Zpět na seznam míst co vidět v Thajsku
Bangkok

Bangkok

Hlavní město Thajska je známé svými protiklady. Džungle národa vás v mnoha ohledech okouzlí, ale i šokuje. „Benátky východu", přívlastek, které město dostalo právě díky mnoha kanálům a řece Chao Praya, která jím protéká, je známé svou hustou dopravou (a to i přes nadzemní víceúrovňové dálnice), přeplněnými ulicemi, ale také oázami klidu, jaké lze nalézt v jednom z městských parků nebo v až 300 chrámech.

Mezi nejnavštěvovanější památky patří Královský palác, jehož součástí je proslulý chrám Wat Phra Kaeo, kde je uložen smaragdový Buddha, největší symbol Thajska vůbec.

Pulzující batůžkářská čtvrť Khao San je doslova rájem pro turisty, kde to žije 24 hodin denně. Nákupy nebo káva v jedné ze stylových kaváren čtvrti Siam dodá poznávání ten správný glanc. A kdo má zájem o zážitky pikantnejšího charakteru, doporučujeme transvestity (tzv. Ladyboys) a sexem proslulou čtvrť Patpong.

Ultramoderní mrakodrapy v kontrastu s historickou zástavbou a stále populárnější shopping centra jsou tou správnou směsí toho, co současné Thajsko nabízí.

  • Naviguj: 13.7507, 100.497

Další místa v Thajsku

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Markéta Trginová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 19 dny
Navrhni úpravu