Palác v Bangkoku

Co dělat v Bangkoku

Zajděte si na thajskou masáž

Thajské masáže jsou nejspíš tím nejznámějším kulturním dědictvím, kterým se tato jihoasijská země pyšní. Thajská masáž je světoznámým pojmem a právě v Bangkoku narazíte na nejstarší školy tradičních thajských masáží.

Pravá thajská masáž bývá trochu bolestivá, respektive při ní pociťujete silný tlak. V podstatě spojuje prvky jógy s protahováním končetin se silovou akupresurou, kdy masérka používá lokty a kolena. Výsledný pocit po masáži je ale vždy naprosto očistný a skvělý.

Kam na masáž a kolik stojí?

Masážní salony najdete doslova na každém rohu, a to i v okrajových částech Bangkoku, chrámech, nádražích či letištích.

Hodina tradiční thajské masáže stojí v Bangkoku od 350 THB do 700 THB. Vždy záleží na lokalitě. Jakmile masážní salon nabízí základní cenu za masáž nad 1000 THB, jděte o dům dál.

Většina salonů nabídne i kratší půlhodinové masáže nebo levnější masáže nohou, které začínají už na 250 THB. Vždy lze platit pouze v hotovosti.

Skutečně thajská masáž?

Mnoho turistů míří do Bangkoku za pobavením a často automaticky počítají, že v masážních salonech jim bude nabídnuto "něco navíc". V Thajsku se pro toto používá termín "happy ending massage".

Rozhodně však platí, že většina masážních salonů nabídne opravdu jen čistou pravou thajskou masáž, která v žádném případě není erotická. V nejvíce exponovaných místech jako jsou čtvrti Sukhumvit, Silom nebo Khaosan však naopak většina masážních salonů nabízí i "happy ending massage", často nazvanou také jako "full service massage".

Každopádně se raději vždy předem ujistěte, o jaký typ masáže se vlastně bude jednat...

Navštivte chrámy a obdivujte sochy Buddhy

Bangkocké buddhistické chrámy patří k nejznámějších na světě a jejich koncentrace je zde mimořádná. Chrámů je v Bangkoku několik stovek, doporučíme z nich alespoň ty nejkrásnější:

  • Wat Pho – největší a nejstarší chrám se slavnou sochou Ležícího Buddhy
  • Wat Arun – nejvíce fotogenický chrám stojící na břehu řeky Chao Phraya postavený v netradičním khmerském stylu
  • Wat Phra Kaeo – nejposvátnější thajský chrám se svatou soškou Smaragdového Buddhy
  • Wat Paknam – nádherný klidný chrám s nejvyšší sochou Buddhy v Bangkoku a nejvyšší pagodou
  • Wat Saket – svatyně stojící na umělém pahorku Golden Mount s úchvatným výhledem na Bangkok
  • Wat Benchamabophit – mramorový chrám uchvátí fasádou z italského mramoru

Detailní informace o vstupném nebo otevírací době zjistíte po kliknutí na název chrámu v detailu místa.

Bangkok pro dospělé

Bangkok je známé celosvětové centrum neřesti. Nevěstince, bary a kluby s ping-pong shows, travesti shows... na to vše v Bangkoku narazíte skoro na každém rohu. Není ostudou podobné podniky navštěvovat, naopak. Bangkok je pyšný na svoji uvolněnou a liberální politiku a turisty v podobných čtvrtí s radostí vítá.

Hříšné čtvrti jsou v Bangkoku 3 nejdůležitější:

Jak se seznámit?

V Bangkoku máte v zásadě několik možností.

Bary jsou nejsnadnější způsob. Bude vás v nich obsluhovat celá armáda dívek a je jen na vás, zda některé z nich nabídnete zábavu navíc. Pokud si dívku odvedete, nejlépe do svého hotelu, bude třeba zaplatit odstupné baru (mezi 300 THB a 400 THB). Za noc pak dívce zaplatíte okolo 1 500 THB.

Go go bary jsou velmi oblíbené podniky. Dívky v nich mají vybranější chování a jsou zkušenější než v klasických barech. Uprostřed bývá vyvýšené pódium s tyčemi, u kterých se průběžně střídají až desítky očíslovaných dívek. Po příchodu se usadíte a sedne si k vám dívka, která zrovna netančí. Je dobrým zvykem jí objednat pití a pokud se vám nelíbí, vybrat si jinou. Dál už je jen na vás, co jí dovolíte a co ona dovolí vám.

Mnoho go go barů má i vlastní pokoje, kam si dívku můžete odvést. Ceny jsou tu vyšší než v klasických barech a za noc zaplatíte okolo 2 500 THB.

