Thajsko

Víza do Thajska

Vízum pro jednorázovou návštěvu Thajska do 30 dní

V případě nejběžnějších turistických cest po vás imigrační úředník nebude nic vyžadovat. Vstup do Thajského království je bezvízový s omezením délky pobytu na 45 dní.

Na mezinárodním letišti nebo pozemním hraničním přechodu obdržíte razítko do pasu, který musí být platný minimálně 6 měsíců při vstupu do Thajska, s uvedeným datem nejpozdějšího termínu opuštění země. Společně s platným pasem budete požádáni o vyplnění Příletové a Odletové karty (Arrival and Departure Card).

Pro bezvízový vstup do Thajska na 45 dní budete potřebovat:

  • cestovní pas s dobou platnosti minimálně 6 měsíců
  • vyplněnou Příletovou a odletovou kartu

Ve velmi ojedinělých případech můžete být požádáni i o předložení zpáteční letenky či prokázání dostatku finančních prostředků (20 000 THB na osobu nebo 40 000 THB na rodinu) např. výpisem z účtu.

Některé zdroje hovoří o 15 denním bezvízovém limitu při překročení pozemních hranic. To od roku 2018 neplatí a stejně jako při příletu platí 45 dní.

Opakované vstupy do Thajska během půl roku

Pokud plánujete po jihovýchodní Asii putovat a navštívit více států v okolí nebo je Thajsko vaším druhým domovem, nezapomeňte, že maximální součet dní pobytu v 6 měsíčním období je 90 dní.

Překročení maximální délky pobytu

Ať už se vám z jakéhokoliv důvodu stane, že Thajsko opustíte déle, než je 45denní bezvízový limit, počítejte s pokutou. Za každý den navíc zaplatíte 500 THB, avšak minimálně 1 000 THB a maximálně 20 000 THB.

V případě hrubšího porušení délky pobytu v Thajsku vás čeká soud a vyhoštění ze země se zákazem vstupu na 10 let.

Víza do Thajska pro pobyty trvající 46 dní a více

Chcete–li v Thajsku zůstat déle, máte prakticky vzato tři možnosti pro prodloužení pobytu:

  • prodloužením v Thajsku na dalších 45 dní na imigračním úřadu
  • podáním žádosti o klasické vízum na Velvyslanectví Thajska v Praze
  • podniknutím tzv. „visa run“

Víza do Thajska se vyřizují na Velvyslanectví Thajska na adrese Romaina Rollanda 3/481, 160 00 Praha 6 - Bubeneč, web www.thaiembassy.cz. Požádat můžete o jednovstupové nebo vícevstupové vízum:

Jednovstupové vízum do Thajska

Tzv. Single entry tourist visa vyřídíte do 3 dnů za poplatek cca 800 Kč. Platí pro délku pobytu 60 dní a vstoupit do Thajska můžete do 3 měsíců od vydání víza.

Vícevstupové vízum do Thajska

Tzv. Multiple entry tourist visa získáte taktéž do 3 pracovních dní, ale za poplatek 5 000 THB. Platí pro neomezený počet vstupů na dobu 6 měsíců od vydání víza. Jeden pobyt nesmí přesáhnout 60 dní, avšak celkový součet dní pobytu není omezen.

Visa run

Pod pojmem Visa run nebo Visa running si představte jednoduše opuštění Thajska do jiné země a okamžitého návratu. Prakticky vzato vám stačí projít imigrační kontrolou na pozemním přechodu a hned se vrátit. Jen v takovém případě po vás celník bude vyžadovat prokázání opuštění Thajska do 45 dní a prokázání hotovosti, viz výše.

Ideální se jeví opuštění Thajska na 1–3 dny do některé z okolních metropolí či ostrovů, např. do Singapuru, Kuala Lumpur, na Langkawi nebo Penang.

Další dokumenty

Krom platného pasu nejsou vyžadovány žádné další dokumenty.

Je vhodné mít vytištěný nebo po ruce v telefonu doklad o zpáteční cestě, případně poslední výpis z účtu, zejména při opakovaných vstupech do země.

