Diamnond Head

19 míst co vidět na Oahu

Kahana Valley

Kahana Valley

Jen asi 2 kilometru od známé soukromé rezervace Kualoa Ranch můžete navštívit neméně nádhernou státní rezervaci Kahana s širokým zeleným údolím Kahana Valley lemovaným strmými kopci, z nichž se naskytnou dechberoucí výhledy do okolí. Na rozdíl od Kualoa Ranch zde na turisty narazíte jen opravdu výjimečně.

Nejlevnější ubytování na Oahu

Údolí Kahana je rájem pro milovníky středních a náročných treků v liduprázdné přírodě. U hlavní silnice startuje hned několik více či méně značených turistických tras, stačí sledovat vyšlapané cestičky. Vypravit se můžete do výšin po hřebenových stezkách a přichystat si tak jedny z nejkrásnějších výhledů na Oahu nebo se vydat po méně náročných trasách údolím se zelenými loukami a lesy.

Přehledný seznam tras v oblasti Kahana Valley s mapami, délkou, převýšením i užitečnými informacemi najdete například na webu alltrails.com.

Jak se sem dostat

Rezervace Kahana leží na hlavní silnici číslo 83, u níž najdete i malá bezplatná parkoviště. Vzdálenost do Honolulu činí 40 km.

Dobře se sem dostanete z Honolulu, letovisek na severu i města Kaneohe autobusovou linkou číslo 60 jezdící 1-2x za hodinu.

Chystáš se na Oahu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.