Tanzanie
Tanzanie

Počasí v Tanzanii a kdy sem jet

Počasí v Tanzanii

Klima země je tropické, klasické počasí na rovníku. Vlhko a teplo. Průměrná teplota se pohybuje kolem 31 stupňů, ale teploty se můžou lišit. Na horách se teploty během dne drží kolem 15 stupňů, na Kili se dostanete i do mínusových teplot.

Obecně je nejtepleji od listopadu do února, pak přijdou lehké deště na konci března a dubna a ochladí se na 20 stupňů. Chladněji je od května do srpna. Další deště se objeví v září a trvají do listopadu, ale neznamená to, že by pršelo nepřetržitě. Například safari s pobytem u moře v dubnu není až tak velký risk. Je po hlavní turistické sezoně, ceny padají dolů a všude je málo lidí.

Tabulka teplot během roku

Tanzanie - Počasí se v zásadě moc neliší napříč celou zemí

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
jasno
32 °C
únor
jasno
32 °C
březen
polojasno
33 °C
duben
přeháňky
30 °C
květen
přeháňky
29 °C
červen
jasno
28 °C
červenec
jasno
28 °C
srpen
jasno
28 °C
září
jasno
29 °C
říjen
polojasno
30 °C
listopad
přeháňky
32 °C
prosinec
přeháňky
32 °C

Kdy jet do Tanzanie

Obecně se do Tanzanie dá jet po celý rok. Davy lidí na pozorování migrace obrovských stád pakoňů a zeber najdete od ledna do března, kdy jsou stáda v jižní části Serengeti. Pak se vydají na sever – květen–červen, do západního koridoru Serengeti – červen–červenec.

V srpnu stáda dorazí do Masai Mara, kde na ně čekají další davy turistů. Ovšem rozloha parku Serengeti je daleko větší než Masai Mara, tím pádem v Serengeti nejste tolik obklopeni ostatními turisty. Masai Mara v Keni je turisty přeplněn právě v srpnu, kdy tam dorazí přes řeku Mara první stáda. Kolem listopadu se pak zvířata vrací na jih a cyklus se opakuje. Samice pakoňů rodí v 80–90 % případů během tří týdnů, a to na jižních pláních Serengeti, kde je v tu dobu méně predátorů.

Chystáš se do Tanzanie?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 25. 07. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.