Celní předpisy

Veškeré dovážené věci do Thajska musí být v přiměřeném množství. Například u cigaret je to 200 kusů na osobu a alkoholu 1 litr na osobu. Při překročením limitu, byť malém, hrozí velké pokuty. Např. u 5 kusů krabiček cigaret je pokuta až 10 000 Kč.

Pozor si také dejte na fakt, že limit nesmí překročit jedna osoba i tehdy, kdy má v zavazadle alkohol či cigarety pro ostatní, společně cestující osoby. Každý člověk musí být v limitu.

Zcela zakázaný je dovoz i vývoz narkotik a pornografie. Vývoz v podobě starožitností čí náboženských předmětů a soch Buddhy podléhá povolení. Toto povolení se nevztahuje na malé sošky a předměty, které běžně zakoupíte na turistických trzích.

Pro další informace navštivte stránky Ministerstva zahraničních věcí.

Chystáš se do Thajska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Markéta Trginová
naposledy aktualizováno 08. 10. 2022
Navrhni úpravu

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele pomocnik13
pomocnik13
před 4 měs

Ahoj,chtěl bych se zeptat. Pojedu do Thajska koncem roku na cca dva měsíce. Budu tedy žádat o víza na 60 dní na ambasádě v Praze. Mají tam požadavky, mimo jiné tyto:

Ticket to and out of Thailand or ticket reservation - Budu kupovat letenku z Vidne do Bangkoku, ale zpatecni let az za 6 mesicu. Po 50ti dnech v Thajsku poletim na Filipiny, tam budu 5,5 mesice a zpatky poletim zase pres Bangkok. Tu letenku z Bangkoku do Manily bych ale rád kupoval až později, takže budu mít jen tu Viden-Bangkok, kde je ale zpatecni let az za 7 mesicu. Dají mi víza na těch 60 dní nebo prostě budu muset koupit i tu letenku z Bangkoku do Manily už teď, jen kvůli té žádosti o víza do Thajska?

Proof of accommodation for the whole period of stay in Thailand. To jako vážně? Chtěl bych si zabukovat přes Airbnb na první týden, ale pro zbytek pobytu si hledat něco až na místě.

Neptám se přímo na ambasádě, protože nechci riskovat, aby se náhodou neurazili a nedělali problém.

Budu moc vděčný za Vaši odpověď a rady, doporučení.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 4 měs

Pochybuju, že někdo ze zdejších přispěvatelů žádal za těchto podmínek o 2měsíční vízum. Letenka by se dala snadno obejít nákupem s platbou bankovním převodem, který už neprovedeš, ale letenka přesto hned přijde na mail a následně bude stornována (nejlíp do okolní země a těsně před podáním žádosti). Ubytování by se dalo rezervovat s bezplatným stornem. Doporučuju vyhnout se všem problémům cestou třeba do Malajsie za 25 až 30 dní od příletu viz visa run výše.

Jan Vidim
před 4 měs

Naprosto souhlas s Liborem, místo těhletěch oplejtacek bude lepší si udělat otočku do okolní země. A místo platby za vízum si koupíš letenku třeba do Kualalumpur, povolení k pobytu budeš mít a navíc se někam ještě podíváš.

A ušetříš si cestu do Prahy

Avatar uživatele floodland
floodland
před rokem

Nevím, jestli je to v současné době dobrý nápad.

Avatar uživatele
mirjur
před rokem

Já to vím - není. :-)

Avatar uživatele pomocnik13
pomocnik13
před rokem

Ahoj, chtěl bych vyjet do Thajska na delší dobu, několik měsíců(idealně 3-5), přes zimu. Co jsem si zjišťoval, tak nejdelší vízum je ale jen na 60 dní.(bez toho abych musel opustit zemi). Možná ještě jedno na 90 dní, ale tím si nejsem jistý. Jsou jiné možnosti?

Dále jsem se dočet, že bych měl mít zajištené ubytování na celou dobu pobytu(a předložit doklad o zaplaceném ubytování k žádosti o vízum) a tohle mě dost zarazilo a nechce se mi tomu věřit. Pokud je to tak, tak to nepřipadá v úvahu, přeci si nemůžu zaplatit ubytování na 3 měsíce, když ani nevím, jestli by se mi to líbilo a nemohl to změnit. Můžete mi to potvrdit nebo vyvrátit?