Zanzibar

Ubytování na Zanzibaru

Kde se ubytovat na Zanzibaru

Ubytování na plážích se pohybuje od domáckých bungalovů, až po přepychové pětihvězdičkové hotely. Běžnou praxi u levnějších bungalovů bývá, že o ceně je nutné smlouvat a nelze platit platebními kartami.

Nungwi

Nejluxusnější hotely najdete na severu ostrova v oblasti letoviska Nungwi. To najdete v úplně nejsevernějším cípu Zanzibaru. Panují zde ideální podmínky pro koupání, neboť rozdíl mezi odlivem a přílivem je minimální.

Krom luxusních resortů tu je i dostatek levných guesthousů a penzionů přímo na pláži.

Kendwa

Podobně jako Nungwi, je Kedwa ideální díky neměnné hladině moře u pobřeží. Leží jen kousek jižně od Nungwi na západní straně ostrova a i zde najdete desítky hotelů a resortů v celé cenové kategorii.

Východní pobřeží

Další oblíbenou lokalitou pro ubytování je celé východní pobřeží. I zde najdete překrásné pláže, drobnou nevýhodou však je, že při odlivu se moře vzdálí i několik desítek metrů daleko. Z moře tak zůstanou jen drobné tůňky, které se hemží mořským životem, a i tento zážitek má své nezaměnitelné kouzlo.

Také kolem hlavního města Stone Town se nachází větší množství hotelů, které slouží spíše jako první ubytování po příletu nebo jako vhodný výchozí bod pro další výlety.

Každopádně ostrov není příliš velký a autem ho přejedete od severu k jihu za přibližně hodinu a půl. Není tak problém se ubytovat na jednom místě a z toho paprskovitě vyjíždět na jednotlivé výlety.

Táboření není na ostrově povoleno.

Ceny

Ceny bývají dost nízké. Pokud rezervujete ubytování dopředu, můžete zaplatit za noc ve dvoulůžkovém pokoji u pláže se snídaní i méně než 1.000 Kč, i když o ceně lze vždy smlouvat, mimo sezonu obzvlášť. Na druhou stranu jsou tu i exkluzivní zařízení, která vám naúčtují i přes 500 dolarů za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Chystáš se na Zanzibar?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele kk.ptackova
naposledy aktualizováno 07. 10. 2022

Vyhledej si svůj hotel na Zanzibaru. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.