Zpět na seznam míst co vidět na Oahu
Makapu'u Point

Makapu'u Point

Makapu'u Point je nejvýhodnějším bodem ostrova Oahu a velmi populárním místem k turistice i koupání. Leží necelých 20 km od Honolulu a snadno se sem dostanete především autem.

Nejlevnější ubytování na Oahu

Maják a trail Makapu'u

Jednou z hlavních místních atrakcí je Makapu'u Lighthouse, malý maják, který v sobě skrývá jednu z největší Fresnelových čoček na světě, jež dosahuje výšky 3,7 metru. Makapu'u Lighthouse byl zprovozněn již v roce 1909 a dodnes slouží svému původnímu účelu. K majáku se dá dojít pouze pěšky po pohodlné asfaltové silničce, která vede od parkoviště poblíž hlavní okružní silnici podél ostrova. Cesta od parkingu k majáku měří celkem 4 km s celkovým převýšením okolo 270 metrů.

Ze stezky se vám naskytnou nádherné pohledy na Tichý oceán, maják i rozeklané východní pobřeží Oahu.

Pláž a vyhlídka

Na západ od majáku můžete navštívit menší písečnou pláž se skvělým koupáním na otevřeném moři. Pláž je populární jak mezi návštěvníky Makapu'u Point, tak blízkého zábavního parku Sea Life Park Hawaii.

Nad pláží hned u hlavní silnice pak můžete zastavit na malém parkovišti přímo na hraně útesu a pokochat se úchvatnými výhledy na černé skály a dramaticky vyhlížející pobřeží.

Jak se sem dostat

Nejjednodušeji autem – hlavní silnice číslo 77 vede z Honolulu i městečka Kailua a dojedete sem do 20 minut. Všechna oficiální parkoviště jsou dobře značená a bezplatná.

Autobus zastavuje nejblíže u Sea Life Parku (linky 22, 23, 67, 69), odkud dojdete pohodlně na pláž, ale ne už k majáku, ke kterému se lze dostat pouze autem.

  • Naviguj: 21.3102, -157.65

Další místa na Oahu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu