Průvodce státem
Thajsko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Thajsku

Vízum

Ke vstupu na území Thajska není požadováno vstupní vízum na dobu nejvýše 30 dní. Cestovní pas musí být platný minimálně 6 měsíců ode dne vstupu. Prodloužit uvedenou dobu pobytu je možné jen ve výjimečných případech. Při opakovaném vstupu do Thajska platí, že součet dní strávených v zemi nesmí přesáhnout 90 dnů v rámci 6 měsíců.

Budete-li chtít v Thajsku pobýt více než 30 dní a nechcete vyřizovat vízum, stačí si zajet/zaletět na výlet do některé ze sousedních zemí, při návratu zpět do Thajska obdržíte nové razítko s platností na dalších 30.

Platnost víz při pozemním přechodu se v roce 2018 zvýšila z původních 15 dní taktéž na 30.

V případě delšího pobytu je na Thajskem velvyslanectví možné požádat o turistická víza pro více vstupů, přičemž délka pobytu na jeden vstup může být až 60 dní.

Víza do Thajska

Další dokumenty

Je dobré mít s sebou fotokopii pasu té strany, kde máte fotku a všechny osobní údaje.

Očkování

Do Thajska není povinné žádné očkování. Nicméně doporučuje se být očkovaní na hepatídu A, B i na břišní tyfus. Antimalarika můžete klidně nechat doma, riziko je minimální. Ale je třeba chránit se před kousnutím repelentem, jelikož výskyt malárie bývá zřídka evidován (především při cestě do pohraničních oblastí na jihu a severu země).

Celní předpisy

Do Thajska lze bezcelně dovážet věci osobní potřeby neobchodní povahy v přiměřeném množství. Povolen je dovoz maximálně 1 l alkoholu, 200 ks cigaret nebo 250 g tabáku na osobu. Zcela zakázán je dovoz i vývoz narkotik a pornografie. Vývoz je omezen v případě starožitností, náboženských předmětů a divokých i domácích zvířat. Omezený je také dovoz střelných zbraní a střeliva, úplně zakázán je vývoz pyrotechniky.

Krajina úsměvů i protikladů

Thajské království se nachází v jihovýchodní části Asie, jehož sousedy jsou ze severu Myanmar a Laos, z východu Kambodža a z jihu Malajsie.

Thajsko, to je svoboda, kterou má země přímo zakomponovanou ve svém názvu. Populárnější i dostupnější cíl dovolenkářů má rozhodně co nabídnout i nezávislým dobrodruhům a digitálním nomádům. Romantická svůdnost v kombinaci s jedinečným poznáním naservírovaná na orientálním podnose. Země mnohých možností, kde se moderní velkoměsta mísí s buddhistickou tradicí, aby tak vytvořila správný koktejl toho, co duše 21. století hledá.

Thajsko je zemí dýchající exotikou, kde pláže s bílým pískem střídají hory nebo čajovníkové plantáže. Ráj na zemi, kde starosti a problémy mizí ve vánku mořských vln nebo je přehluší pulzující džungle Bangkoku. A k tomu usměvavý národ, který svou otevřeností a pohostinností umocní sílu zažitého.

Průvodce pro tebe napsal Markéta Trginová
Víza
30 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti, při přechodu hranic platí 15 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - únor
Období bezchybného počasí. Nebojte se však vyrazit celoročně.
Více o počasí
Letenky od
13 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x za měsíc a ušetříš cca 27 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Markéta Trginová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu