Diamnond Head

19 míst co vidět na Oahu

Kualoa Ranch

Kualoa Ranch

Kualoa Ranch je soukromá přírodní rezervace a jedno z nejkrásnějších míst na Oahu. Leží totiž na překrásném odlehlém místě severovýchodního pobřeží mezi 3 hlubokými a širokými údolími Ka'a'awa Valley, Kualoa Valley a Hakipu'u Valley, místy s takřka nedotčenou krajinou vysokých zelených hor, pastvin a luk s pasoucím se dobytkem a božskými výhledy na Tichý oceán.

Nejlevnější ubytování na Oahu

Nádherná neporušená příroda kromě turistů přilákala i množství filmařů. V kopcích a údolích Kulaoa Ranch se natáčelo více než 80 filmů či seriálů, jmenujme ty nejznámější: filmy Jurský park, 50x a stále poprvé, Pearl Harbor, Godzilla či seriály Ztraceni nebo Hawaii Five-0.

Aktivity a tours – ceny a vstupné

Přírodní rezervace Kualoa je soukromá a tudíž je třeba do všech údolí vstupovat přes návštěvnické centrum Kualoa Ranch. Vstup do samotné rezervace je sice zdarma, nicméně je natolik rozlehlá, že pěší jen než od hlavního vstupu dojdete do nejkrásnějších partií ranče, uběhne půlka dne.

Kualoa Ranch však nabízí množství různých tours a aktivit. Užijte si cestu s průvodcem po filmových lokacích, navštivte údolí s umělými kosterními pozůstatky dinosaurů, podívejte se na božskou havajskou přírodu z koňského sedla nebo se projeďte kajakem podél pobřeží.

Nejlevnější aktivity startují cca na 50 USD, nejdražší pak šplhají ke 150 USD. Doporučujeme vždy provádět rezervaci předem online výhradně přes oficiální web kulaoa.com.

Tip: Pokud si zaplatíte některou z aktivit, doporučujeme důsledně dbát pokynů a dorazit minimálně 45 minut předem, fronty na registraci bývají často velmi dlouhé.

Jak se sem dostat

Ranč Kualoa leží asi 33 km od Honolulu hned u hlavní silnice číslo 83. Autem se sem dostanete za necelou hodinku a na místě lze bezplatně zaparkovat na nejbližším parkovišti.

Bez problémů se sem z Honolulu či letovisek na severním pobřeží dostanete i autobusovými linkami 60 a 88A, které jezdí 1-3x za hodinu po celý den.

Chystáš se na Oahu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.