Průvodce státem
Thajsko
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost v Thajsku

Zdraví

Zdravotní péče v Thajsku je na velmi vysoké úrovni a kvalita zdravotnických zařízení je dobrá. V odlehlých oblastech je zdravotní péče hůře dostupná. V případě naléhavého zranění vám péči poskytnou i ve vojenských nemocnicích.

Velkou výhodou je dostupnost léků v lékárnách. Léky dostanete bez předpisu a velmi levně. Za lékařské služby se však platí, bezplatné služby neexistují. Turistům se proto doporučuje nechat se před cestou do Thajska pojistit.

Kriminalita

Stupeň kriminality se prakticky neliší od srovnatelné úrovně v jiných světových metropolích. V souvislosti s neklidnou situací v jižních muslimských provinciích vláda dále zpřísnila bezpečnostní opatření. Vláda zpřísnila bezpečnostní opatření i v Bangkoku a dalších turistických centrech.

Dbejte na dodržování všech běžných opatření. Nedoporučuje se procházet se o samotě v tichých uličkách nebo vylidněných částech. Ujistěte se, že všechny peníze, šperky, letenky a pasy jsou dobře uschovány. Zdravá obezřetnost je vždy na místě. Pokud máte jakýkoli problém, můžete volat turistickou policii na telefonní číslo 1155.

Internet

Wifi

Thajsko je doslova rájem pro digitální nomády. S internetem zde není problém, ať už přímo na ubytování, nebo v restauracích/kavárnách. Internetem disponují i vlaky a autobusy (vybrané společnosti).

Simkarta

Simkartu doporučujeme zakoupit hned po příletu ještě na letišti v jednom ze stánků telekomunikačních společností. K dispozici je několik balíčků pro turisty podle délky pobytu (od jednodenní po měsíční) s datovým limitem. Jejich cena se pohybuje od 100 bahtů po více než 1.000 bahtů.

Lze si vybrat z operátorů jako Happy od DTAC's, TrueMove, AIS. Příklad cen a balíčků v lednu 2017:

 • 7 denní s 3 GB za 300 bahtů,
 • 10 denní s 4 GB za 450 bahtů,
 • 15 denní s 5,5 GB za 600 bahtů,
 • 30 denní s 10,5 GB za 850 bahtů.

Elektrické zásuvky

Zásuvky sice nemají totožný tvar s tím naším, avšak použití adaptéru není nutné. Napětí je 220 V, frekvence 50 Hz.

Riziko katastrof

V souvislosti s polohou Thajska nelze vyloučit možné tsunami, resp. záplavy a následné sesuvy půdy spojené s monzunovým obdobím (červen–říjen).

Důležité kontakty

Pro případ nouze uvádíme následující:

 • 199 (hasiči),
 • 1155 (turistická policie),
 • 1554 a 1669 (ambulance a záchranáři),
 • 191 (policie),
 • 219 (v případě přírodní katastrofy),
 • 1193 (dopravní policie),
 • Velvysanectví ČR v Bangkoku.

Krajina úsměvů i protikladů

Thajské království se nachází v jihovýchodní části Asie, jehož sousedy jsou ze severu Myanmar a Laos, z východu Kambodža a z jihu Malajsie.

Thajsko, to je svoboda, kterou má země přímo zakomponovanou ve svém názvu. Populárnější i dostupnější cíl dovolenkářů má rozhodně co nabídnout i nezávislým dobrodruhům a digitálním nomádům. Romantická svůdnost v kombinaci s jedinečným poznáním naservírovaná na orientálním podnose. Země mnohých možností, kde se moderní velkoměsta mísí s buddhistickou tradicí, aby tak vytvořila správný koktejl toho, co duše 21. století hledá.

Thajsko je zemí dýchající exotikou, kde pláže s bílým pískem střídají hory nebo čajovníkové plantáže. Ráj na zemi, kde starosti a problémy mizí ve vánku mořských vln nebo je přehluší pulzující džungle Bangkoku. A k tomu usměvavý národ, který svou otevřeností a pohostinností umocní sílu zažitého.

Průvodce pro tebe napsal Markéta Trginová
Víza
30 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti, při přechodu hranic platí 15 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - únor
Období bezchybného počasí. Nebojte se však vyrazit celoročně.
Více o počasí
Letenky od
13 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x za měsíc a ušetříš cca 27 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Markéta Trginová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu