro trávení pohodových dní. Ubytování je přímo v Kaneohe velmi málo, nicméně k naprostým špičkám na celém Oahu patří komorní hotelový komplex Paradise Bay Resort s překrásným umístěním přímo u moře mimo město s přístupem rovnou do vod oceánu.

Chystáš se na Oahu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.