Masážní salony jsou v Bangkoku dvojího druhu. Většina z nich provozuje tradiční thajské masáže, které s erotikou nemají nic společného, mnoho z nich, často označených jako "full service massage" však nabídne i erotické služby navíc. Ceny se tu pohybují mezi 500 až 1 000 THB podle úrovně podniku.

Dívky z ulice jsou rovněž častou variantou, musíte však mít vlastní prostory. Ženy postávají zejména v oblastech Sukhumvitu a okolí Silom Road, výrazně méně pak v okolí Khaosan Road. Je dobré u vámi vybrané dívky chvíli postát a počkat, zda vás sama neosloví, abyste se ujistili, že jde skutečně o prostitutku. Cena za noc se pohybuje mezi 1 000 a 1 500 THB.

Thajsko obecně je velmi tolerantní ke gayům a travesti osobám. I proto se v řadách prostitutek často objevují osoby s přechodnou formou pohlaví, tzv. ladyboy. Obvykle platí, že pokud na ulici potkáte dívku s dokonalým vzhledem a zjevně větším poprsím, často se jedná právě o ladyboye.

Navštivte plovoucí trhy (floating markets)

Plovoucí trhy, kdy se na umělých vodních kanálech i přírodních řekách sjíždějí na jedno místo prodejci všeho možného zboží na kanoích a loďkách, jsou v Thajsku oblíbené a také velmi fotogenické.

I když se na různých webech dočtete o desítkách plovoucích trhů přímo v Bangkoku, realita je trochu jiná. Jediný větší plovoucí trh v rámci Bangkoku se nachází každý víkend ve čtvrti Taling Chan. Ty ostatní přímo v Bangkoku jsou opravdu velmi malé a podle nás spíš za návštěvu nestojí.

Populární jsou však půl- až celodenní výlety na cca 100 km vzdálené trhy Damnoen Saduak či Amphawa.

Výlet na plovoucí trh Damnoen Saduak

Ve městečku Damnoen Saduak najdete asi nejpopulárnější plovoucí trh v Thajsku. Trh se rozkládá hned na třech různých kanálech a denně ho brázdí až stovka loděk a kanoí s nejrůznějším zbožím. Na plovoucí část navíc navazuje i "pevninský" trh s mnoha stánky s hotovým jídlem.

Trh Damnoen Saduak je otevřen denně od cca 7:00 a nejvíce to na něm žije asi do 9:30. Otevřený ale zůstává po celý den až do 17:00.

Po celém Bangkoku nabízejí turistické agentury organizovaný výlet na plovoucí trhy Damnoen Saduak, Amphawa a železniční trh Maek Long okolo 60 až 70 USD. Vyrazit ale můžete i na vlastní pěst. Zhruba jednou za hodinu jezdí minivany z jižního autobusového nádraží (jak se na něj dostat), stanoviště dodávek je venku po levé části budovy nádraží.

Cesta trvá asi hodinu a půl a stojí 100 THB.

Výlet na plovoucí trh Amphawa

Jen o pár kilometrů jižněji pak stojí za návštěvu možná o něco komornější, ale vzdušnější plovoucí trh ve městečku Amphawa, který se rozkládá v centru obce podél poměrně širokého kanálu. I tento trh je otevřený každý den zhruba od 7:30 do 17:00.

Na obou trzích pořídíte zejména ovoce, ryby, hotová jídla, ale i rukodělné výrobky a suvenýry.

Také trh Amphawa bývá zahrnut ve vyhlídkových okruzích bangkockých cestovek spolu s Damnoen Saduak Floating Market a Mae Klong Train Market a výlety vyjdou na částky kolem 65 USD.

Vyrazit ale můžete i na vlastní pěst. Zhruba jednou za 2 hodiny jezdí minivany z jižního autobusového nádraží (jak se na něj dostat), stanoviště dodávek je venku po levé části budovy nádraží. Cesta trvá asi hodinu a půl a stojí 100 THB.

Do městečka Amphawa lze vyrazit i songthaewem (otevřenou dodávkou) právě z městečka Mae Klong, kde najdete stanoviště zhruba na tomto místě. Songthaewy jezdí až se zaplní cca 1-2x za hodinu, někdy častěji, a cesta vyjde asi na 15 THB.

Výlet na "train market" do Mae Klong

Ikonické fotky městského tržiště, kterým se doslova o centimetry prodírá osobní vlak, známe především z vietnamské Hanoje. I v Thajsku ovšem jeden takový železniční trh najdete, a to zhruba 100 km od Bangkoku v městě Mae Klong, které mapy často zobrazují pod názvem provincie Samut Songkhram.

Do ráje všech instagramerů se dostanete pohodlně s místními cestovkami nebo mnohem zajímavěji na vlastní pěst vlakem.

