Zavřít boční panel

Ubytování na Zanzibaru

Kde se ubytovat na Zanzibaru

Ubytování na plážích se pohybuje od domáckých bungalovů, až po přepychové pětihvězdičkové hotely. Běžnou praxi u levnějších bungalovů bývá, že o ceně je nutné smlouvat a nelze platit platebními kartami.

Nejluxusnější hotely najdete na severu ostrova (pláže Nungwi a Kendwa), a to i z důvodu, že v této oblasti je nejmenší rozdíl mezi přílivem a odlivem, a proto i nejlepší podmínky pro plavání. Najdete zde však i menší romantické penziony přímo na pláži.

Další oblíbenou lokalitou pro ubytování je celé východní pobřeží. I zde najdete překrásné pláže, drobnou nevýhodou však je, že při odlivu se moře vzdálí i několik kilometrů daleko. Z moře tak zůstanou jen drobné tůňky, které se hemží mořským životem, a i tento zážitek má své nezaměnitelné kouzlo.

Také kolem hlavního města Stone Town se nachází větší množství hotelů, které slouží spíše jako první ubytování po příletu nebo jako vhodný výchozí bod pro další výlety.

Každopádně ostrov není příliš velký a autem ho přejedete od severu k jihu za přibližně hodinu a půl. Není tak problém se ubytovat na jednom místě a z toho paprskovitě vyjíždět na jednotlivé výlety.

Táboření není na ostrově povoleno.

Ceny

Ceny bývají dost nízké. Pokud rezervujete ubytování dopředu, můžete zaplatit za noc ve dvoulůžkovém pokoji u pláže se snídaní i méně než 1.000 Kč, i když o ceně lze vždy smlouvat, mimo sezonu obzvlášť. Na druhou stranu jsou tu i exkluzivní zařízení, která vám naúčtují i přes 500 dolarů za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Vyhledej si svůj hotel na Zanzibaru. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Zanzibar je souhrnný název pro dva ostrovy ležící u východoafrického pobřeží v Indickém oceánu – jižní větší Unguja a severní turisticky nepolíbený Pemba. Pokud toužíte procházet se po bělostných korálových plážích a plavat v moři hrajícím tisíci odstíny modré a zelené, už dále nehledejte. Na Zanzibaru toto vše máte jako na dlani.

Ostrov po mnoho let patřil Ománskému sultanátu a hlavním vývozním artiklem byl hřebíček a další koření. Dalším pozůstatkem sultanátu jsou také nádherné sluncem vybělené budovy s bohatě zdobenými dveřmi z drahého tropického dřeva. Všechny tyto vjemy útočí na lidské smysly – vůně koření, zašlá krása budov, tropické vlhko a místní ruch – a způsobují, že si zde i dnes připadáte jako v pohádce Tisíce a jedné noci. 

Průvodce pro tebe napsal kk.ptackova
Připrav se na
5-10 dní
Ideální na plážovou dovolenou i kratší zastávku během safari na pevnině.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Červen - říjen, leden a únor
V těchto měsících nejméně prší. Vyhněte se dubnu a květnu, leje jako z konve.
Více o počasí
Letenky od
17 000 Kč
To je běžná cena letenky z Prahy. Akce bývají častější z Vídně (kolem 12 000 Kč).
Akční nabídky
Avatar uživatele kk.ptackova
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu