Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Tanzanie
Počasí se v zásadě moc neliší napříč celou zemí

32 °C

32 °C

33 °C

30 °C

29 °C

28 °C

28 °C

28 °C

29 °C

30 °C

32 °C

32 °C

Počasí v Tanzanii

Klima země je tropické, klasické počasí na rovníku. Vlhko a teplo. Průměrná teplota se pohybuje kolem 31 stupňů, ale teploty se můžou lišit. Na horách se teploty během dne drží kolem 15 stupňů, na Kili se dostanete i do mínusových teplot.

Obecně je nejtepleji od listopadu do února, pak přijdou lehké deště na konci března a dubna a ochladí se na 20 stupňů. Chladněji je od května do srpna. Další deště se objeví v září a trvají do listopadu, ale neznamená to, že by pršelo nepřetržitě. Například safari s pobytem u moře v dubnu není až tak velký risk. Je po hlavní turistické sezoně, ceny padají dolů a všude je málo lidí.

Kdy jet do Tanzanie

Obecně se do Tanzanie dá jet po celý rok. Davy lidí na pozorování migrace obrovských stád pakoňů a zeber najdete od ledna do března, kdy jsou stáda v jižní části Serengeti. Pak se vydají na sever – květen–červen, do západního koridoru Serengeti – červen–červenec.

V srpnu stáda dorazí do Masai Mara, kde na ně čekají další davy turistů. Ovšem rozloha parku Serengeti je daleko větší než Masai Mara, tím pádem v Serengeti nejste tolik obklopeni ostatními turisty. Masai Mara v Keni je turisty přeplněn právě v srpnu, kdy tam dorazí přes řeku Mara první stáda. Kolem listopadu se pak zvířata vrací na jih a cyklus se opakuje. Samice pakoňů rodí v 80–90 % případů během tří týdnů, a to na jižních pláních Serengeti, kde je v tu dobu méně predátorů.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu