Průvodce státem
Thajsko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Thajsku

Masáže a masérské kurzy

Navštívit Thajsko a nedopřát si thajskou masáž je jako jet do Thajska a nekoupat se v moři. Nemyslitelné. Jemné ručičky Thajek uvolní vaše svaly a vy se budete cítit, jako byste létali. Kdo chce ve svém poznávání zajít více do hloubky, rozhodně nevynechejte Chiang Mai na severu země. To je známé nejlepšími masérskými školami v zemi, kde si můžete vybrat z množství kurzů. Ceny 5denních kurzů, za které obdržíte certifikát, se pohybují od 130 do 150 eur.

Thajská masáž

Meditace a jóga

Země buddhismu je ideálním místem na znovunacházení sebe prostřednictvím meditací spojených s jógou. Mnohé organizace nabízejí tzv. „retreat", kde můžete strávit v izolaci i několik dní a žít asketickým životem mnichů. Pokud je váš čas omezen, můžete se alespoň zúčastnit tzv. „Drop in class", kde si za většinou dobrovolné vstupné zameditujete prostřednictvím různých technik a protáhnete tělo díky józe ve společnosti zajímavých lidí.

Meditace

Potápění/šnorchlování

Potápění v Thajsku je možné rozdělit na dvě základní oblasti – východní (Thajský záliv) a západní pobřeží (Andamanské moře). Obecně zajímavější a pro potápění vhodnější je Andamanské moře – Phi Phi ostrovy, Phuket, Koh Yao Yai a to nejlepší – Similanské ostrovy.

Koupání v Thajsku

Thajský box

Ne ne, nepřemlouváme vás, abyste se s někým poprali. Thajský box je bojový sport známý jako umění osmi končetin, protože v zápase se využívají údery pěstmi, údery lokty, kopy nohou a kolena. Tato několiksetletá tradice má původ ve vojenském výcviku.

Kurzy vaření

Ne nadarmo se thajská kuchyně označuje za nejzdravější, nejpestřejší, nejchutnější a zároveň za nejméně náročnou. Ideální kombinace. Proto doporučujeme proniknout do této kultury se vším všudy a obohatit tak své zkušenosti i o poznatky z Thajské kuchyně. Cena 2–3hodinového rychlokurzu se pohybuje od 700 do 1.500 bahtů. Příjemnou tečkou je fakt, že uvařené jídlo si také společně s ostatními účastníky sníte a navážete ještě nové kontakty.

Thajské kurzy vaření

Pláže

Nebudeme si lhát. Pláže jsou hlavním důvodem, proč je země navštěvována ve velkém. Jemný bílý písek s postupným vstupem do moře ve stínu palem je tím pravým relaxem pro tělo i duši. Když k tomu přidáme romantický východ či západ slunce (v závislosti na tom, na které straně pobřeží jste), máte pocit, že jste našli svůj ráj. Pokud však máte rádi větší klid a izolovanost, doporučujeme jeden z mnoha turisty méně navštěvovaný ostrůvků. V Thajsku je z čeho vybírat.

Lodě na Krabi

Thajské národní parky

V Thajsku je však i několik národních parků, které rozhodně stojí za návštěvu. Zejména východ země u hranic s Laosem je turisty méně navštěvovanou částí. Právě zde najdete poklady jako Národní park Phu Kradung a Phu Rua s unikátní faunou a flórou a příjemným svěžím klimatem (což je vždy vítaná změna ve srovnání s exotickými vedry jižního Thajska).

Krajina úsměvů i protikladů

Thajské království se nachází v jihovýchodní části Asie, jehož sousedy jsou ze severu Myanmar a Laos, z východu Kambodža a z jihu Malajsie.

Thajsko, to je svoboda, kterou má země přímo zakomponovanou ve svém názvu. Populárnější i dostupnější cíl dovolenkářů má rozhodně co nabídnout i nezávislým dobrodruhům a digitálním nomádům. Romantická svůdnost v kombinaci s jedinečným poznáním naservírovaná na orientálním podnose. Země mnohých možností, kde se moderní velkoměsta mísí s buddhistickou tradicí, aby tak vytvořila správný koktejl toho, co duše 21. století hledá.

Thajsko je zemí dýchající exotikou, kde pláže s bílým pískem střídají hory nebo čajovníkové plantáže. Ráj na zemi, kde starosti a problémy mizí ve vánku mořských vln nebo je přehluší pulzující džungle Bangkoku. A k tomu usměvavý národ, který svou otevřeností a pohostinností umocní sílu zažitého.

Průvodce pro tebe napsal Markéta Trginová
Víza
30 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti, při přechodu hranic platí 15 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - únor
Období bezchybného počasí. Nebojte se však vyrazit celoročně.
Více o počasí
Letenky od
13 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x za měsíc a ušetříš cca 27 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Markéta Trginová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu