Palác v Bangkoku

15 míst co vidět v Bangkoku

Silom

Silom

Bangkocká čtvrť Silom je elektrizujícím místem, které mění své tváře nejen ulice od ulice, ale i hodinu od hodiny. Nejzajímavější část najdete v délce necelého kilometru okolo hlavní Silom Road od Lumpini parku směrem k řece. Nezapomeňte prozkoumat i přilehlé kolmé ulice Patpong, Sala Daeng a Thanyia.

Zatímco během dopoledne a časného odpoledne je Silom Road kosmopolitním centrem Bangkoku se sídly mnoha bank a nadnárodních firem a přilehlé ulice fungují jako jedna velká restaurace, během večer a noci se Silom mění v živelnou čtvrť jídla, tance, sexu a erotiky.

Často se setkáte také s rozděleným názvem Si Lom.

Dlouhé noci na Patpongu

Přes den poměrně nenápadná ulička Patpong (někdy psaná jako Pathpong) vedoucí kolmo na Silom Road se úderem soumraku proměňuje na jedno z center bangkocké sexuální turistiky. Místní restaurace a bary se promění v přehlídku erotických pracovnic a ulici zaplní prostitutky.

Četné go-go a ping-pong shows jsou zde na pořadu každého dne v mnoha klubech.

Noci na Pathpongu trvají obvykle cca od 20:00 až do 5 do rána.

Patpong ale není jen o sexuální turistice. Zhruba uprostřed ulice se každou noc konají noční trhy nabízející spoustu jídla i různých rukodělných suvenýrů, koření a mnoho dalšího.

Patpong se označuje jako největší "red light district" v Bangkoku a postupně se z této uličky rozšiřuje i do okolních ulic.

Skvělé jídlo na Sala Daeng

Na druhé straně od Silom Road nevynechte návštěvu ulic Sala Daeng Road, Sala Daeng 2 a Convent Road, které jsou známé pro skvělý street-food. Najíte se v opravdu levných lokálech pro místní klidně do 50 THB, k dispozici jsou ale i lepší a stále levné jídelny s anglickým menu.

To, co dělá Sala Daeng Sala Daengem jsou však četné pouliční stánky s drobnými pochutinami, které prostě nesmíte minout bez povšimnutí.

Ubytování Silom

Okolí Silom Road patří k nejpopulárnějším pro ubytování díky snadné dostupnosti a mnoha možnostem zábavy.

Najdete zde levné moderní a čisté hostely s cenami už kolem 150 Kč za postel ve smíšeném pokoji, ale i kvalitní velmi levné hotely.

S cenami okolo 850 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji bychom doporučili třeba The Siam Heritage Hotel **** na Surawong Road nebo Silom One Hotel *** přímo na Silom Road u stanice metra.

Narazíte tu i na známé hotelové řetězce. Přímo na Silom Road se ubytujete třeba v hotelu Ibis Styles Bangkok Silom *** (okolo 1 400 Kč/noc) nebo Crowne Plaza Bangkok Lumpini Park ***** (okolo 3 000 Kč/noc).

Doprava na Silom Road

Na Silom Road se dostanete velmi snadno ze všech koutů Bangkoku. Přímo na hlavní ulici narazíte na dvě stanice metra:

  • Sala Daeng – tmavě zelená linka BTS
  • Silom – modrá linka MRT

Na Silom Road nebo kolmé hlavní Rama IV Road navíc využijete množství autobusových linek s přímými spoji do oblastí, kam metro nejezdí:

  • starý Bangkok (Wat Pho a Grand Palace): metro modré linky, autobusy 47507
  • starý Bangkok (Khaosan Road): 1547507
  • nádraží Hua Lamphong: metro modré linky, autobusy 4, 46507
  • Chinatown: 4507
  • Si Phraya: 45
  • jižní autobusové nádraží: 507
  • autobusové nádraží Mochit: 77
  • Asiatique Waterfront: 15

Samozřejmostí je pak široká dostupnost taxíků a tuk-tuků v kteroukoliv denní a noční hodinu.

naposledy aktualizováno 30. 10. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.