Detailní informace o tržišti na kolejích, ubytování na místě i dopravě z Bangkoku se dočtete v miniprůvodci po Mae Klongu.

Projeďte se lodí po řece Chao Phraya

Bangkok je město na vodě a řeka spolu s mnohými vodními kanály pomáhá vytvářet panorama města. Jednou z nejoblíbenějších aktivit je bezpochyby projížďka lodí po hlavní řece Chao Phraya, která se vine skrz centrum Bangkoku.

Z lodi se vám naskytnou krásné pohledy na moderní výškové budovy v okolí čtvrti Sathorn, na Chinatown i chrám Wat Arun.

Řeku brázdí stovky lodí pro turisty, ale i rychlé lodě místní MHD, kterými se často a velmi levně můžete dopravovat v rámci celého říčního toku. Lodní doprava ostatně nebývá jen zážitkem, ale často taky nejrychlejší formou cesty z místa na místo.

Obsáhle popisujeme lodní trasy, ceny jízdenek i jízdní řády v kapitole Doprava.

Po železnici smrti k mostu přes řeku Kwai

Výlet vlakem směrem na západ do 145 km města Kanchanaburi patří mezi turisty velmi oblíbený. Právě v tomto městě se odehrával fiktivní román na základě skutečných událostí Most přes řeku Kwai a právě tudy vede slavná thajsko-barmská "železnice smrti", kterou za Druhé světové války budovali Japonci.

Jak se k řece Kwai z Bangkoku dostat? Kolik stojí jízdenky na vlak a jak dlouho se jede? Podívejte se na obsáhlé informace a fotky do našeho miniprůvodce po Kanchanaburi.

Cesta k řece Kwai lze podniknout na otočku, ale budete v celkem silném časovém presu. Určitě doporučujeme si výlet do Kanchanaburi rozprostřít alespoň do dvou dní.

Výlet do historického města Ayutthaya

Hodinu a půl jízdy vlakem či autobusem na sever od Bangkoku leží bývalé hlavní město thajské království Ayutthaya. Pyšní se mimořádným množstvím buddhistických chrámů a královských paláců ze 14. až 17. století a celé historické centrum je zapsáno na seznamu UNESCO.

Do Ayutthayi se rozhodně vyplatí alespoň na celodenní otočku zajet. Detailní informace, fotky, jízdní řády i tipy na ubytování najdete v miniprůvodci po městě Ayutthaya.

Vodní show u fontány ICONSIAM

Luxusní obchodní centrum ICONSIAM nestojí za návštěvu jen za účelem nakupování. Každý večer se na prostranstvím mezi obchodním centrem a řekou koná u místní dlouhé fontány tryskající přímo ze země nádherná show barev a hudby.

Vodní trysky se zabarvují reflektory mnoha barev a tryskají podle právě hrané muziky.

Show fontán je zdarma, není třeba procházet žádným vstupem, protože se koná na veřejném prostoru.

Trhy a street-food

V Bangkoku neujdete ani 100 metrů bez toho, abyste neminuli stánek s občerstvením, jednoduchým street-foodem nebo tržnicí. Thajci obecně nakupování na tržištích milují a Bangkok, až moderní velkoměsto, není výjimkou.

Vždyť právě v Bangkoku najdete jednu z největších tržnic na světě. Víkendový trh Chatuchak s více než 15 000 stánky vás zabaví klidně na půl dne.

Oblíbené jsou ale noční trhy na Sukhumvitu, v ulici Patpong ve čtvrti Silom nebo Rot Fai Market ve čtvrti Ratchada známý svými pestrobarevnými stánky.

Noční trhy obvykle ožívají kolem 17:00 a končí okolo 1:00. Nakoupíte na nich zejména oblečení, suvenýry a umělecké výrobky.

Samozřejmostí na trzích jsou všudypřítomné stánky s občerstvením. Mimořádně oblíbené jsou kuřecí či vepřové špízy, které seženete naprosto všude, a to i ve zcela okrajových částech Bangkoku.

Luxusní nákupy v obchodních centrech

Na první pohled možná Bangkok nemusí působit jako centrum luxusního nakupování, ale opak je pravdou.

Thajské hlavní město se pyšní hned několika obřími moderními obchodními centry, v nichž najdete obchody těch nejluxusnějších značek. Bangkok je bez nejmenších pochyb nákupní centrum číslo 1 pro celou jihovýchodní Asii a široké okolí.

Kde najdete největší obchodní centra:

  • Čtvrť okolo Siam Square (obchodní domy CentralWorld, MBK Center, Siam Square One nebo Apple Store)
  • ICONSIAM - nejluxusnější obchodní centrum v Thajsku na pravém břehu řeky u zlaté linky metra (přívozy zdarma do čtvrti Si Phraya)

naposledy aktualizováno 23. 10. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.