Zanzibar

Doba a délka letu na Zanzibar

Zanzibar je v posledních letech velmi oblíbenou turistickou destinací i mezi Čechy. Díky přímým letům z Prahy sem každoročně míří tisíce cestovatelů s cestovní kanceláří, ale i individuálně. Zjistěte, jak dlouho se letí na Zanzibar.

Doba letu na Zanzibar

Jak dlouho trvá let z Prahy na Zanzibar? Přímý let trvá okolo 8 hodin a 30 minut. Nejrychlejší lety s přestupem trvají okolo 13 hodin. Záleží tedy na to, jakou variantou zvolíte či s jakou cestovkou poletíte na dovolenou na Zanzibar.

Přímé lety s Čedokem

Přímé lety z Prahy jsou v provozu díky cestovní kanceláři Čedok od léta 2021. Od té doby jsou vypravovány jednou týdně v zimním i letním období.

Letí se s moderním širokotrupým letounem Boeing 787-900 Dreamliner. Toto letadlo má 2 uličky a sedadla v počtu 3-3-3 v ekonomické třídě. Sedla v byznys třídě jsou v počtu 2-2-2 o celkových 18 plně polohovatelných sedadlech a v prémiově ekonomické třídě najdete v oddělené kabince celkem 21 sedadle s větším prostorem na nohy a na jedné řadě v počtu 2-3-2.

Let dle zimního časového řádu vzlétne v Praze po 12 hodině a přistane na Zanzibaru po 22 hodině místního tanzanského času. Celková doba letu je okolo 8,5 hodiny, mnohdy je let rychlejší a dosedne už po 7 hodinách a 55 minutách letu.

Kudy se letí přímo na Zanzibar ukazuje následující obrázek.

(Ne)přímé lety se Smartwings

Na Zanzibar se dá letět i hybridním způsobem alá Smartwings. Některé cestovní kanceláře nabízejí zájezdy na Zanzibaru s přímým letem, avšak o přímé lety se zdaleka vůbec nejedná. Tento let v době koronavirové krize nebyl operován, ale od zimy 2022 je znovu v provozu a nabízí jej například cestovní kanceláře Fischer a Exim.

Pokud na Zanzibar poletíte se Smartwings, čekají vás 2 mezipřistání. Nejprve poletíte v nočních hodinách z Prahy do egyptské Hurghady (jak dlouho se letí do Egypta?), kde proběhne výměna posádky a doplnění paliva. Poté se letí směr Mombasa na keňském pobřeží, kde vystoupí část cestujících mířících na dovolenou do Keni a nastoupí ti, kteří už z dovolené letí domů. Následně letadlo pokračuje na Zanzibar.

Takový „přímý let s mezipřistáními“ trvá 10 hodin a 45 minut.

Je potřeba počítat s tím, že v Hurghadě budete muset letadlo opustit a na hodinu počkat v terminálu. Tento typ letu bychom doporučili těm, kteří si nevěří na standardní přestup mezi 2 různými lety a zároveň už nemohli letět přímým letem, viz výše.

Lety s přestupem

Pokud ani jeden z výše uvedených variant letů není dostupný nebo vám nevyhovuje, nezbývá, než se na Zanzibar z Prahy či Vídně vydat klasickým letem s přestupem.

Doba letu je pak závislá především na délce přestupu. Takový přestup může trvat od 2 do 8 hodin. Záleží, s jakou aerolinií poletíte.

Nejčastěji se na Zanzibar létá s těmito aerolinkami:

  • Emirates
  • flydubai
  • Qatar Airways
  • Kenya Airways
  • KLM
  • Turkish Airlines

Počítejte s průměrnou dobou ve vzduchu 10 hodin a celkovou dobou letu v rozmezí 12 až 17 hodin.

Délka letu na Zanzibar

Kromě času, který strávíte v letadle, může někoho zajímat také uletěná vzdálenost. Tomu říkáme délka letu.

Délka letu z Prahy na Zanzibar měří 6 689 kilometrů. Počítáme ji jako ortodromickou vzdálenost, tedy nejkratší spojnici dvou bodů na planetě Zemi. Ve skutečnosti letadla letí po letové trase, která je o něco delší, než přímá spojnice mezi dvěma body. Uletíte tak něco mezi 7 a 8 tisíci kilometry na přímém letu.

Chystáš se na Zanzibar?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele kk.ptackova
naposledy aktualizováno 07. 10. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.