Kde se ubytovat na Zanzibaru

Ubytování na plážích se pohybuje od domáckých bungalovů, až po přepychové pětihvězdičkové hotely. Běžnou praxi u levnějších bungalovů bývá, že o ceně je nutné smlouvat a nelze platit platebními kartami.

Nejluxusnější hotely najdete na severu ostrova (pláže Nungwi a Kendwa), a to i z důvodu, že v této oblasti je nejmenší rozdíl mezi přílivem a odlivem, a proto i nejlepší podmínky pro plavání. Najdete zde však i menší romantické penziony přímo na pláži.

Další oblíbenou lokalitou pro ubytování je celé východní pobřeží. I zde najdete překrásné pláže, drobnou nevýhodou však je, že při odlivu se moře vzdálí i několik kilometrů daleko. Z moře tak zůstanou jen drobné tůňky, které se hemží mořským životem, a i tento zážitek má své nezaměnitelné kouzlo.

Také kolem hlavního města Stone Town se nachází větší množství hotelů, které slouží spíše jako první ubytování po příletu nebo jako vhodný výchozí bod pro další výlety.

Každopádně ostrov není příliš velký a autem ho přejedete od severu k jihu za přibližně hodinu a půl. Není tak problém se ubytovat na jednom místě a z toho paprskovitě vyjíždět na jednotlivé výlety.

Táboření není na ostrově povoleno.

Ceny

Ceny bývají dost nízké. Pokud rezervujete ubytování dopředu, můžete zaplatit za noc ve dvoulůžkovém pokoji u pláže se snídaní i méně než 1.000 Kč, i když o ceně lze vždy smlouvat, mimo sezonu obzvlášť. Na druhou stranu jsou tu i exkluzivní zařízení, která vám naúčtují i přes 500 dolarů za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Vyhledej si svůj hotel na Zanzibaru. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele kk.ptackova
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu