Tanzanie
Tanzanie

Víza do Tanzanie

Vízum

Při příletu do Tanzanie se platí vízum na místě za 50 USD jednovstupové. Do pasu dostanete razítko s datem vstupu a celník sem připíše, že jste zaplatili 50 USD a konec platnosti víza. To je tři měsíce ode dne vstupu. Další vízum získáte jako tzv. Visa run, kdy přejedete do Keni a dostanete nové razítko na tři měsíce. Na letišti i pozemním přechodu se vyplňuje žádost o vízum a vstupní karta, vše v angličtině. Při vyřizování vstupní karty jste požádáni o předložení žlutého mezinárodního očkovacího průkazu.

Celní předpisy

Tanzanské celní předpisy nepovolují vývoz (ale i převoz a dovoz) předmětů pocházejících z divoké zvěře (trofeje, výrobky ze slonoviny nebo kůže). Na vývoz těchto předmětů je třeba zvláštního povolení.

Chystáš se do Tanzanie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 25. 07. 2022

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Rudolf
před 3 měs

Ahoj, jen doplňuji, že funguje i e-vizum, kde on-line vyplníte formulář, zaplatíte 50USD a na e-mail vám během týdne přijde vízum. Nemusíte pak na letišti stát frontu u imigr. pracovníka.

Avatar uživatele
Anna
před 2 měs

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli nevíte, jak je to s vízem, pokud z Tanzanie přelétáme na Zanzibar? Stačí vízum jednorázové nebo již to za 100USD?

Děkuji za odpověď!