Zdraví

Zdravotní péče v Thajsku je na velmi vysoké úrovni a kvalita zdravotnických zařízení je dobrá. V odlehlých oblastech je zdravotní péče hůře dostupná. V případě naléhavého zranění vám péči poskytnou i ve vojenských nemocnicích.

Velkou výhodou je dostupnost léků v lékárnách. Léky dostanete bez předpisu a velmi levně. Za lékařské služby se však platí, bezplatné služby neexistují. Turistům se proto doporučuje nechat se před cestou do Thajska pojistit.

Očkování

Do Thajska není povinné žádné očkování. Nicméně doporučuje se být očkovaní na hepatídu A, B i na břišní tyfus. Antimalarika můžete klidně nechat doma, riziko je minimální. Ale je třeba chránit se před kousnutím repelentem, jelikož výskyt malárie bývá zřídka evidován (především při cestě do pohraničních oblastí na jihu a severu země).

Kriminalita

Stupeň kriminality se prakticky neliší od srovnatelné úrovně v jiných světových metropolích. V souvislosti s neklidnou situací v jižních muslimských provinciích vláda dále zpřísnila bezpečnostní opatření. Vláda zpřísnila bezpečnostní opatření i v Bangkoku a dalších turistických centrech.

Dbejte na dodržování všech běžných opatření. Nedoporučuje se procházet se o samotě v tichých uličkách nebo vylidněných částech. Ujistěte se, že všechny peníze, šperky, letenky a pasy jsou dobře uschovány. Zdravá obezřetnost je vždy na místě. Pokud máte jakýkoli problém, můžete volat turistickou policii na telefonní číslo 1155.

Internet

Wifi

Thajsko je doslova rájem pro digitální nomády. S internetem zde není problém, ať už přímo na ubytování, nebo v restauracích/kavárnách. Internetem disponují i vlaky a autobusy (vybrané společnosti).

Simkarta

Simkartu doporučujeme zakoupit hned po příletu ještě na letišti v jednom ze stánků telekomunikačních společností. K dispozici je několik balíčků pro turisty podle délky pobytu (od jednodenní po měsíční) s datovým limitem. Jejich cena se pohybuje od 100 bahtů po více než 1.000 bahtů.

Lze si vybrat z operátorů jako Happy od DTAC's, TrueMove, AIS. Příklad cen a balíčků v lednu 2017:

 • 7 denní s 3 GB za 300 bahtů,
 • 10 denní s 4 GB za 450 bahtů,
 • 15 denní s 5,5 GB za 600 bahtů,
 • 30 denní s 10,5 GB za 850 bahtů.

Elektrické zásuvky

Zásuvky sice nemají totožný tvar s tím naším, avšak použití adaptéru není nutné. Napětí je 220 V, frekvence 50 Hz.

Riziko katastrof

V souvislosti s polohou Thajska nelze vyloučit možné tsunami, resp. záplavy a následné sesuvy půdy spojené s monzunovým obdobím (červen–říjen).

Důležité kontakty

Pro případ nouze uvádíme následující:

 • 199 (hasiči),
 • 1155 (turistická policie),
 • 1554 a 1669 (ambulance a záchranáři),
 • 191 (policie),
 • 219 (v případě přírodní katastrofy),
 • 1193 (dopravní policie),
 • Velvysanectví ČR v Bangkoku.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Markéta Trginová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu