Thajsko
Thajsko

Co dělat v Thajsku

Masáže a masérské kurzy

Navštívit Thajsko a nedopřát si thajskou masáž je jako jet do Thajska a nekoupat se v moři. Nemyslitelné. Jemné ručičky Thajek uvolní vaše svaly a vy se budete cítit, jako byste létali. Kdo chce ve svém poznávání zajít více do hloubky, rozhodně nevynechejte Chiang Mai na severu země. To je známé nejlepšími masérskými školami v zemi, kde si můžete vybrat z množství kurzů. Ceny 5denních kurzů, za které obdržíte certifikát, se pohybují od 130 do 150 eur.

Meditace a jóga

Země buddhismu je ideálním místem na znovunacházení sebe prostřednictvím meditací spojených s jógou. Mnohé organizace nabízejí tzv. „retreat", kde můžete strávit v izolaci i několik dní a žít asketickým životem mnichů. Pokud je váš čas omezen, můžete se alespoň zúčastnit tzv. „Drop in class", kde si za většinou dobrovolné vstupné zameditujete prostřednictvím různých technik a protáhnete tělo díky józe ve společnosti zajímavých lidí.

Potápění/šnorchlování

Potápění v Thajsku je možné rozdělit na dvě základní oblasti – východní (Thajský záliv) a západní pobřeží (Andamanské moře). Obecně zajímavější a pro potápění vhodnější je Andamanské moře – Phi Phi ostrovy, Phuket, Koh Yao Yai a to nejlepší – Similanské ostrovy.

Thajský box

Ne ne, nepřemlouváme vás, abyste se s někým poprali. Thajský box je bojový sport známý jako umění osmi končetin, protože v zápase se využívají údery pěstmi, údery lokty, kopy nohou a kolena. Tato několiksetletá tradice má původ ve vojenském výcviku.

Kurzy vaření

Ne nadarmo se thajská kuchyně označuje za nejzdravější, nejpestřejší, nejchutnější a zároveň za nejméně náročnou. Ideální kombinace. Proto doporučujeme proniknout do této kultury se vším všudy a obohatit tak své zkušenosti i o poznatky z Thajské kuchyně. Cena 2–3hodinového rychlokurzu se pohybuje od 700 do 1.500 bahtů. Příjemnou tečkou je fakt, že uvařené jídlo si také společně s ostatními účastníky sníte a navážete ještě nové kontakty.

Pláže

Nebudeme si lhát. Pláže jsou hlavním důvodem, proč je země navštěvována ve velkém. Jemný bílý písek s postupným vstupem do moře ve stínu palem je tím pravým relaxem pro tělo i duši. Když k tomu přidáme romantický východ či západ slunce (v závislosti na tom, na které straně pobřeží jste), máte pocit, že jste našli svůj ráj. Pokud však máte rádi větší klid a izolovanost, doporučujeme jeden z mnoha turisty méně navštěvovaný ostrůvků. V Thajsku je z čeho vybírat.

Thajské národní parky

V Thajsku je však i několik národních parků, které rozhodně stojí za návštěvu. Zejména východ země u hranic s Laosem je turisty méně navštěvovanou částí. Právě zde najdete poklady jako Národní park Phu Kradung a Phu Rua s unikátní faunou a flórou a příjemným svěžím klimatem (což je vždy vítaná změna ve srovnání s exotickými vedry jižního Thajska).

Chystáš se do Thajska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Markéta Trginová
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.