Letecky z Evropy

Většina návštěvníků přilétá letadlem rovnou u Evropy. Letiště Zanzibar International Airport je sedm kilometrů od města. V poslední době jdou ceny letenek na Zanzibar nepříjemně nahoru, z Prahy nyní jen stěží zaplatíte méně než 15.500 Kč, přičemž akční ceny se objevují maximálně na duben a květen, což je zcela nevhodné období pro cestu na Zanzibar.

Lepší situace může být z Vídně, odkud se 1-2x ročně objeví letenky pod 12.000 Kč. Vždy musíte alespoň jednou přestupovat, nejčastěji v Addis Abebě, Dubaji nebo v katarském Dauhá.

Při příletu na Zanzibar musíte vyplnit papírovou žádost o vízum a to následně zaplatit (50 USD). Několik turistů před námi vízum platilo v hotovosti, nás jej nutili zaplatit platební kartou, připravte se tedy na obě varianty. 

Letecky z pevninské Tanzanie

Cestovatelé, kteří chtějí poznat i pevninskou část Tanzanie, s oblibou volí open-jaw letenky z příletem na Zanzibar a odletem z Dar es Salaamu nebo opačně. Zbývá už jen vyřešit dopravu z ostrova na pevninu. Počítejte s tím, že až Zanzibar a Tanzanie je jedna a ta samá země, i při vnitrostátním letu budete procházet pasovou a celní kontrolou. Zanzibar má totiž rozsáhlou autonomii i vlastní vládu.

Mezi Zanzibarem a mezinárodním letištěm v Dar es Salaamu létá mnoho malých aerolinek mnohokrát denně. Mezi nejspolehlivější patří Precision Air, který létá s většími vrtulovými letadly ATR, ostatní aerolinky provozují dopravu s jednomotorovými Cessnami. Doporučujeme se prokousat postupně weby všech aerolinek, některé můžou nabídnout výrazně lepší cenu i časy než ty jiné. Kromě Precision Air využijete služeb společností ZanAir, Coastal Aviation, Tropical Air a Flightlink. Celkem letí denně mezi ostrovem a pevninou 30 až 50 letů a průměrná cena jednosměrné letenky se pohybuje kolem 1.700 Kč.

Lodí

Pohodlnější alternativou k cestě letadlem jsou trajekty plující rovněž do Dar es Salaamu. Dopravu zajišťuje 4x denně jediná společnost Azam marine rychlostními katamarány, které cestu zvládnou za 3 až 4 hodiny. Jedna cesta vyjde na 35 USD.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele kk.ptackova
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu