Thajsko
Thajsko

Co vidět a navštívit v Thajsku

19 míst co vidět v Thajsku

Rawai Beach, Phuket
Phuket Průvodce ostrovem

Phuket je ostrov ležící na západním pobřeží malajského poloostrova a patří k nejoblíbenějším plážovým destinacím v jihovýchodní Asii. Rušná letoviska s nádhernými dlouhými plážemi s bílým čistým pískem lákají k odpočinkové dovolené, zatímco nabídky mnoha místních cestovních agentur vybízejí k aktivnímu poznávání malých ostrůvků v okolí.

Zobrazit místo
Palác v Bangkoku
Bangkok Průvodce městem

Hlavní město Thajska je známé svými protiklady. Džungle národa vás v mnoha ohledech okouzlí, ale i šokuje. „Benátky východu", přívlastek, které město dostalo právě díky mnoha kanálům a řece Chao Praya, která jím protéká, je známé svou hustou dopravou (a to i přes nadzemní víceúrovňové dálnice), přeplněnými ulicemi, ale také oázami klidu, jaké lze nalézt v jednom z městských parků nebo v až 300 chrámech. Mezi nejnavštěvovanější památky patří…

Zobrazit místo
Ayutthaya
Ayutthaya

Chrám, Historická budova

Pouhou hodinu a půl od Bangkoku najdete bývalé hlavní město tehdejšího Siamského království Ayutthaya, jedná se o turisticky nejpopulárnější zastávku při cestování po thajském vnitrozemí. Akční letenky do Thajska Hledejte nejlevnější ubytování v Bangkoku Objevování majestátních kamenných ruin poodkryje mnohá tajemství tehdejšího materiálního, ale především duchovního bohatství říše. Klidnou atmosféru si nejlépe vychutnáte na kole či z vod…

Zobrazit místo
Provincie Krabi, Thajsko
Krabi Průvodce regionem

Vysoké vápencové útesy pokryté hustou tropickou vegetací, bělostné pláže s jemným pískem a kokosové palmy… To všechno je provincie Krabi. Ne nadarmo je Krabi jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Thajsku. A ať už se vypravíte na světoznámé pláže v Railay, užijete si divoké večírky na Koh Phi Phi nebo budete zažívat dobrodružství v džunglích vnitrozemí, rozhodně nebudete zklamaní.

Zobrazit místo
Most přes řeku Kwai
Kanchanaburi

Historický most

Město nacházející se v západním Thajsku, kde přírodní scenerie doplněné o vodopády dokresluje slavný most přes řeku Kwai spojený se známou historií během 2. světové války, patří k nejoblíbenějším cílům jedno- či dvoudenních výletů z Bangkoku. Akční letenky do Thajska Hledejte nejlevnější ubytování v Kanchanaburi Doporučujeme také výlet do jedné z okolních jeskyní a především cestu vlakem ještě dál směrem ke konečné v Nam Toku, kudy vede…

Zobrazit místo
Phraya Nakhon Cave
Hua Hin

Letovisko

Hua Hin je spíše letoviskem pro Thajce, kteří sem míří na víkendy z betonového Bangkoku. Pro vás bude ideální zastávkou při putování na mezi Bangkokem a jihem země. Najdete tu nejstarší a perfektně zachovalou železniční stanici s královským salónkem, nádherné národní parky, vinice a několik kilometrů dlouhé pobřeží, které však není tím idylickým co od Thajska očekávat. Doporučuji celodenní výlet k chrámu Phraya Nakhon Cave u národního parku…

Zobrazit místo
Koh Lanta
Ko Lanta Průvodce ostrovem

Nechce se vám trávit všechen čas jen na mimořádně oblíbeném Phuketu? Vydejte se trochu víc na jih směrem k Malajsii a objevte ostrůvek Ko Lanta ještě nepolíbený masovým turismem.

Zobrazit místo
Koh Tao
Ko Tao Průvodce ostrovem

Ráj pro všechny nadšené potápěče i méně zkušené, kteří dávají přednost šnorchlování, představuje souostroví Ko Tao nedaleko oblíbeného ostrova Ko Samui.

Zobrazit místo
Chiang Rai
Chiang Rai

Město

Bílý vs. Černý chrám, čajovníkové plantáže a tradiční vesničky ukryté hluboko v horách obklopující město, to je Chiang Rai se svým jedinečným okolím a atmosférou tak odlišnou od ostatního Thajska. V současnosti je návštěva Chiang Rai využívána i jako příjemná zastávka na cestě do sousedního Laosu.

Zobrazit místo
Wat Phra That Doi Suthep
Chiang Mai Průvodce městem

Mekka digitálních nomádů Asie s přímo magickou atmosférou i úžasnými restauracemi a kavárničkami. Kdysi hlavní město království Lanna, známé také jako „Království milionu rýžových políček", se dodnes pyšní zachovalými chrámy a kompaktním centrem zčásti opevněným hradbami. Turista zde najde opravdu mnoho možností jak si zpříjemnit svůj pobyt. Například obohacením se o nové dovednosti, jako jsou kurzy masáží či vaření.

Zobrazit místo
Pai
Pai

Bláznivé Pai s hippie atmosférou nacházející se v údolí obklopeném kopci s listnatým porostem, kam vede klikatá tříhodinová cesta (proto přibalte pilulky proti nevolnosti). Nejlepší způsob, jak objevovat přírodní zákoutí ukrývající termální prameny, vodopády, kaňony, jeskyně a jiné, je půjčit si motorku či skútr.

Zobrazit místo
Sukhothai
Sukhotai

Hrdý nositel označení UNESCO plné chrámů, kde ještě i dnes můžete cítit spirituální atmosféru. Za den se dá aura tohoto historicky významného místa dokonale nasát například i na kole. A proč významného? Právě zde se psal začátek historie thajského národa dávno předtím, než vznikl Siam samotný.

Zobrazit místo
Krabi
Thajský záliv

Phuket, Ko Phi Phi nebo Krabi? V této kategorii vyhrává Krabi v provincii s příznačným názvem „Les ostrovů". Tyto zelenohnědé krasové ostrůvky vykukující z azurového moře jsou v nádherném kontrastu s dlouhými písečnými plážemi. Hned naproti se nachází letovisko Phuket a mezi tím známý ostrov Ko Phi Phi, kde se natáčel známý film Pláž s Leonardem Di Capriem.

Zobrazit místo
Koh Samui
Ko Samui Průvodce ostrovem

Jeden z nejvyhledávanějších ostrovů, kde se nejkomfortněji dostanete letecky. Pak je už jen na vás, zda si vyberete 9 kilometrů dlouhou pulzující pláž Chaweng, kde to skutečně žije, nebo dáte přednost skrytější zákoutím jako například Lamai.

Zobrazit místo
Koh Chang
Koh Chang

Za návštěvu stojí také ostrov Koh Chang nedaleko hranic s Kambodžou nabízející kombinaci hornatého ostrova, jehož značná část je chráněna dlouhými písečnými plážemi a neuvěřitelnými západy slunce. Ideálem, jak se dopravovat na ostrově, je půjčit si motorku a projet ho po obvodu.

Zobrazit místo
Phu Kradueng
Phu Ruea

Národní parky Phu Kradueng a Phu Ruea Fauna a flóra v dokonalé symbióze nabízí klid duši, stejně jako turistika příjemný aktivní relax pro tělo. Co třeba túra na nejvyšší horu oblasti Khok Moei (1.316 m n. m.)? Nebo zchlazení při 30metrovém vodopádu v NP Phu Ruea známého i pro nejchladnější klima v Thajsku. Různé náročné treky nabízí výhledy do údolí a na řeky Mekong i Hueang. Dohlédnete až do Laosu? Upozorňujeme, že parky jsou v období dešťů…

Zobrazit místo
Khao Sok
Khao Sok

Národní park Khao Sok je známý jako jedna z nejkrásnějších přírodních rezervací v zemi. Džungle, vápecnové skalnaté útvary, řeky a jezera, kde v klidu žíjí sloni asijští, jeleni, divoká prasata, tapíři, opice a mnohá jiná zvířata.

Zobrazit místo
Phanom rung
Phanom Rung

Pro milovníky historie, kterým by nestačila ani Ayutthaya se Sukhotai, doporučujeme historický park v provincii Buri Ram. Phanom Rung je komplex chrámů khmerské architektury (podobné té v Kambodžském Angkoru). Mnohé chrámy stavěné pro oslavy boha Šivy, symbolizující posvátnou horu Kailás, se tyčí do nebes od 10. století. Potěší nejen oko, ale nabídnou přímo božskou atmosféru nakumulovanou po staletí. Vydejte se poodhalit dávné příběhy ukryté…

Zobrazit místo
Maeklong
Mae Klong

Trh

Nenápadné městečko Maeklong (častěji psané jako Mae Klong) v provincii Samut Songkhram láká turisty na jednu nevšední atrakci. Udělejte si celodenní výlet z Bangkoku a zažijte adrenalinové nakupování na tržišti, jehož středem prochází železniční trať. Akční letenky do Thajska Hledejte nejlevnější ubytování v Bangkoku I když je slavnější železniční trh ve vietnamské Hanoji, ten thajský rozhodně stojí za návštěvu také. Projeďte se vlakem,…

Zobrazit místo

Chystáš se do Thajska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Markéta Trginová
naposledy aktualizováno 03. 06. 2024